Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Potrzebuje schemat podpięcia cewki wysokiego napięcia subaru

darop1974 06 Feb 2010 22:31 3948 9
 • #1
  darop1974
  Level 9  
  Potrzebuje schemat podpięcia cewki wysokiego napięcia w subaru impreza wrx,a dokładnie podpięcie zasilania na cewkę.Cewka DIAMOND FK0140.
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • #3
  darop1974
  Level 9  
  Oznaczenia na cewcetakie jak wyżej napisałem a chciałem ją założyć do subaru GT gdzie w cewce są 2 piny ,a ta ma 3 piny.Chciałem znależć jakiś schemat zasilania tej cewki co by mi pomogło w podpięciu jej.
 • #4
  Bart86ca.
  Level 17  
  Moze napiszesz wreszcie ktory rok i jaki silnik !
 • #6
  darop1974
  Level 9  
  Tą stronę też znalazłem tylko nie mogę za bardzo połapać się w tym opisie gdzie podpiąć jakie zasilanie i szukałem czegoś bardziej przejżystego :)

  Dodano po 3 [minuty]:

  Rok samochodu w tym raczej nic nie pomoże ponieważ montowane były różne cewki a na pinach niestety niema żadnych oznaczeń.
 • #7
  Bart86ca.
  Level 17  
  Jesli dla Ciebie jest problem napisac jaki rok i silnik to nie oczekuj wielkiej pomocy .A ze cewki maja rozne oznaczenia to nie znaczy ze inst. jest inna.!
 • #8
  mczapski
  Level 39  
  Subaru nie znam. Ale informacje podane na przytoczonej stronie mówią sporo i tylko warto je potwierdzić. Ja zrozumiałem, że przyłącze to pin 3, 1, 4 i oczywiście obudowa, czyli śruba jako masa. Pin środkowy 1 to zasilanie na stałe, pin 3 to impuls ze sterownika i pin 4 to masa dla wysokiego napięcia. Pin 4 bardzo łatwo ustalić. Pin 3 też badając przewodność do pinu 1 oraz masy.
  Natomiast wcale nie jestem przekonany, że te cewki można tak bezpośrednio zastąpić z powodu pracy sterownika. Można spodziewać się, że cewka z dwoma przewodami otrzymuje ze sterownika impulsy prądowe ujemne a trzyprzewodowa sterujące dodatnie.
  Ale zajrzałem dalej i to: http://www.linkecu.com/support/documentation/technical-drawings/I14
  Czyli coś wiadomo i niestety inaczej niż kombinowałem
 • #9
  darop1974
  Level 9  
  Super ! Wielkie dzięki za schemacik .Ale jeszcze tak na chłopski rozum dla pewności co oznacza IGNITION ?? Czy jest to impuls z komputera??
 • Helpful post
  #10
  mczapski
  Level 39  
  Doslowne, niekonieczne chlopskie tlumaczenie to zaplon, czyli impulsy ze sterownika. Zmienila mi sie klawiatura i musze tak pisac.