Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Potrzebuje schemat podpięcia cewki wysokiego napięcia subaru

darop1974 06 Feb 2010 22:31 3948 9
    darop1974
    Level 9  
    Potrzebuje schemat podpięcia cewki wysokiego napięcia w subaru impreza wrx,a dokładnie podpięcie zasilania na cewkę.Cewka DIAMOND FK0140.
    User removed account
    User removed account  
    darop1974
    Level 9  
    Oznaczenia na cewcetakie jak wyżej napisałem a chciałem ją założyć do subaru GT gdzie w cewce są 2 piny ,a ta ma 3 piny.Chciałem znależć jakiś schemat zasilania tej cewki co by mi pomogło w podpięciu jej.
    Bart86ca.
    Level 17  
    Moze napiszesz wreszcie ktory rok i jaki silnik !
    darop1974
    Level 9  
    Tą stronę też znalazłem tylko nie mogę za bardzo połapać się w tym opisie gdzie podpiąć jakie zasilanie i szukałem czegoś bardziej przejżystego :)

Dodano po 3 [minuty]:

Rok samochodu w tym raczej nic nie pomoże ponieważ montowane były różne cewki a na pinach niestety niema żadnych oznaczeń.
    Bart86ca.
    Level 17  
    Jesli dla Ciebie jest problem napisac jaki rok i silnik to nie oczekuj wielkiej pomocy .A ze cewki maja rozne oznaczenia to nie znaczy ze inst. jest inna.!
    mczapski
    Level 39  
    Subaru nie znam. Ale informacje podane na przytoczonej stronie mówią sporo i tylko warto je potwierdzić. Ja zrozumiałem, że przyłącze to pin 3, 1, 4 i oczywiście obudowa, czyli śruba jako masa. Pin środkowy 1 to zasilanie na stałe, pin 3 to impuls ze sterownika i pin 4 to masa dla wysokiego napięcia. Pin 4 bardzo łatwo ustalić. Pin 3 też badając przewodność do pinu 1 oraz masy.
    Natomiast wcale nie jestem przekonany, że te cewki można tak bezpośrednio zastąpić z powodu pracy sterownika. Można spodziewać się, że cewka z dwoma przewodami otrzymuje ze sterownika impulsy prądowe ujemne a trzyprzewodowa sterujące dodatnie.
    Ale zajrzałem dalej i to: http://www.linkecu.com/support/documentation/technical-drawings/I14
    Czyli coś wiadomo i niestety inaczej niż kombinowałem
    darop1974
    Level 9  
    Super ! Wielkie dzięki za schemacik .Ale jeszcze tak na chłopski rozum dla pewności co oznacza IGNITION ?? Czy jest to impuls z komputera??
  • Helpful post
    mczapski
    Level 39  
    Doslowne, niekonieczne chlopskie tlumaczenie to zaplon, czyli impulsy ze sterownika. Zmienila mi sie klawiatura i musze tak pisac.