Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HITACHI VT-P75

25 Lip 2004 12:10 1895 4
  • Poziom 12  
    Kolega wymieniał mi uszkodzoną windę kasety.
    Po jakimś czasie zauważyłem iż nie działa dowijanie podczas przewijania do tyłu na podglądzie.
    Lewa tacka nieruchomieje i następuje zapętlenie taśmy.
    Jeżeli natychmiast przycisnę stop to taśma zostaje prawidłowo wyrównana przez obydwie tacki, nawet przez tą lewą.
    Koło pośrednie przewijania ze swoim sprzęgiełkiem jest O.K.
    Również sprawny jest bo nowy zespół sprzęgieł na oddzielnej płytce.
    Podejrzenie we mnie budzi tylko dźwigienka z lewej strony lewej tacki. Która jak mi się wydaje nie jest z niczym sprzężona lecz to tylko domysł.
    Szybkie przewijanie zarówno w prawo jak i w lewo jest O.K.
    Wydaje mi się iż kolega czegoś nie zazębił przy wymianie windy.
    Czy ktoś wie, które elementy mechanizmu odpowiadają za działanie dowijania podczas cofania na podglądzie? Kolega wyjechał do USA i nie mogę go prosić o pomoc.
    goombay(malpa)poczta.onet.pl
    HITACHI P75
  • Poziom 40  
    Witam. Podczas przewijania do tyłu na podglądzie powinno nastąpić poluzowanie hamulca (taki pasek opasający lewy tależyk).
  • Poziom 12  
    Też podejżewam ten filcowy pasek lub sam hamulec, lecz nie mogę znależć mechanizmu, który odblokowuje go podczas cofania na podglądzie, bo na wszystkich innych funkcjach VCR zostaje on odblokowany.
    goombay
  • Poziom 12  
    Faktycznie gdy odłączyłem całkowicie ten filcowy pasek, wszystko ruszyło.
    Zaraz spróbuję założyć go i podregulować. Być może kolega zdejmował go przy wymianie windy kasety i potem nie dokonał regulacji.
    Zaraz sprawdzę.
    dzięki.
    goombay.
  • Poziom 12  
    Już jest wszystko O.K.
    Pierwszy raz od 1991 P75 działa poprawnie.
    Ten filcowy pasek sawsze był żle wyregulowany gdyż wogóle za mało było regulacji i musiałem powiększyć ją zwiększając skok regulacji poprzez wydłużenie regulacji napiłowyjąc otwór pilniczkiem. Po tej regulacji taśma zaczęła dobrze przylegać do głowicy kasującej i wreszcie napinacz dociąga taśmę do rolki ślizgowej akurat we właściwym miejscu i na właściwym poziomie.
    Przedtem całkowicie zdjąłem pasek filcowy i okazało się iż naciąg o którym pisałem poszedł zbyt głęboko co mnie utwierdziło iż to właśnie regulacja tego paska ma wpływ na prawidłowy skok dźwigienki dociskającej taśmę do głowicy kasującej, dużej plastikowej rolki obrotowej i rolki ślizgowej prowadzącej taśmę.
    Poza tym okazało się iż blokował również odrobinkę podwójny hamulec talerzyka prawego co powodowało ześlizgnięcie taśmy z wałka gumowego i głowicy audio ku dołowi i zagięcie taśmy, która w tym miejscu była już uszkodzona.
    Porawiłem to przez usunięcie warstwy brudu w miejscu styku dźwigienek hamulców z talerzykiem oraz nadwyrężeniu dźwigienki pośredniej jednego z hamulców co spowodowało minimalnie mniejszy docisk tego hamulca do talerzyka prawego i wszystko teraz jest O.K.
    Mój P70 był kilka razy na gwaranji w SERWISIE HITACHI w Warszawie i nikt nie mógł sobie poradzić z tym problemem.
    Tak, że wielkie dzięki.
    Poprzez drobną podpowiedź ruszyłem z miejsca usuwając przy okazji całą lawinę wad z tym związanych.
    pozdrawiam.
    goombay