Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka Kyocera FSC5020N przesunięty wudruk kolorów

BHenryk 06 Lut 2010 18:25 1507 4
  • #1 06 Lut 2010 18:25
    BHenryk
    Poziom 22  

Wydruk czarno biały w porządku, natomiast kolorowy przesunięte poszczególne kolory .
    w stosunku do czarnego żółty o 5 mm niebieski o10mm i czerwony o15mm. Tonery nowe oryginalne i na karcie do rejestracji są takie przesunięcia jak również na wydruku w kolorze. Czy ktoś miał taki problem? Nie bardzo wiem od czego to zależy.

0 4
  • #2 06 Lut 2010 19:20
    forteca
    Specjalista KYOCERA

Witam,

trzy kroki:

1. czyszczenie modułów DV

2. kalibracja kolorów

3. rejestracja kolorów

Wszystkie dostępne z poziomu Menu drukarki. Powinien pomóc, któryś z punków. Osobiście bym stawiał na rejestrację kolorów. No ale to trzeba samemu organo-leptycznie sprawdzić/zrobić

Jeśli to nie pomoże, to tylko serwis.

A drukarka jest już po gwarancji?

Pozdrawiam

0
  • #3 06 Lut 2010 20:03
    BHenryk
    Poziom 22  

Wszystko z poziomu menu juz zrobiłem.
    Drukarka prawdopodobnie uszkodziła się podczas transportu.
    Cała została zabrudzona zużytym tonerem. odkurzyłem ja i wszystkie dostępne elementy wyczyściłem pędzelkiem. nie wiem jak zdjąć pokrywę boczna z lewej strony jest tylko jeden wkręt i nie chciałbym czegoś połamać obudowa trzyma.
    prawdopodobnie są jakieś czujniki które mogą być zabrudzone
    przed dokładnym oczyszczeniem miała większe przesunięcie ok1cm między poszczególnymi kolorami .

0
  • Pomocny post
    #4 06 Lut 2010 22:57
    bartmw
    Poziom 15  

Rejestracja kolorów do bólu, czasem trzeba z raz czy dwa powtórzyć.
    Jeżeli mówisz że wysypał się toner to możesz sprawdzić czy czujnik pod pasem transferowym się nie zakurzył. Jak wyciągniesz pas to jest przy frontowej ścianie.
    A boczne obudowy to jedna śruba u góry i pełno zatrzasków, szukaj małych strzałek i tam podważaj.

0
  • #5 07 Lut 2010 20:07
    BHenryk
    Poziom 22  

Witam rejestracja kolorów pomogła chyba ze 20 razy
    temat zamykam.

0