Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizja na karte i brak "jakości"

07 Lut 2010 10:26 5944 8
  • Poziom 8  
    Witam. Zamówiłem telewizję na kartę i w zestawie była antena 60cm konwerter Universal Single LNB dekoder Orton x10, podczas szukania/ustawiania anteny siłę mam od 70 do 85 jakość jak uda mi się wyłapać to skacze mniej więcej w przedziale od 15 do ok 35 w odległości ok 20m stoi słup wysokiego napięcia a w jego stronę jest również skierowana antena ponieważ szukam HB 13E czy owy slup może generować takie pole magnetyczne które "zabija" jakość sygnału ? Czy wystarczy zmienić ścianę albo antene wrzucić na dach aby zaczęła łapać sygnał ? Wydaje mi się że warto wspomnieć również o tym że sąsiedzi łapią sygnał i że mieszkam w małej dolince :) POZDRAWIAM I DZIĘKUJE ZA WSZYSTKIE ODP :)
  • Poziom 33  
    Spróbuj zmienić kąt konwertera.
    Jeśli nie pomoże, to możliwe że sygnał jest częściowo przysłonięty.
    A wtedy tylko zmiana montażu anteny w innym miejscu.
    Pamiętaj że HB jest w kierunku południowym.
  • Poziom 8  
    A o ile stopni tak mniej wiecej 4 - 5cm
  • Poziom 33  
    Wyłap, jak piszesz jeszcze raz maksymalną jakość i spróbuj ustawić konwerter.
    Sam zobaczysz pod jakim kątem jest najlepiej.
    Dosuwając do anteny, lub odsuwając konwerter również zauważysz zmianę.
    Ta siła to coś licha, jaki kabel zamontowałeś.
  • Poziom 8  
    Hmm sorry ale trochę pytania nie rozumiem. Kabel prowadzi bezpośrednio od anteny do dekodera, a końcówki do kabla zakładałem wg schematu który jest dostępny na stornie: http://telewizjanakarte.pl/instalacja.html i tam jest link do pdf-a skrócona instalacja anteny. A kabel jest taki jaki dostałem w komplecie.
  • Poziom 33  
    OK wszystko się zgadza.
    Wskazana jest przy instalacjach SAT, jak najlepsza jakość kabla.
  • Poziom 8  
    A Transponder jakiś musi być konkretny ustawiony na HB?
  • Poziom 8  
    No ok. HIHI widzę że transpondery się zmieniają i nadal w sumie nic nie wiem ja mam ustawione 10719 nie wiem czy to dobrze czy nie jestem zupełnym laikiem w tej dziedzinie. Mam równiez taką opce 12v ale wyłączoną domyślnie nie wiem co to jest a w instrukcji dekodera nie ma ani slowa o tym. :(