Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy warto kupić zmywarkę.

07 Lut 2010 13:10 4938 11
  • Poziom 9  
    Witam. Wielkimi krokami zbliżają się urodziny Mamy. I zastanawiamy się nad kupnem dla niej zmywarki, ale nie jesteśmy do końca pewni czym się kierować wybierając odpowiednią zmywarkę. A drugie pytanie odnośnie tego czy zmywarka wyjdzie taniej niż mycie ręczne przy 6 osobowej rodzinie. Chodzi o to, że mama sterczy nad garami 2x dziennie. Wydaje mi się, że zmywarka będzie oszczędniejsza, ale mogę się mylić. Proszę o napisanie swojej opinii. Pozdrawiam i czekam na szybkie odpowiedzi.
  • Poziom 12  
    Warto, wkładasz do zmywarki talerze z całego dnia właczasz zmywanie i masz wszytko w pupie... wychodzi taniej niż zmywanie ręczne, zwłaszcza przy 6scio osobowej rodzinie.
    Kup jakiegoś boscha i będziesz zadowolony 6scio osobowa rodzina to raczej zmywarka 60cm szerokości, nie ma co się rozwodzić nad tematem, bierz to co jest aktualnie najczęściej kupowane.
  • Poziom 26  
    Oszczędność czasu i wody gwarantowana ;)
  • Poziom 24  
    I nie kupuj sprzętu ze zbędnymi bajerami których nigdy nie użyjesz.Kup najprostszą.
  • Poziom 9  
    Wczoraj zrobilam test, poniewaz sama nosze sie z zamiarem zakupu zmywarki. Na jednorazowe pozmywanie naczyn, pozwalajacych na zapelnienie calej suszarki szafkowej 80cm, zuzylam przy duzej oszczednosci 31 litrow cieplej wody i 24 litry zimnej. Naczynia byly uzywane przez dwie osoby. Jestem zaskoczona, ze tak duzo wody i czasu trzeba poswiecic na zmywanie, a ja zuzywam zdecydowanie mniej wody do zmywania niz moj maz (ktoremu jeszcze testu nie zrobilam ;) ) Pojawienie sie zmywarki w naszej kuchni przybliza sie nieuchronnie. Byle tylko zdecydowac sie na jeden konkretny model z calego ogromu dostepnego na rynku...
  • Poziom 12  
    Zdecydowanie polecam ten wynalazek !! :)
    Rok temu kupiłem żonie zmywarkę Boscha ( modelu nie pamiętam ).
    Gdy jej się zapytałem, czy jest zadowolona - odpowiedziała, że nie wyobraża sobie teraz życia bez niej hehe.
    Dokładnie, przede wszystkim oszczęda czas i pieniądze. Przy takiej rodzinie możecie oszczędzić myślę ok 200zł rocznie na wodzie a o czasie Twojej mamy nie wspomnę :D
    Powiem Ci, że praktycznie wszystkie w przedziale cenowym 800 - 1200 to jeden ciul. Patrz aby miały klasę AAA najlepiej.
    Na promocji możesz dostać Boscha lub Whirpool za 1000.
    Gdy pracowałem w sklepie RTV-AGD z obserwacji moich odradzał bym Tobie Indesit, Amica, Haier - było z nimi najwięcej problemów. Najmniej problemów : Siemens, Bosch, Electrolux, Whirpool
    Jeśli macie wystarczającą ilość miejsca to kup o szerokości 60 cm bo 45 mało mieści w sobie.
    Przy zakupie polataj po sklepach w okolicy bo ceny potrafią być zaskakująco różne choć produkt ten sam :))
    Pozdrawiam !!!
  • Poziom 10  
    Witam

Zawsze zastanawiają mnie takie testy jak zrobiła "blondi80", że zużyła tyle a tyle wody do mycia ręcznie a zmywarka to jest super i zużywa mniej bo w instrukcji tak pisze :D. Mam pytanie czy zmierzone zostało faktyczne zużycie wody przez zmywarkę oraz zużycie prądu (to też niezły koszt), a do tego wszystkiego należy dodać wodę zużytą na "wstępne płukanie" naczyń (w instrukcji do zmywarki napisane jest że trzeba je wstępnie opłukać z większych zabrudzeń). Dopiero po dodaniu tych wszystkich kosztów można je porównywać z zmywaniem ręcznym :D.
    Koszt detergentów pominąłem ponieważ i do zmywania ręcznego i do zmywarki coś trzeba wrzucić, a koszty są porównywalne.

Pozdro.
  • Poziom 16  
    Wszystko zależy od teka jak zmywasz w domu.
    Jeżeli zmywasz tak jak większość ludzi tzn. odkręcasz wodę ciepłą i zmywasz to zdecydowanie polecam. Ale tak jak zmywa znajoma w misce i oszczędza wodę to na pewno zmywarka przeraża.
  • Poziom 20  
    Napewno nie trzeba żadnych naczyń opłukiwać! Należy usunąć jedynie większe resztki jedzenia oraz usunąć wykałaczki, ości itp.Z resztą sama sobie bez problemu poradzi i zrobi to napewno dużo oszczędniej niż mycie ręczne.
    Jeszcze nie widziałem takiej instrukcji obsługi gdzie pisało ,że należy spłukiwać naczynia przed myciem.Ten zwyczaj przyszedł z USA gdzie do niedawna mieli tak dziadoskie zmywarki ,że jak nie spłukał resztek to później tak rozrzucało w całej zmywarce i wszystko było w resztkach.Od niedawna stosują w droższych modelach zmywarek mikrofiltry ,które w Europie są stosowane od 20 lat.
  • Poziom 9  
    Ja używam Bosch SMS58M02EU i jestem bardzo zadowolony.Mieści 14 kpl , bo ma dodatkową szufladę na sztućce , ma metalowe dno co sprawia że łatwiej utrzymać higienę , ma funkcję skracania programu przydatne przy dużych imprezach , gdy naprawdę zależy na czasie ma opóźniony start i jest cicha czyli pracuje kiedy ja śpię.Mam cztero osobową rodzinę i jeżeli nie ma imprezy to pracuje co 2 dni - naprawdę warto.
  • Poziom 12  
    Dodał bym tylko jeszcze że aby uzyskac taki efekt mycia jak w zmywarce to trzeba się sporo napracowac szczególnie przy wysokich szklankach z nierówną powierzchnią. Zdecydowanie polecam.
  • Admin grupy AGD
    Zdzichu Majster napisał:
    Witam. Wielkimi krokami zbliżają się urodziny Mamy. I zastanawiamy się nad kupnem dla niej zmywarki, ale nie jesteśmy do końca pewni czym się kierować wybierając odpowiednią zmywarkę. A drugie pytanie odnośnie tego czy zmywarka wyjdzie taniej niż mycie ręczne przy 6 osobowej rodzinie. Chodzi o to, że mama sterczy nad garami 2x dziennie. Wydaje mi się, że zmywarka będzie oszczędniejsza, ale mogę się mylić. Proszę o napisanie swojej opinii. Pozdrawiam i czekam na szybkie odpowiedzi.

Jasne, że się opłaca kupić zmywarkę, zamiast stania z garami pod bieżącą wodą... :D
    Udowodniono ekonomicznie, arytmetycznie i logistycznie.
    Natomiast, jaki konkretny model zakupić, to odsyłam do wątku zamieszczonego w dziale "Co kupić?".
    Zamykam.