Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG zachęca w instrukcji do odtwarzania pirackich filmów

pseven 07 Lut 2010 15:29 2559 10
  • LG zachęca w instrukcji do odtwarzania pirackich filmów
    Wybrane modele telewizorów LG, podobnie jak nowsze konstrukcje konkurencyjnych firm, w tym Samsunga, oferują funkcjonalność odtwarzacza multimedialnego i możliwość podłączenia urządzeń pamięci masowej USB jako źródła. Osoby odpowiedzialne za instrukcję obsługi dla serii odbiorników LG najwyraźniej nie chciały ukrywać najpopularniejszego zastosowania takiej technologii. Na jednej ze stron przedstawiono zrzuty ekranu ukazujące listę plików, o nazwach sugerujących filmy pochodzące z nielegalnej dystrybucji. Stosowanie w celach promocyjnych materiałów o wątpliwej legalności nie jest co prawda niczym nowym. Zjawisko jest szczególnie dostrzegalne podczas targów, czy wystaw i tyczy się najczęściej niewielkich azjatyckich firm. Normą są także liczne przypadki prezentowania sprzętu na wystawach sklepowych z użyciem pobranych z wybranej z sieci P2P filmów czy muzyki. Najprawdopodobniej po raz pierwszy do takiego zabiegu posunął się międzynarodowy koncern. Wydaje się, że LG doskonale rozumie potrzeby konsumentów, wątpliwe jednak by reakcja studiów filmowych i organizacji antypirackich była równie pozytywna.

Źródło:
    http://torrentfreak.com/lg-shows-how-to-play-pirated-movies-on-tv-100205

• #2 07 Lut 2010 18:50
    czasteczkakwarkowa
    Poziom 12  

Wygląda na to jakby LG była nielegalną firmą , mniejsza z tym .

• #4 07 Lut 2010 22:18
    Galareta
    Poziom 21  

LG według mnie to przypadkowo zrobiło;) A co powiecie o reklamie plusa? z tymi rekordami w ściąganiu MP3?

• #5 07 Lut 2010 22:47
    MasterMatan
    Poziom 21  

"A co powiecie o reklamie plusa? z tymi rekordami w ściąganiu MP3?"
    Też to zauważyłem, czyżby wszyscy z jednej strony tępili P2P a z drugiej chwalili się nim?

• #6 07 Lut 2010 22:52
    andrzejlisek
    Poziom 28  

Po prostu, najprościej uzyskać film z sieci P2P, niż kupić płytę DVD z licencją na publiczne odtwarzanie.

Ci z LG po prostu nie dopatrzyli tego elementu, jakimi są nazwy plików. Wystarczyło zmienić nazwę na taką, która zawiera tylko tytuł filmu i już nikt nie rozpozna, czy to jest plik uzyskany z P2P, czy wytworzony przy konwersji DVD->DivX.

• #8 07 Lut 2010 23:18
    EBC41
    Poziom 28  

A mogą po prostu wpisać nazwy plików tak że wyglądają jak z p2p.. To akurat o niczym nie świadczy

• #9 07 Lut 2010 23:20
    ezbig
    Poziom 19  

Galareta napisał:
    A co powiecie o reklamie plusa? z tymi rekordami w ściąganiu MP3?

Plus mówi o "muzodajni", gdzie można legalnie pobrać pliki (odpłatnie).

Na własny użytek możesz sobie z muzyką czy filmem zrobić co chcesz. Mało kto wie, że zabezpieczenie programu komputerowego, muzyki czy filmu przez producenta, w taki sposób, że nie da się z tego zrobić kopi jest niezgodne z polskim prawem. To co widzimy na zdjęciu LG nie świadczy o tym, że to pirackie filmy, a jedynie pokazuje ich skonwertowane kopie.

Taka swoboda nie podoba się oczywiście koncernom i bardzo naciskają na zmianę tych praw. Oni chcą mieć kasę z każdego pliku, który masz.

• #10 08 Lut 2010 04:23
    wada

VIP Zasłużony dla elektroda

EEEEEEEeeeee - przesadzacie :D
    Ja też mam aż 6 odcinków gwiezdnych wojen - jak mój pies szalał z kotem i wspólnie rozrabiali, i też przy nazwie pliku dopisują sobie jakie kodeki zastosowałem do zapisu.
    Jakby ktoś zobaczył te nazwy plików to na 100% piraty filmów z P2P :D
    A poza tym często różne nagrania rodzinne nazywam nazwami znanych filmów z którymi kojarzą się moje.

• #11 09 Lut 2010 01:27
    trybik1987
    Poziom 9  

No dla mnie ta reklama Plusa to też była dziwna... a co do LG - czy ja wiem, czy przypadkowo... może po prostu nie chce owijać w bawełnę czegoś co i tak wszyscy wiedzą, bo co mieli napisać, że port USB służy do aktualizacji firmware ? Do tego też ale głównie do odtwarzania Divx i MKV jak i u innych producentów.