Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aktywne glośniki komputerowe m-audio av-20 - stały szum

07 Lut 2010 04:15 1274 1
 • Poziom 1  
  Witam serdecznie

  Po włączeniu głośniki emitują szum na dwóch kanałach, szum stały niezależny od wysterowania głośników. Nie jest to też 50 Hz z sieci, zresztą posłuchajcie i zobaczcie sami, w akcie desperacji nagrałem krótki filmiki oraz zrobiłem zdjęcie elektroniki.

  Na elektrodzie właśnie wyczytałem ze to sprawka kondensatora elektrolitycznego który znajduje się za diodami prostowniczymi, wiec wymieniłem go i.... pomogło przez jakieś 2 tygodnie... i tu tez moje pytanie czy był to przypadek ze pomogło, lub zespół się kolejny kondensator? ( nie wydaje mi się, bo stary da się naładować okazało się , nie jest zwarty itd)

  Historia:
  na początku gdy zaczęły szumieć wystarczyło wyłączyć odczekać jakieś 5 sekund i po -ponownym włączeniu grały bez szumów.... z biegiem czasu stawało się to coraz częściej- teraz żadne wyłączanie nie pomaga- nie chcą przestać szumieć.

  na zdjęciu mój wymieniony kondensator ( pod płytka )...
  i możne coś jest spaprane czego ja dostrzec nie mogę... zaprasza do oglądania

  umieściłem ten sam temat na forum m-audio ale nic mądrego jak na razie nie dostałem, liczę ze rodacy bardziej znają sie na rzeczy ;)

  zależny mi zęby to działało bo to naprawdę dobre głośniki, plus dokupiłem do nich aktywny subwoofer 100 i chodziło naprawdę świetnie :( wiec proszę o pomoc


  Aktywne glośniki komputerowe m-audio av-20 - stały szum


  Link


  Proszę poprawić treść postu.
  Regulamin pkt. 8.2, 15, 10.9.
  GM
 • Moderator
  Witam, podlutować plus wymienionego kondensatora ale dokładnie. Włożyć w gniazdo wtyk z trzema przewodami. Wymienić wszystkie / pozostałe/ elektrolity. Sprawdzić pod lupą zimne luty. Musi zadziałać. Pozdrawiam.