Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa kolumn

24 Lip 2004 21:18 1263 2
  • Poziom 20  
    Witam was serdecznie. Mam takie pytanko chcialem zrobic sobie kolumienki w oparciu o GDN 20/40 w ilosci 4 - 5 sztuk w jednej kolumnie. Zdaje sobie doskonale spraw e z wielkosci jaka bedzie miala skrzynka. Moje pytanie jest nastempujace: Jak sadzicie jak to lupnie zależy mi zeby to gralo czysto lecz poteznie mam koncowke 2*160 znamionowej. Oczywiscie obudowa BR. Wyrazcie swoje opinie na temat tego projektu.
  • Poziom 43  
    po co BR - te głośniki oryginalnie siedziały w zamkniętej, jednak duże pojemnosci -> przyjżyj się wielkości kolumn w których one oryginalnie siedziały. Chcesz żeby grało czysto a potężnie (nie rozumiem za bardzo). Takie kolumny najogólniej grają ze słabą stereofonią na skutek wielkich wymiarów (jesli zrobisz szerokie paczki) możesz oczywiście zrobić z tego bardzo wysokie smukłe kolumny.

Co chcesz najogólniej osiągnąć - po za tym 2 x 160 W może być moca ciut za dużą dla czterech głosników w układzie 2x(2 równoległe) w szereg , inne połaczenie spowoduje zmniejszenie sprawdności na skutek zwiększenia impedancji ewentualnie spalenie wzmacniacza na skutek połączenia 4-ech głośników równolegle.
    Najogólniej radze wsadzić 4 głosniki do skrzyni z powodu możliwości zachowania impedancji pojedyńczego głosnika.

( radze troszke oszczędzac te głosniczki na tym wzmacniaczu)
  • Poziom 19  
    Cześć!
    O ile wzrośnie SPL w takim (szeregowo-równoległym) połączeniu w porównaniu do jednego głosnika? 6dB?? Czytałem że głosniki połączone szeregowo powinno się odcinać jak najniżej, prawda to?
    Pozdrawiam!
    Alfrednovi