Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Regza 46xf351p poziome szare linie

Sigatris 07 Lut 2010 13:36 2929 7
  • #1 07 Lut 2010 13:36
    Sigatris
    Poziom 10  

Witam szanowne grono ekspertów.

Szukałem na forum, ale nie znalazłem podobnego problemu.

Od jakiegoś czasu pojawiły się linie biegnące od prawej części ekranu niemal do jego połowy. Najpierw były po dwie u góry i w połowie matrycy a po jakimś czasie doszły jeszcze kolejne w środkowej części. Przebijają się przez obraz, co przeszkadza w oglądaniu, a ostatnio zauważyłem, że przedłużają się w lewo. Aktualnie są już za połową ekranu i idą do lewej krawędzi.

Moje pytanie: TV jest po gwarancji, więc są szanse na naprawę usterki, czy też coś padło dokumentnie?

Toshiba Regza 46xf351p poziome szare linie Toshiba Regza 46xf351p poziome szare linie

0 7
  • #2 12 Maj 2011 18:17
    Sigatris
    Poziom 10  

Czy nikt nie może mi pomóc?

Może coś trzeba podlutować, lub coś wymienić?

Pojawiła się obecnie pionowa gruba na 3mm krecha z lewej strony ekranu, która zanika po nagrzaniu się telewizora (jakieś 10minut) i nie ma po niej śladu. Matryca leci czy elektronika?

Poziome linie z postu wyżej są i ani się nie powiększają, ani nie znikają.

0
  • #3 12 Maj 2011 20:11
    1.
    Troll forumowy

Cytat:
    coś wymienić?

Telewizor.
    To już stary model i tak się może dziać.

0
  • #4 12 Maj 2011 22:49
    zbyszekskibinski
    Poziom 33  

Miałem podobny defekt i była to wada matrycy.

:cry:

0
  • #5 13 Maj 2011 07:32
    Sigatris
    Poziom 10  

Czyli rozumiem, że nienaprawialne?

0
  • #6 13 Maj 2011 07:48
    lisek
    Spec od monitorów

Czasem poziome linie to brak kontaktu w złączach idących z T-con na matrycę.
    Ratunek> rozebrac ,przemyć i docisnąć spowrotem

Pionowe w 90% to wymiana matrycy.

0
  • #7 13 Maj 2011 11:37
    zbyszekskibinski
    Poziom 33  

Sigatris napisał:
    Czyli rozumiem, że nienaprawialne?

Zależy, w którym miejscu 'poszły' połączenia, ale ogólnie małe szanse naprawy. U ciebie zapewne brakuje sterowania do drajwerów wierszy, bo linie są poziome. Ale tak jak pisłał kolega Lisek sygnały te najpierw wychodzą z T-con, później do listwy poziomej matrycy (taśma lewa w górnym rogu patrząc od frontu szkła), następnie wzdłuż 'winkla' szkła do sterowników poziomych (zwykle są 3 lub 4). Możesz przeczyścić więc wtyczki LVDS i konektory z nadzieją, że w tych miejscach jest słaby styk i doscisnąć. Jaka tam matryca, LT460HTLH3, Samsung?

0
  • #8 13 Maj 2011 11:54
    lamer.
    Poziom 33  

Cytat:
    Pojawiła się obecnie pionowa gruba na 3mm krecha z lewej strony ekranu, która zanika po nagrzaniu się telewizora (jakieś 10minut) i nie ma po niej śladu. Matryca leci czy elektronika?

Niestety leci matryca.

0