Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Trzeszczenie w głośnikach po podłączeniu mixer'a pod USB

KwinciaQs 06 Feb 2010 19:39 3478 8
    KwinciaQs
    Level 10  
    Witam.

mam pewien problem z konsolą Dj'ską.

Podłączony mam mixer i 2 gramofony do komputera za pomocą USB (Karta rELOOP Spin2!)

Wyjście z miksera (master) podlączone jest do komputera stacjonarnego jako wejście liniowe. No i z karty od stacjonarnego kompa wyjście na glośniki...

Problem w tym, że glośniki zaczynają trzeszczeć, zgrzytać i strzelać jak tylko podepne karte pod USB. nie mam pojęcia o co chodzi... Słychać tak jakby "Parcę dysku" w glośnikach...

Nie mam innej mozliwości podłączenia tego.

jakieś pomysly? Zmienialem karte dźwiekową w stacjonarce - nic nie daje.

Trzeszczenie w głośnikach po podłączeniu mixer'a pod USB
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    User removed account
    User removed account  
    KwinciaQs
    Level 10  
    laptop podlączony pod ładrowarke cały czas, komputer stacjonarny - wiadomo... Oba na tym samym zasilaczu działają... Cała konsola także...

Edit::

Wszystko stoi obok siebie. Kable może nie są aż tak bardzo od siebie oddalone, ale sie nie stykają. Sygnałowe i zasilające mają pewną "przestrzeń".
    Zakłocenia i trzeszczenie powstaje po podlączeniu tej karty pod USB. gdy karta jest dopięta i dziala sam gramofon (np zwykła plyta vinylowa - nie cyfrowa) podłączony pod mikser i tym wejściem liniowym pod kompa to wtedy dziala jak należy... słychać tylko zakłocenia ze starej płyty
    User removed account
    User removed account  
    KwinciaQs
    Level 10  
    Tak... Laptop jest uziemiony...

Kiedyś podobną sytuacje miałem podłączając zwykłe glośniki na USB pod komputer stacjonarny i też trzeszczały... Inne, podłączone zwykłym jack'iem grały normlanie... Teraz taka troche skomplikowana sytuacja. Niestety nie mam żadnego wzmacniacza i głosników na zbyciu więc musze kombinować z 2 komputerami...
    Komp stacjonarny robi jako 'wzmacniacz'.

Edit::

Sprostowanie... Wszystko podłączone do gniazek z uziemieniem (na listwie)... Listwa Do gniazdka bez uziemienia... Uziemienie naprawi problem?
    User removed account
    User removed account  
    DJKompot
    Level 26  
    Witam

Kupiłem kiedyś głośniki zasilane z USB, przy maksymalnym wysterowanu i bez podawania sygnału było bardzo dużo zakłuceń. Wepnij w kartę dżwiękową laptopa kabel jack-Jack i dotknij masy; powiedz czy nadal są zakłócenia. Myśle że wystarczy zastosować odpowiednie filtry na zasilaniu Laptop-karta dźwiękowa (+5V Kabel USB) np. 907654287. Spróbuj ew. dać dla samego laptopa listwę komputerową (z filtrami) resztę sprzętu podłacz za tą listwą.

P.S Aukcja nie moja; tylko w celu informacyjnym.
    KwinciaQs
    Level 10  
    Na zasilaniu karty jest filtr.

Spróbuję podłączyc wszystko do gniazka z uziemieniem... Może to jakoś naprawi.