Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z rozdzieleniem sygnału-zestaw Logitech TV/SAT+KOMP

06 Lut 2010 23:11 1946 3
  • Poziom 9  
    Witam,

mam problem z rozdzieleniem sygnału z głośników 2.1 Logitech. Postaram się to opisać dokładnie. Podłączyłem monitor poprzez wyjście HDMI z satelitą, głośniki mają wyjście mały jack, więc nie było problemu - podpiąłem do przejściówki chinch i do satelity - super jest fonia :) działa :)

A teraz problem, do tego małego zestawu zachciało mi się podpiąć komputer (takie małe MediaCenter na oprogramowaniu BOXEE)....... i tu pytanie jaki rozgałęźnik do podziału sygnału... przecież nie będę przepinał z satelity do kompa i odwrotnie.. ma działać :) na tych samych głośnikach.. szukam i szukam ale nie mogę znaleźć .. myślałem, że może coś na wejście jack i wyjście 4 x chinch?? jest takie coś ??

Dzięki za sugestie :)
  • Poziom 12  
    Witam
    Podaj jaki to monitor i tuner tv satelitarnej. Może da się coś wykombinować ze złączami tego sprzętu. Jak dasz rade wrzuć zdjęcia ścianki z gniazdami
  • Poziom 9  
    Hi,
    fajnie, że ktoś odpisał i chce pomóc :)

Więc tak, zestaw składa się z:
    - monitor HP w2207h HDMI
    - SAT GLOBO OPTICUM 7300 2CX PLUS HDMI
    - Głośniki Logitech X-230

- i do tego komputer stacjonarny wpakowany w obudowę MediaCenter + pilot

I problem z podłączeniem głośników tu i tu jednocześnie :)

Problem z rozdzieleniem sygnału-zestaw Logitech TV/SAT+KOMP Problem z rozdzieleniem sygnału-zestaw Logitech TV/SAT+KOMP Problem z rozdzieleniem sygnału-zestaw Logitech TV/SAT+KOMP
  • Poziom 12  
    Z tego co widzę w tunerze sat masz 2 eurozłącza. VCR służy do podłączenia z magnetowidem abyś mógł nagrywać programy na taśmę i odtwarzać. Jak włączysz kasetę to sygnał leci do euro VCR i przechodzi do euro TV pod które podłączasz telewizor. Jest tak zrobione żeby stale nie przepinać kabla euro bo w magnetowidzie masz tylko jedno lub zamiast nich zestaw chinchy. Zrób tak: podłacz pod te euro VCR komputer a głośniki albo pod euro TV albo pod te chinche tak jak robiłeś.Monitor jak był. Nie wiem czy to wypali ale warto spróbować. Może się okazać że będziesz musiał przy puszczaniu muzy z kompa włączać tuner i coś przestawiać w menu. Tylko uważaj bo euro jest jednocześnie wejściem i wyjściem. Kup kabel z euro na 6 chinchy i popróbuj. I jeszcze może sie okazać że zrobisz to na jednym euro. Kombinuj