Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z przegrywaniem kaset VHS na DVD na VR-470M Samsung

07 Lut 2010 13:07 1730 3
 • Poziom 20  
  Witam
  Mam następujący problem - podczas przegrywania kaset VHS na płytę DVD nagrywarka się zatrzymuje i szatkuje filmy nagrywane na DVD. Z jednego cięgiem nagranego filmu na VHS, zapisuje tytuly nawet co pare minut (tworzy odrębne krótkie fragmenty filmu) . W menu płyty DVD zapisuje się nawet kilkadziesiąt tytułów i to wszystko z jednego filmu VHS .
  Szukałem już wszędzie ale nie mogę dojść dlaczego tak jest ( Jakieś indeksowanie kasety ?) Są to filmy nagrywane przez mojego ojca nawet ponad 20 lat temu ale są i dużo nowsze .
  Dodam że jeśli puszczę film przez inny magnetowid i wejdę na nagrywarkę przez "czincze" to nagrywa normalnie film do momentu aż zabraknie miejsca na DVD .
  Proszę o pomoc i pozdrawiam !
 • Pomocny post
  Poziom 11  
  To chyba jest normalna funkcja przy dublowniu VHS-DVD. Mam ten model i identycznie się zachowuje. Gdzieś w menu powinna być funkcja odblokowująca indeksowanie. Mi to akurat nie przeszkadza, gdyż filmy nagrywam na RW, przetwarzam potem na kompie i tworze właściwą płytę DVD.
 • Poziom 20  
  witam
  Dziękuję za odpowiedź !
  Ale skąd (jeśli to jest właśnie to indeksowanie) ono się bierze ? Ja także nagrywam na płytę DVD RW - tyle ze chcę to robić troszkę szybciej, bez montowania. Może ktoś wie jak wyłączyć tą funkcję, tak by nie dzieliło filmu na części.
  A druga sprawa jest taka, że jeśli nawet przegrywam ten sam film dla testu kilka razy, to potrafi go podzielić w kilku różnych miejscach w każdym z testów w zupełnie innym miejscu ( tak jakby losowo) .
  Jeśli ktoś może coś pomóc w tej sprawie to będę bardzo wdzięczny.
  Pozdrawiam "brać lutującą" !
 • Poziom 11  
  Wchodzimy w "SETUP" nagrywarki, potem "DVD Auto Chapter" i ustawiamy długość rozdziałów lub ich brak. Powinno pomóc.


  Problem z przegrywaniem kaset VHS na DVD na VR-470M Samsung