Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Serwer NAS, dysk sieciowy

06 Lut 2010 18:36 21177 9
  • Poziom 14  
    Witam!

Potrzebuję porady w wyborze odpowiedniego urządzenia, które jest mi potrzebne do: torrentow, ściągania plików z rapidshare i tym podobnych serwisów i serwer multimedialny (SAMSUNG TV z funkcja DLNA możliwość oglądania fotek i filmów z LANu)

W sieci są dwa laptopy po wifi, jeden komputer stacjonarny i TV z funkcja DLNA, całość działa na routerze WRT54G. Waham się miedzy takimi urządzeniami:

1. TERMINAL HP T5710 THIN CLIENT 1200
    http://www.allegro.pl/item910723689.html
    Nie wiem jaki system byłby najlepszy.

2. 8LEVEL NAS-100
    http://www.allegro.pl/item899392822_8level_nas_100_serwer_ftp_smb_klient_bittorrent.html

3. Synology Disk Station DS107
    http://www.allegro.pl/item909066866_synology_disk_station_ds107.html
    (nie wiem czy warto wydawać tyle kasy dla 1 Gb/s)

Może macie inne propozycje.

Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Wybrałbym tego "cienkiego klienta". Jest to prawie normalny PECET i łatwo go rozbudować. Zostałbym przy Windowsie XP, łatwo zainstalować odpowiednie aplikacje, zwłaszcza soft Samsunga. Nie ma problemów z obsługą dysków USB a do środka można wstawić laptopowy 2,5 . Do ściągania torrentów uTorrent i obsługa przez WebGUI albo przez zdalny pulpit czy jakiś program VNC. W przyszłości zawsze można pokombinować z jakimś linuksem, Free NAS albo coś podobnego. No i cena niska.
  • Poziom 12  
    Ja posiadam tego Hp i tam nie ma możliwosci montażu dysku do wewnątrz bo sam zakupiłem żeby użyć go jako serwera,i tu zonk.
  • Poziom 12  
    Witam,

Też się zastanawiam nad jakimś tanim i dobrym NASem.
    Ten cienki klient wydaje się całkiem ciekawy ;)
    Jeśli chodzi o 8Level to obsługuje tylko system plików fat32....
    podobnie jak ASMAX NAS-PRINT SERWER USB - Link
    którego recenzję można przeczytać tu:
    Link

pozdrawiam,
  • Poziom 21  
    Właśnie się męczę z tym cienkim HP. Nie mogę zainstalować win xp HE wywala mi blue screen z informacją o bibliotece Ntdll.dll
    Być może to wina dysku - podpiąłem 80 GB do niego a podobno radzi sobie dobrze z dyskami do 20 GB. Pamięć tez przetestowałem tak dla świętego spokoju.
    O dołączonym fabrycznie okrojonym win xp można zapomnieć (nic praktycznie na nim nie można zrobić). Po restarcie powraca do ustawień fabrycznych.
    Zainstalowałem natomiast na nim bez problemu Debiana ale teraz się męczę z zainstalowaniem dwóch drukarek. Jeśli mi się to uda to zostanę przy linuksie.
    Dysk wpina się zamiast pamięci (tej obok baterii). Dysk IDE/ATA 44 PIN i taki też ma być kabel żeński/żeński 44 pin. Windowsa można zainstalować albo z USB ale ja instalowałem z płyty przez adapter USB IDE/SATA z podpiętym cd-romem. Być może dorzucę Free nas ale dopiero jak się uporam z drukarkami. Chyba, że ktoś pomoże:
    HP LaserJet P1005
    OKI Microline 390FB
    HP OfficeJet 5610 - udało mi się zainstalować.

Serwer NAS, dysk sieciowy
  • Poziom 12  
    Wracajac do tego terminala to max dysk 40gb,ale ja inaczej rozwiazalem brak dysku system na pendrive mowie tu o Debianie.Chciałem tez wstepnie wrzucić na to ide przejściówke na karty CF sa takie i wszystko jest wtedy w środku ,i można nawet xp zainstalować dla tych co chcieli to zrobić.
  • Poziom 11  
    Dysk 80 GB zainstalowany -działa bez zarzutów.
  • Poziom 16  
    bierz zdecydowanie NAS-a Synology - znajdziesz wszystko co potrzebujesz i dużo więcej ... poszukaj sobie testów dowolnego - ponieważ do wszystkich wgrywasz sam najnowsze oprogramowanie - różnią się tylko ilością dysków i parametrami.
  • Poziom 9  
    spróbuj konfigurowac podpiętego xtreamera na kablu skrossowanym tylko