Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AAXA L1 - laserowy projektor w rozmiarze pico

pseven 07 Lut 2010 14:27 3819 2
 • AAXA L1 - laserowy projektor w rozmiarze pico
  Aaxa Technologies jest pionierem w dziedzinie projektorów w skali mini i pico. Firma oferuje szeroką gamę urządzeń o zastosowaniu profesjonalnym, do celów multimedialnych, jak i przenośnych. Najnowszym urządzeniem w ofercie jest kolejny projektor w rozmiarze pico, o nazwie L1. Model ten opiera się o, zbliżoną w konstrukcji do DLP, technologię LcoS (Liquid Crystal on Silicon) i wykorzystuje laser jako źródło światła. L1 potrafi wyświetlać obraz o rozmiarze przekątnej do 50 cali przy jasności 20 lumenów. Rozdzielczość natywna matrycy LCD wynosi 800x600 pixeli. Projektor oferuje funkcjonalność odtwarzacza multimedialnego i umożliwia odtwarzanie popularnych formatów multimediów z pamięci wbudowanej bądź z zewnętrznego dysku podłączonego poprzez interfejs USB. Ponadto L1 bez korzystania z komputera umożliwia odczytanie dokumentów programów takich jak Word, Excel, Powerpoint, jak i plików PDF. Połączenie z komputerem możliwe jest za pomocą portu VGA. Urządzenie zamknięte jest w obudowie o wymiarach 4,2x2,1x0,8 cala, ważącej 170 gramów z akumulatorem. L1 umożliwia do 1,5 godziny pracy w trybie zasilania bateryjnego.

  Źródło:
  http://www.picoprojector-info.com/aaxa-release-l1-laser-driven-lcos-pico-projector

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  pseven
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Z wykształcenia - technik elektronik. Pasja - nowe technologie. Dla portalu Elektroda opracowuje informacje produktowe z dziedziny elektroniki, elektroniki przemysłowej. W zespole Elektroda.pl od 2009 roku.
  Specjalizuje się w: webwriting, tłumaczenia instrukcji obsługi ang-pol
  pseven napisał 8559 postów o ocenie 1635, pomógł 0 razy. Jest z nami od 2009 roku.
 • #2
  skaktus
  Poziom 37  
  20 lumenów ? Toż to niesamowicie mało...Do komfortowego oglądania tylko całkowite zaciemnienie + specjalne ekrany a to się mija z mobilnością, bo np. zabrany na wycieczkę projektor może okazać się bezużyteczny.

  Do tego przydały by się wejścia sygnału np. comoponent a nie tylko komputerowe.
 • #3
  andrzejlisek
  Poziom 28  
  Kiedyś miałem prymitywny projektor AL-100, o jakości zbliżonej do projektorów domowej roboty i, o ile prawidłowo dokonałem pomiary, projektor miał jasność mniej więcej 10 lumenów. Przy całkowitym zaciemnieniu w nocy na białej ścianie obraz był dość dobrze widoczny, obraz miał szerokość mniej więcej 180cm.

  Z drugiej strony, jeżeli da się ustawić ostrość na taką odległość, że obraz ma przekątną poniżej 20 cali, to jasność będzie już większa i być może o takie użycie chodzi.