Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nieznany generator i częstościomierz produkcji rosyjskiej

prosiak_wej 07 Feb 2010 12:50 2651 5
Tespol
    prosiak_wej
    Level 38  
    Witam!

Dostałem taki generator z częstościomierzem wraz z oscyloskopem C1-94 Saga. Oscyloskop wymagał jedynie wyczyszczenia i działa aż miło. Ale mam problem z generatorem - częstościomierzem.

Jako generator pracuje bardzo dobrze - na oscyloskopie widać ładnego sinusa. Ale mam problem z częstościomierzem. Mianowicie, wyświetlacz na czterech lampach VFD raz świeci dobrze a raz przygasa. Tak jakby ktoś z tyłu siedział i po złośliwości potencjometrem regulował jego jasność. Druga sprawa to, że liczy sobie gwiazdy na niebie ;) A dokładnie - mam jakąś wartość, zupełnie niezwiązaną z podanym sygnałem i nagle zaczyna liczyć w górę. Jak dojdzie do 9999 to zaczyna od zera. Czasem się zatrzyma, ale na moment i liczy dalej. Na dzień dobry wymieniłem elektrolity, jednak to nic nie pomogło, podobnie jak wyczyszczenie styków w Isostatach. Chciałem nawet w Sieci znaleźć coś na temat tego urządzenia, ale nawet nie wiem czego szukać. Poniżej zamieszczam zdjęcie tego ustroju.

Nieznany generator i częstościomierz produkcji rosyjskiej

Dodałem film, który pokazuje zachowanie częstościomierza:

• Tespol
  • Tespol
    prosiak_wej
    Level 38  
    Dipol: "Na dzień dobry wymieniłem elektrolity, jednak to nic nie pomogło"

Dominik: Dzięki, schemat może się przydać, ale proponuję go zeskanować do JPGów, gdyż w PDF jest nieco ucięte ;)
  • Helpful post
    Dominik
    Level 14  
    Instrukacja jest po rosyjsku, ale jeszcze potrafię przeczytać. Niestety schematy są dłuższe niż pole skanera A4, i dlatego za długie strony są skanowane podwójnie. Tak że schematy są kompletne. Posprawdzaj luty, to ustrojstwo ma już ok.20lat, a ruscy nigdy nie potrafili lutować (patrz telewizory radzieckie). Poprawić luty można bez problemu, bo to chodzi na bardzo popularnych TTL ( naturalnie wersje rosyjskie) i tak jak zalecał kolega elektrolity są najbardziej podejrzane.
    Mogę mojego pribora się pozbyć, ale warunek trzeba go odebrać osobiście.
    prosiak_wej
    Level 38  
    Oj Koledzy, Koledzy... Już na samym początku pisałem, że elektrolity wymieniłem.

Ale w chwili wolnej sobie go przelutuję.