Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomysł...świetlówka z "żarówki" oszczędnościowej.

juras48 06 Lut 2010 21:39 8442 17
  • Pomysł...świetlówka z "żarówki" oszczędnościowej. Pomysł...świetlówka z "żarówki" oszczędnościowej.
    Uszkodziła mi się "żarówka" oszczędnościowa 31W, przepaliły się żarniki od rury fluorescencyjnej , postanowiłem wykorzystać elektronikę , od tej "żarówki" i podłączyłem pod nią normalną rurę świetlówkę o mocy 36 W, z dobrym skutkiem ,widocznym na zdjęciach, próbowałem elektroniki 21W też do rury 36W świecenie bez różnicy, polecam.

Fajne!
  • #2 07 Lut 2010 00:13
    marik_te
    Poziom 22  

No wszystko ładnie, pięknie lecz to chyba nie ten dział tak na moje oko. Przydałaby się jakaś obudowa jeszcze do tego.

• #3 07 Lut 2010 08:34
    917964
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 07 Lut 2010 11:46
    juras48
    Poziom 9  

Dzięki za rozszerzenie tematu..pozdrawiam

• #5 07 Lut 2010 15:38
    sobieraj_100
    Poziom 12  

Moim zdaniem ktoś zapomniał o ważnym elemencie całej konstrukcji. Z tego co pamiętam z obwodzie doprowadzającym 230 jest bezpiecznik. Chroni on przed destruktywnymi właściwościami i tak przeciążonej elektroniki . Gdzie on się podział ?

• #7 07 Lut 2010 20:17
    radek310
    Poziom 15  

Moim zdaniem nie ma się czym chwalić przecież to oczywista oczywistość. Podłączyć jarzeniówkę do gotowej elektroniki to nie powód do wystawiania na forum.

• #8 07 Lut 2010 22:06
    george2002

Poziom 19  

radek310 -> no nie przesadzajmy bo sam mam w domku z 3 sztuki tych popsutych ,,żarówek energooszczędnych" i jak by nie ten artykuł to w zasadzie pojutrze wylądowało by to w koszu/specjalnym śmietniku a tak to zaraz sobie je podłączę zamiast starej elektroniki do piwnicy :)

• #9 08 Lut 2010 11:45
    sznupa
    Poziom 1  

Mogę potwierdzić ze dany układ już od kilku lat działa bez jakichkolwiek problemów, co do obudowy można użyć okrągłej puszki elektroinstalacyjnej, która montuje się na suficie w celu przeniesienia lampy. Jeśli chodzi o bezpiecznik to według mnie jest zbyteczny bo dopływ prądu do tego miejsca jest tak czy tak zabezpieczony.

Pozdrowienia dla autora pomysłu oraz dla wszystkich z tego forum.

• #10 08 Lut 2010 12:04
    atomero
    Poziom 14  

Mam nadzieję ze posty nie sa tu tylko po to by sobie nabić kilka punktów.
    Pomysł jest znany ,stary i bardzo często stosowany w akwarystyce - dołożenie światła w tzw pokrywach standardowych .Na każdym większym forum akwarystycznym znajdziecie takie "pomysły"
    np:http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/wykorzystanie-elektroniki-z-zarowki-kompaktowej/

• #11 09 Lut 2010 12:43
    Bogdan K
    Poziom 33  

Witam Kolegów

Czytałem wszystkie posty i osobiście uważam że takie i inne projekty bardziej lub mniej zaawansowane powinno się umieszczać na Elektrodzie przecież większość nowych Elektrodowiczów nie posiada aż takiej dużej wiedzy jak co nie którzy ze starych wyjadaczy i to co czasem się okazuje że jest oczywiste dla mnie lub innego Kolegi z Elektrody nie zawsze jest oczywiste dla początkujących wszak nie wszyscy od razu potrafiliśmy czytać i pisać nie wspominając o innych czynnościach które teraz okazują się dla nas oczywiste.
    Proszę niech niektórzy koledzy przypomną sobie swoje początki w elektronice na pewno nie było tak różowo i fachowo co nie które komentarze do projektów odstraszają innych do umieszczania swoich pomysłów dajmy szansę zaistnieć innym.
    Moja propozycja aby w dziale DIVY punkty przydzielali moderatorzy a nie jak to jest obecnie przydziela automat.
    Wyraziłem tylko swoją opinię.

Pozdrawiam
    Bogdan

• #12 09 Lut 2010 22:27
    parafka
    Poziom 20  

Na forach akwarystycznych ktoś robił pomiary luxomierzem i jest gorzej niż świetlówka+typowy ukł.elektroniczny.
    Problem stanowi impedancja rury, która jest inna niż wąskiej rurki św.kompaktowej. Na oko może jest i dobrze, ale tylko na oko.

• #13 09 Lut 2010 22:45
    k.techniczny
    Poziom 9  

Najważniejsze że się bawiłeś i że przyniosło efekt. Miłej zabawy :) Też się tak bawiłem :)

• #14 17 Lut 2010 01:00
    Morpheusss
    Poziom 15  

Należy dodać, że świetlówka długo nie pożyje, jeśli elektronika nie startuje rury na gorąco.

• #15 01 Mar 2010 15:42
    zelazny_gst
    Poziom 10  

Co do żywotności to 3 lata temu zrobiłem 2 lampy z wykorzystaniem elektroniki od świetlówki i działają dotej pory.W jednej zastosowałem elektronike z świetlówki firmy philips,w drugiej była to świetlówka z promocji i ta nie wytrzymała padła elektronika po około 3 miesiącach po zastosowaniu również elektroniki z philipsa działa dotej pory.

• #16 01 Mar 2010 15:53
    Morpheusss
    Poziom 15  

Wszystko zależy od tego, czy świetlówka pracuje w trybie ciągłym czy przerywanym. Im częściej załączana, tym krócej pożyje

• #17 29 Mar 2010 22:23
    mrowaa
    Poziom 15  

a co sie stanie jeśli do elektroniki z kompaktu 5W podłączę świetlówkę 18W?

• #18 08 Maj 2010 21:01
    qmineq
    Poziom 9  

U mnie takie konstrukcja świeci w kuchni już dwa lata bez najmniejszych problemów.