Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unitra Tonsil ZG40C - wymiana gniazda na Speakon

07 Lut 2010 02:04 2016 4
  • Poziom 9  
    Witam. Czy w tych kolumnach o których jest temat da się bezproblemowo zmienić gniazda z tych (nie wiem dokładnie jak to się nazywa, ale niektórzy mówią na nie pięciopalczaste, chodzi o 5 takich dziurek) na najzwyklejsze gniazda kolumnowe Speakon? Czy nie trzeba wymieniać żadnych zwrotnic itp.? Chodzi mi o to żeby móc je podłączyć potem Speakonem do powermiksera i móc z niego puścić muzykę. Ma być to tylko i wyłącznie dla mojego użytku, a nie na żadne imprezy czy koncerty.
  • Poziom 27  
    Witam. Z tego co się orientuje to nie ma w tych kolumnach (posiadam takie) gniazda DIN (tak wynika z twojego opisu), tylko zwykłe zaciski na przewody, chyba że masz je po jakiś przeróbkach.
    Oczywiście możesz wymienić i podłączyć jakie chcesz gniazdo (pod warunkiem odpowiedniej obciążalności), bez jakichkolwiek przeróbek w zwrotnicy. Rozkład wyprowadzeń itp. znajdziesz na elce lub przez Google.

Ps. Na przyszłość staraj się formułować swoje wypowiedzi bardziej zwięźle i czytelnie, bo trochę ciężko zrozumieć sens twoich zdań.
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    flubber.trip napisał:
    Ps. Na przyszłość staraj się formułować swoje wypowiedzi bardziej zwięźle i czytelnie, bo trochę ciężko zrozumieć sens twoich zdań.
    Pozdrawiam

Nie wiem o co ci chodzi flubber.trip ale napisałem to jak najbardziej dokładnie jak potrafiłem. Nie znam się na audio elektronice itp, więc spytałem.
  • Poziom 27  
    pulek2 napisał:
    flubber.trip napisał:
    Pozdrawiam

Nie wiem o co ci chodzi flubber.trip ale napisałem to jak najbardziej dokładnie jak potrafiłem. Nie znam się na audio elektronice itp, więc spytałem.

Chodzi mi o to, że mogłeś całość napisać w dużo prostszy sposób, np: Witam. Mam takie i takie kolumny z takimi złączami. Czy mogę je zamienić na inne? Ewentualnie dodać zapytanie w jaki sposób, oraz jakie są plusy i minusy takowego rozwiązania. Do tego nie jest potrzebna znajomość tematu (choć na elce jest to bardzo przydatne).

Ps. Jeżeli dostałeś satysfakcjonującą odpowiedź, możesz zamknąć temat.
    Pozdrawiam.