Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cannon ip2000 wymieniłem pampersa i skasowałem błąd

dolo_25 07 Lut 2010 14:30 13860 0
    dolo_25
    Poziom 2  
    Cannon ip2000

Wymieniłem pampersa bo bałem się ze mi się wyleje w przyszłości i zniszczy mi elektronikę.
    Na drukarkę nigdy nie mogłem narzekać bo spisywała się znakomicie.
    W serwisie tez przecież siedzą tacy sami ludzie jak my, więc dlaczego samemu nie wymienić pampersa i uzywać swojej drukarki kolejne lata.

Oto kilka czynności które należy zrobić:

Najpierw należy skasować, zresetować pampersa, żeby drukarka działała i żeby można było sprawdzić poprawność złożenia sprzętu po wymianie pampersa, bo później może być to utrudnione, chyba ze od razu wszystko uda nam się poprawnie złożyć.

Możemy to zrobić za pomoca tej sciagi.

Waste Ink Tank Reset (ip2000)

1. Turn off printer
    2. Hold down Resume button and press Power button.
    3. Keep holding down Power button and let Resume button go.
    4. Press Resume button 2 times then let BOTH buttons go.
    5. Green lights will flash and then stop blinking.
    6. When green lights are solid, press the Resume button 4 times.
    7. Press the Power button and the printer should turn off, if not, press the Power button once more.
    8. Your printer should respond as normal.

Po skasowaniu błedu należy włączyć drukarkę tzn zamknąć pokrywę dostępu do tuszy i głowicy i poczekać aż głowica wróci na pozycje wyłączenia i wtedy odłaczyc urzadzenie od napiecia. Jest to ważne bo w kolejnych krokach może się okazać, ze nie da się zdjąć obudowy.
    Rozebrać obudowę – wypatrywać gdzie sa umieszczone wkręty i zatrzaski i spokojnie zdjąć wszystkie elementy obudowy do czego będzie potrzebny śrubokręt krzyżowy.

Po zdjęciu obudowy należy podłączyć drukarkę do zasilania i poczekać az głowica powędruje na pozycje serwisowa.(gdyż nie będzie klapy i włącznik serwisowy będzie w pozycji otwartej)
    Demontujemy kartrige z tuszem i głowice żeby nam nie przeszkadzała w następnych krokach.

Potem lokalizujemy PAMPERSA

Pampers to filcowe wkładki które wchłaniają nie zużyty tusz. Mają one jednak ograniczone możliwości wchłaniania dlatego PAMPERSA należy wymienić lub przynajmniej wyjąc i wyprać (oczywiście ręcznie w rękawicach najlepiej chyba ze ktoś lubi mieć czarne ręce przez cały tydzień).
    Po wypraniu należy go również wysuszyć np. w piekarniku lub na słoneczku w lecie.

Żeby wyjąc pampersa należy wyjąc pompkę bo jest tam trochę ciasno.
    Wyjecie Pompki to nie problem ale należy zwrócić uwagę jak są ułożone wężyki do zasysania tuszu i jak jest zamocowana podstawka do zasysania zaznaczona na zdjęciu w kolorem żółtym.
    Wypięcie tych wężyków z podstawki i założenie ich z powrotem to najtrudniejsza sprawa w całej wymianie pampersa więc warto wcześniej zrobić zdjęcia poglądowe tego elementu i ewentualnie w przypadku problemów odtworzyć ich układ.
    Po wyjęciu pompki czeka nas wypięcie dwóch taśm z czym nie ma najmniejszych problemów. Warto jedynie zwrócić uwagę na ich kolejność zeby jakimś sposobem nie zamienić ich ze sobą.

Gdy już mamy pampersa wypranego i wysuszonego wkładamy go z powrotem z kolejnością intuicyjna tzn kawałki filcu pasują idealnie tylko należy pobawić się trochę w puzzle.

Wkładamy pompkę i podpinamy wężyki do podstawki odsysającej.
    Potem wpinamy tasiemki staramy się aby były równo podpięte.
    Wkładamy glowiecę i tusze.
    Blokujemy włącznik klapy serwisowej i podłączamy drukarkę do sieci.
    Głowica powinna ustawić się na pozycje wyjściowa, jeżeli tak nie jest to należy sprawdzić włącznik klapy serwisowej.

Mi nie udało się za pierwszym razem uruchomić mojej drukarki bo okazało się ze jedna z taśm była krzywo włożona i drukarka nie działała prawidłowo. Dlatego należy wykonać test przed założeniem obudowy żeby uniknąć kilkakrotnego rozbierania sprzętu.
    Jeżeli wszystko działa to należy zapuścić coś do drukowania w celu sprawdzenia poprawności drukowania.
    Jeżeli drukuje to należy jeszcze przyjrzeć się podstawce odsysającej włączając i wyłączając kilka razy włącznik klapy serwisowej.
    Jeżeli podstawka prawidłowo zamyka głowice z tuszem to można z powrotem zakładać obudowę.

I to na tyle
    Zajęcie to wymaga sporo czasu i cierpliwości bo dosyć łatwo można uszkodzić obudowę a potem można spanikować przy składaniu podkładki do odsysania tuszu w przypadku gdy nam się ona rozsypie na części.