Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przetwornica napięcia 12V na 230V na układzie SG3526N

pustan 06 Lut 2010 19:29 14682 11
  • Witam.
    No i następna przetwornica.Po małych,i większych przyszedł czas na zrobienie coś bardziej konkretnego niż jeden układ scalony i dwa IRF-y.Znalazłem na forum angielski artykuł z przetwornicą na układzie SG3526.Opis po "nie naszemu"ale rysunek płytki drukowanej zachęcał do podjęcia próby.Tłumacz Go..e przetłumaczył na nasz język bardzo nędznie lecz można się było reszty domyśleć.Więc tak przetwornica prosta w wykonaniu mimo moich małych wiadomości w tym kierunku.Nie wymaga uruchomienia po wlutowaniu elementów ruszyła od razu.Miękko startuje i wyłącza się przy spadku napięcia do 9V.Próbę robiłem na zasilaczu to przy około 13V pobierała około 3A.Na wyjściu miałem 220V.Na bramkach oscyloskop pokazywał ładny prostokąt.Sprawdziłem na żarówce,nie wiem jak się zachowa przy podłączeniu urządzeń typu silnik.Na razie kilka zdjęć na gorąco.
    Przetwornica napięcia 12V na 230V na układzie SG3526N Przetwornica napięcia 12V na 230V na układzie SG3526N Przetwornica napięcia 12V na 230V na układzie SG3526N Przetwornica napięcia 12V na 230V na układzie SG3526N Przetwornica napięcia 12V na 230V na układzie SG3526N
    Przetwornica napięcia 12V na 230V na układzie SG3526N

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
  • #2 06 Lut 2010 19:45
    vooltano
    Poziom 14  

A można prosić schemat ?
    Pozdrawiam.

• #4 06 Lut 2010 20:25
    Qwet
    Poziom 33  

No dobra, ale co z napięciem szczytowym? Urządzenia z układem prostownikowym będą otrzymywały o 1.41 raza zaniżone napięcie...

• #5 09 Lut 2010 19:37
    browarhehe
    Poziom 15  

A ile taki bajer kosztował ? (części)

• #6 09 Lut 2010 20:54
    pustan
    Poziom 18  

Cenę trudno mi określić. Wszystko było w szufladzie oprócz IRF-ów. Cena sztuki parę złotych. Układ SG około 3.5zł. Dodam że mały silnik bez szczotkowy kręci się normalnie. Gdy będę miał inne i sprawdzę to dam znać. Szczególnie jak zdobędę silnik (pompę) do CO.

• #7 10 Lut 2010 16:45
    browarhehe
    Poziom 15  

zdobyłem schemat i płytkę innej przetwornicy , więc pomału się za nią zabiorę i wstawię wszystko na elektroDę
    no właśnie czy da rade jakiś silnik mocniejszy aby działał na tym ?
    podaj jakieś szczegóły co do silnika (pompy ?)

• #8 10 Lut 2010 19:55
    pustan
    Poziom 18  

Silnik od pompy CO Leszno, który jest u mnie w instalacji ma moc około 35W.Silnik GRUNDFOS też jest małej mocy,może 40W.Ta przetwornica ma moc około 150W.Silniki w instalacji są bez szczotkowe.Nie wiem dokładnie jak to określić więc się nie wypowiem.
    Moje doświadczenie na temat przetwornic jest znikome dlatego niech się wypowiedzą koledzy o większej wiedzy i praktyce.Dużo wiadomości i praktykę ma kol.Qwet który dał mi wiele cennych wskazówek na początku moich prób z przetwornicami.

• #9 12 Lut 2010 08:06
    browarhehe
    Poziom 15  

a mam pytanie , czy możliwe jest takie coś , aby dać silnik , mam akurat bezszczotkowy , dmuchawa spora z niego była tylko nie wiem ile ma watt..
    podłączyć do niego alternator , alternator do aku , i z aku przetwornica i do tego silnika ??
    jak sądzicie ?

• #10 12 Lut 2010 15:49
    Marcin.Ł
    Poziom 11  

Chłopie co ty chcesz perpetum mobile zbudować?? Sądzę , że to nie ma szansy działać.

• #11 12 Lut 2010 19:00
    browarhehe
    Poziom 15  

dokładnie tak . chcę takie coś zmajstrować choć raczej nie uda się ;d

• #12 08 Mar 2010 13:37
    dominik3004
    Poziom 14  

Witam!
    Kolego browarhehe perpetum mobile to ty tak nie zrobisz na pewno. W końcu i tak akumulator Ci się wyładuje, gdyż w tym układzie występują straty.
    A jeśli chciałeś przedłużyć czas rozładowywania akumulatora to po co się tyle męczyć jak można jakiś zasilacz wziąć i podpiąć do przetwornicy. Mniej roboty a efekt będzie podobny.

Pozdrawiam,
    Dominik3004.