Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prosty sterownik do Lamp na 230 V

fenders 06 Lut 2010 23:20 3134 3
  • Prosty sterownik do Lamp na 230 V

Witam !
    Przedstawiam prosty sterownik do 4 lamp o max mocy 400 W/szt. Powstał on parę lat temu. Oparty na układzie TC4017bp oraz na 4 triakach . Lampy migają na przemienię z regulowaną prędkością taktu przez potencjometr 220kΩ . Obudowa uniwersalna tak na szybko i tanio . Niestety nie posiadam schematu nie mogę znaleźć ale jak znajdę to od razu zamieszczam .

Koszty :
    Obudowa, kable, gniazda, potencjometr, włącznik - miałem = 0 zł
    Elementy - ok. 10 zł

Fotki :
    Prosty sterownik do Lamp na 230 V Prosty sterownik do Lamp na 230 V Prosty sterownik do Lamp na 230 V Prosty sterownik do Lamp na 230 V Prosty sterownik do Lamp na 230 V
    Prosty sterownik do Lamp na 230 V Prosty sterownik do Lamp na 230 V

Film : Przykład na 3 żarówkach 60/100/60 W położonych na odblasku .

Pozdrawiam Fenders

Fajne!
  • #2 07 Lut 2010 01:26
    arturavs
    Poziom 36  

Witam

Słowa krytyki muszą być. To że urządzenie działa- bardzo dobrze. Ładnie opakowane- dobrze. Tylko dlaczego Szanowny Kolega nie informuje ,że jest to kit J-10?

Pozdrawiam

• #3 07 Lut 2010 01:31
    maciej_333
    Poziom 33  

No normalnie WOW :D (ironia). Takie rzeczy mnie powalają. Ludzie w dodatku coś takiego tu prezentują... Wykonanie estetyczne, choć ten układ to prawdziwa dyskoteka :D ! Jak ktoś zostanie porażony od tych zacisków to wtedy ładnie zatańczy.

4017, jakiś generator i parę triaków... (znowu ironia)

• #4 07 Lut 2010 01:34
    fenders
    Poziom 15  

A przepraszam ale szczerze mówiąc nie wiedziałem ze to kit tylko płytka coś mi o tym mówiła ;) . Dostałem kiedyś pcb oraz schemat w jpeg i zrobiłem . Dzięki za informację.

maciej_333 masz 100% racji bo to banalna sprawa jest ale kiedyś zrobiłem, zamieściłem i dla początkujących nowych elektroników to może być już coś, jakiś pomysł na projekt, tylko dla tego to pokazuję . :D

Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME