Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kupiłem rc bez pilota co robić?

06 Lut 2010 21:05 2977 5
  • Użytkownik usunął konto  
  • Moderator - Na Wesoło HydePark
    Witam

Z grubsza mniej więcej widać ,że odbiornik jest superreakcyjny ( tranzystor koło cewki). Częstotliwość ciężko będzie ocenić, można popróbować z różnymi nadajnikami obserwując/słuchając co jest na wyjściu. Scalaczek który jest na płytce , to dekoder rozkazów i od niego zacząłbym poszukiwania. Ewentualnie po modelu tej "zabawki" .
  • Moderator Robotyka
    Po odbiorniku widać, że to zabawka na 27MHz.
    Ułatwia to sprawę na tyle, że większość takich modelików pracuje na tych samych, fabrycznych ustawieniach. Masz dużą sznasę na to, że będzie pracował z nadajnikiem od innej zabawki.

Właściwie, jedynym sposobem ustalenia właściwego kanału, byłby nadajnik z syntezą i sprawdzanie po kolei kanały, kiedy odbiornik zareaguje.

Albo wziąść model na bazar lub do sklepu i dobrać nadajnik.

Jest też opcja najlepsza, ale i najdroższa - wymienić wyposażenie na prawdziwe, od jeżdzących modeli RC - 40MHz. Ale to koszt ok. 300-400zł.
  • Poziom 10  
    Też uważam, że to odbiornik na 27 MHz. Jednak odradzam ci kupno wyposażenia od "prawdziwych" modeli RC. Na allegro można znaleźć kompletnie modele napędem na 2 lub 4 koła, terenowe lub nie i ich cena wynosi około 300-500 zł. Nie są to najlepsze modele ale jak na początek wystarczą. Poszukaj modeli firm HPI lub CARSON (mniej)
  • Poziom 10  
    Ja proponował bym wyciągnięcie z niego elektroniki i zakup odbiornika i regulatora ... Na allegro używane można nabyć za naprawdę śmieszne pieniądze, a satysfakcja po ukończeniu przeróbek gwarantowana :] Jeżeli nie uda się to mamy odbiornik i regulator do innych modelarskich pojazdów,łodzi itd...
  • Poziom 18  
    Mam oryginalny pilot do tego NIKKO !