Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Prosty sterownik do Lamp na 230 V

fenders 06 Feb 2010 23:20 3440 3
  • Prosty sterownik do Lamp na 230 V

Witam !
    Przedstawiam prosty sterownik do 4 lamp o max mocy 400 W/szt. Powstał on parę lat temu. Oparty na układzie TC4017bp oraz na 4 triakach . Lampy migają na przemienię z regulowaną prędkością taktu przez potencjometr 220kΩ . Obudowa uniwersalna tak na szybko i tanio . Niestety nie posiadam schematu nie mogę znaleźć ale jak znajdę to od razu zamieszczam .

Koszty :
    Obudowa, kable, gniazda, potencjometr, włącznik - miałem = 0 zł
    Elementy - ok. 10 zł

Fotki :
    Prosty sterownik do Lamp na 230 V Prosty sterownik do Lamp na 230 V Prosty sterownik do Lamp na 230 V Prosty sterownik do Lamp na 230 V Prosty sterownik do Lamp na 230 V
    Prosty sterownik do Lamp na 230 V Prosty sterownik do Lamp na 230 V

Film : Przykład na 3 żarówkach 60/100/60 W położonych na odblasku .

Pozdrawiam Fenders

Cool? Ranking DIY
    Can you write similar article? Send message to me and you will get SD card 64GB.
    About Author
    fenders
    Level 15  
    Has specialization in: audio akustyka, elektronika, diy, mechanika
    fenders wrote 189 posts with rating 40, helped 8 times. Live in city Pruszków. Been with us since 2008 year.
    ArturAVS
    Moderator of HydePark/Cars
    Witam

Słowa krytyki muszą być. To że urządzenie działa- bardzo dobrze. Ładnie opakowane- dobrze. Tylko dlaczego Szanowny Kolega nie informuje ,że jest to kit J-10?

Pozdrawiam
    maciej_333
    Level 37  
    No normalnie WOW :D (ironia). Takie rzeczy mnie powalają. Ludzie w dodatku coś takiego tu prezentują... Wykonanie estetyczne, choć ten układ to prawdziwa dyskoteka :D ! Jak ktoś zostanie porażony od tych zacisków to wtedy ładnie zatańczy.

4017, jakiś generator i parę triaków... (znowu ironia)
    fenders
    Level 15  
    A przepraszam ale szczerze mówiąc nie wiedziałem ze to kit tylko płytka coś mi o tym mówiła ;) . Dostałem kiedyś pcb oraz schemat w jpeg i zrobiłem . Dzięki za informację.

maciej_333 masz 100% racji bo to banalna sprawa jest ale kiedyś zrobiłem, zamieściłem i dla początkujących nowych elektroników to może być już coś, jakiś pomysł na projekt, tylko dla tego to pokazuję . :D

Pozdrawiam