Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Żółta kontrolka check engine seicento mpi czujnik temperatur

06 Feb 2010 18:21 8883 3
  • Level 9  
    Witam!
    Mam seicento 1.1 mpi z 2003 benzyna 112000 km. 15 listopada zaczęła świecić się żółta kontrolka check engine na około kilka do kilkunastu godzin. Ponownie po kilku/kilkunastu dniach. Na stacji diagnostycznej po podpięciu pod komputer stwierdzili "BŁĄD:WYPADANIE ZAPŁONU/CZ.T.
    Po kilku dniach wymieniłem świece zapłonowe oraz akumulator. Problem z kontrolką ustał na kilkanaście dni. Od około 2 tygodni kontrolka znowu się zaświeca. Pomijając fakt że mogło się coś dodatkowego zepsuć stawiam na CZ.T (co jest chyba czujnikiem temperatury, no chyba że czujnikiem termostatu). Czy wiadomo o jaki czujnik temperatury chodzi, gdzie się on znajduje i jak go się wymienia. Dodam że od kilkunastu dni nie jeżdżąc w korkach, po wygaśnięciu silnika od czasu do czasu włącza się na kilka sekund (lub wcześniej pracuje) wiatraczek chłodzenia. Dodam że jest zima i nie stoję w korkach.

Proszę o fachowe porady

Dodano po 2 [minuty]:

Jeszcze jedno. Silnik ma normalną temperaturę bloku tzn. nie jest za ciepły.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • User removed account  
  • Level 9  
    Dzięki za opinie , ale chciałbym o więcej szczegółów, tak jak pisałem poprzednio a mianowicie:
    - czy jest to z dużym prawdopodobieństwem czujnik temperatury ?
    - jeżeli nie, to co innego może być przyczyną opisanych problemów ?
    - który jest to ten czujnik temperatury ?
    - gdzie się znajduje ?
    - jak się go wymienia ?

pozdrawiam