Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Olympus FE-190 jako kamerka internetowa

kamyl88 07 Feb 2010 13:00 1847 1
 • #1
  kamyl88
  Level 19  
  Chciałbym wykorzystać ww aparat jako kamerkę do skypa czy jest taka możliwość?
 • #2
  Stanley_P
  Level 27  
  kamyl88 wrote:
  Chciałbym wykorzystać ww aparat jako kamerkę do skypa czy jest taka możliwość?


  Hm, jedyne co mi się udało kiedyś uzyskać, dobrych kilka lat temu, to podłaczenie wyjścia TV aparatu (akurat Canon, choć marka tu nie ma znaczenia), do wejścia video karty telewizyjnej zainstalowanej w komputerze. Która to z kolei (karta tv) była niechętnie widziana przez Skype - aby "zaskoczyło" nieraz trzeba było restartować kompa, itp.
  Przypuszczam zatem, że jeśli nie ma jakiegoś specjalnego sterownika do komputera, dzięki któremu aparat byłby widziany w systemie jako kamerka USB (a raczej wątpię aby do tego modelu taki był, skoro się pytasz na forum), praktycznie pozostaje tylko możliwość, którą przedstawiłem na początku.
  Pozostaje też do rozważenia jeszcze inna kwestia: czy w ogóle warto strzelać z armaty do komara, czyli do skajpowych video-pogaduszek angażować kilkumegapikselowy aparat, skoro do tego celu wystarczą "ułamkomagapikselowe" kamerki za kilkadziesiąt zł ?

  Pozdrawiam -

  Stanley

  Dodano po 49 [minuty]:

  EDIT:

  W ogóle post chyba nie bardzo do tego działu. Co prawda aparat cyfrowy też jest w pewnym sensie odtwarzaczem - m.in. odtwarza zdjęcia, czasem także filmy z dźwiękiem ;-)