Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Odchudzenie Fiata 126p do masy <550kg.

06 Feb 2010 16:19 10730 28
  • Level 14  
    Witam.
    W tym roku mam zamiar iść na prawo jazdy kat. b1.
    W związku z tym, że z tym prawkiem można jeździć samochodami które mają masę własną mniejszą niż 550kg chciałbym się dowiedzieć co trzeba zrobić aby w dowodzie było 550 kg ?
    Co trzeba zrobić, gdy już wyrzucę kilka niepotrzebnych rzeczy i maluch będzie miał te 550 kg?
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 43  
    Takiego odchudzonego malucha to chyba nikt Ci nie zarejestruje.
  • Level 14  
    Jak to ?
    Co jakiś czas są na allegro takie maluchy... A nawet Tico i Cinquecento...
    Więc musi być jakiś sposób na to...
  • Level 25  
    Tak , bez siedzen, accu zelowy ,z alu felgami ,ceramiczne hamulce i pewnie bez szyb bo tez sa dosc ciezkie, ale i tak musialby byc czesciowo wypelniony helem , :-) aby spelnial warunki na badaniu technicznym.
  • User removed account  
  • Level 43  
    Tylko, że taki pojazd nie jest już pojazdem fabrycznym. I nie wystarczy już tylko pójść do urzędu i powiedzieć, że waży on mniej niż 550 kg. Przecież w maluchu jest minimalna ilość części niezbędna do tego, żeby on w ogóle jeździł. Co można z niego wymontować?
  • User removed account  
  • Level 14  
    Czyli wystarczy isc na SKP i tam ważą malucha i wpisują w dowód wagę 550kg tak ?
  • Level 25  
    Pamietaj tez ze te 550 kg to dopuszczalna masa calkowita pojazdu, czyli wszystko co jest potrzebne aby auto bylo pojazdem i przeszlo przeglad techniczny plus dopuszczalna ladownosc lacznie z waga kierowcy.

Dodano po 4 [minuty]:

Musisz miec wszystkie kola lacznie z zapasowym, nadwozie orginalne z przednia szyba silnik , skrzynie biegow , swiatla, siedzenie kierowcy pasy i gasnice oraz trojkat odblaskowy + waga kierowcy, oczywiscie niemoglbys wtedy wozic pasazerow ani towarow..
    Nie jestem pewny czy to juz byloby wszystko.
  • User removed account  
  • Level 25  
    Sa normy wagi pasazerow.
    Ja np. mam 7 pasazerow lub 720 kg.

Dodano po 2 [minuty]:

I nie bedzie roznicy czy to prowadzi laseczka czy Pudzianowski.

Dodano po 2 [minuty]:

Zazwyczaj jest to ustalane przez producenta samochodu.

Dodano po 51 [sekundy]:

A zwiazane jest z dopuszczalna masa calkowita danego modelu pojazdu.

Dodano po 2 [minuty]:

Mozna latwiej obnizyc dopuszczalna mase calkowita w dowodzie rejestracyjnym, trudniej ja zwiekszyc (bez odpowiednich przerobek i testow pojazdu).
  • Level 14  
    Chodzi mi o zmniejszenie masy własnej, a nie Dopuszczalnej Masy Całkowitej...
  • User removed account  
  • Level 25  
    bojas wrote:
    Chodzi mi o zmniejszenie masy własnej, a nie Dopuszczalnej Masy Całkowitej...

Przy zadnej kategorii prawa jazdy nie bierze sie pod uwage masy wlasnej pojazdu tylko dopuszczalny ciezar(mase) calkowity pojazdu.
  • Level 14  
    Quote:
    Posiadanie prawa jazdy kat. B1 uprawnia do kierowania trójkołowym lub czterokołowym pojazdem samochodowym o masie własnej nieprzekraczającej 550 kg, z wyjątkiem motocykla;

Uprawnienia do prowadzenia pojazdów kat. B1 można uzyskać mając 16 lat.

Lub proszę zajrzeć tutaj.
    http://www.akademiajazdy.pl/k_kategorie.html

Na pewno chodzi o masę własną, ale moje pytanie nie brzmi czy chodzi o MW czy o DMC...
    Tylko co trzeba zrobić, aby w dowodzie był wpis, że MW jest mniejsza od 550kg?
  • Level 25  
    Z kad ty masz ten link. To sa totalne bzdury ,Kat B+E wedlug tego co tam pisze uprawnia do tego samego co kat B, czyli "maslo maslane."
  • User removed account  
  • User removed account  
  • Level 25  
    Jest chyba cos takiego jak zmiana uzytkowania pojazdu , ale nie jestem pewny czy jeszcze to tak funkcjonuje jak kiedys bylo.

Dodano po 4 [minuty]:

Motronic wrote:
    Prawo o ruchu drogowym, art 88 par. 4 -"kategorii B1 - trójkołowym lub czterokołowym pojazdem samochodowym o masie własnej nieprzekraczającej 550 kg, z wyjątkiem motocykla".

Masz jakis link do oficjalnej strony wydzialu komunikacji lub innej, ale rzadowej , a nie prywatnej "szkolki niedzielnej" z literka L

Dodano po 2 [minuty]:

Sam ostatnio szukam aktualnych przepisow i nic konkretnego nie mozna znalesc , na stronach urzedow komunikacji.

Dodano po 2 [minuty]:

cosik te posty poprzestawialy sie w niewlasciwa kolejnosc. :-)
  • Level 25  
    bojas wrote:

Na pewno chodzi o masę własną, ale moje pytanie nie brzmi czy chodzi o MW czy o DMC...
    Tylko co trzeba zrobić, aby w dowodzie był wpis, że MW jest mniejsza od 550kg?

Jesli jestes pewny to zapytaj w urzedzie komunikacji o zmiane uzytkowania pojazdu i wprowadzajac taka zmiane jest mozliwosc zmiany ladownosci , ilosci pasazerow itp. itd.
  • User removed account  
  • Level 25  
    Pierwszy link jest do kitu , a za drugi wielkie dzieki.
  • User removed account  
  • Level 25  
    W drugim tez znalazlem niescislosci , zwlaszcza miedzy kat B, a B+E
    Nie ma nic o przyczepach do 750 kg, a wiem ze tu nic sie nie zmienilo, czyli info. sa albo niepelne albo nieaktualne..

Dodano po 3 [minuty]:

Ale mimo to dzieki za chec pomocy.
    Nie przejmuj sie , jescze sie taki nie narodzil coby wszystkim dogodzil.:-)
  • User removed account  
  • Level 25  
    Z tego co wiem to z kat. B mozesz prowadzic poj. do 3.5 t + przyczepa do 750kg (i tu byl wlasnie wyjatek z ta przyczepa do 750kg), jesli wieksza przyczepa to masa calkowita zespolu nie moze przekraczac 3.5 t, a z kat B+E poj. do 3.5 t + przyczepa nie przekraczajaca masy wlasnej pojazdu i tu bylo troszke wyjasnien proporcji wagowych , ale nie moge nigdzie tego znalesc.
  • Level 14  
    Nie otrzymałem jeszcze odpowiedzi na moje pytanie...
    Znacie może jakieś firmy, albo prywatne osoby z okolic pomorskiego, co wykonują takie przeróbki ?
  • Level 1  
    siema mam 16 lat i mam prawko b1 niedawno kupiłem sobie buggy marki zumico coś tam coś tam. wazy on zaledwie 250kg.ma homologacje jest fabrycznie orginalny nie jest to zadna tanetna samoróbka.

jak ktoś woli samochód w sensie ze ma karoserie ze bendzie nim jezdził na dupeczki itd to nic niemówie . jak by ktos niewiedział co to jest buggy to jóż mówie jest to rama praktycznie z samych rór . ja swojego baga niemusiałem odchudzac cały koszt "buggy-prawko-rejestracja-oc" 9000zł

Dodano po 4 [minuty]:

bojas wrote:
    Nie otrzymałem jeszcze odpowiedzi na moje pytanie...
    Znacie może jakieś firmy, albo prywatne osoby z okolic pomorskiego, co wykonują takie przeróbki ?

proponuje buggy z silnikiem 150 jezdzisz na prawko b1.jesli ci chodzi o odchudzanie to sam mozes odchudzic sobie autko

Proszę poprawić pisownię!
    [_P_]