Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

XP- Twarde zwisy systemu po Windows Update

25 Lip 2004 14:07 1874 15
  • Poziom 12  
    Witam ! mam nastepujący probem:
    Mam system windows XP SP1 i zrobiłem windows Update. Zainstalowałem wszystkie aktualizacje jakie były dostępne. Od tamtej pory system wiesza mi sie twardo. Zawiesza się losowo, czasem po zalpgowaniu czasem po godzinie, poprostu jest niewyczuty. Aktualnie pisze tego posta 3 raz gdyż system zdązył się już zawiesić 2 razy. Jak się zawiesi to po resecie komputer jakby zamiera, nie ma sygnałów z karty graficznej gdyż monitor się wylącza. Kontrolka dysku świeci się przez jakieś 15 sekund po czym gaśnie. DOpiero po 2 resecie wszystko wraca do normy. Konfiguracja komputera to:

Duron 700MHz
    Riva TNT 2 M64
    Via KT133
    Via AC'97
    320 MB RAM
    WD 14GB
    LG LNIC 10/1
    Wykluczam wszelkie uszkodzenia mechaniczne gdyż przed Windows Update wszystko jest OK. Poróbowałem nawet instalowac sytsem na nowo gdyż myślałem, że to jakieś smieci powodują zawieszanie się systemu. Lecz znów tak samo, po Windows Update Zwisy. Prosze o pomoc bo ja już nie mam pomyslów... :( Dziekuje i z góry pozdrawiam!!
  • Poziom 16  
    Napisz jaka masz plyte glowna (firma i oznaczenie)
  • Poziom 12  
    VIA VT8363(A) Apollo KT133(A). Ale wszystko przed update jest ok, komputer stał 17 dni bez restartu, więc nie wydaje mi sie żebym miał za mały dysk ?. Dzięki za pomoc !
  • Poziom 16  
    skoro to 17 dni bez restartu, to wykluczamy za duza temp i inne pomysly typu dysk, plyta.
    xp czasami wariuje po updete`cie
    nie instalu czego popadnie, bo systam sie zmuli, a czasami tak jak to wyszlo u ciebie dostanie swira
    zainstaluj tylko najwazniejsze krytyczne latki, i te od ktorych masz opis
    ja praktycznie nie uzywam latek, i zero zwiech, takze zadnych problemow z wiruskami i innymi tego tyopu cudami

polecam reinstallke systemu, i ostrozniejsze podejsci do kwestii latania windy ;)
  • Poziom 39  
    Wujek Dobra Rada napisał:
    nie instalu czego popadnie, bo systam się zmuli, a czasami tak jak to wyszlo u ciebie dostanie swira
    zainstaluj tylko najwazniejsze krytyczne latki, i te od ktorych masz opis
    ja praktycznie nie uzywam latek, i zero zwiech, takze zadnych problemow z wiruskami i innymi tego tyopu cudami

polecam reinstallke systemu, i ostrozniejsze podejsci do kwestii latania windy ;)

Wszystkie aktualizacje można odinstalowac, więc można po kolei próbować, która z łatek sprawia problemy. Ostrozniejsze podejście do kwestii łatania windy, to przesiadka na Linuxa. Windowsa, niestety trzeba aktualizować na bieżąco, bo jest dziurawy jak sito.
    Wszystkim swoim klientom instaluję komplet aktualizacji krytycznych i niezbędne inne aktualizacje. Nie ma nigdy problemu ze stabilnością systemu po aktualizacji (poza jednym przypadkiem, do którego przyznał się Microsoft). Brak łatek w systemie, to narażanie się na wirusy i trojany nowej generacji, a czasami niemożność korzystania z nowych technologii.
    Opróc zaktualizacji krytycznych są jeszcze inne, równie istotne. Wśród nich łatka zapobiegająca wieszaniu się komputera przy niektórych grach.
  • Poziom 31  
    wejdz do Panel sterowania/System/Zaawansowane/Uruchamianie i odzyskiwanie (Ustawienia)/ i odznacz pozycje "Automatycznie uruchom ponownie". Bedziesz mogl wtedy zobaczyc bledy stop (blue screeny :wink: ) i wtedy moze nam napiszesz co sie tak wyprawia
    pozdrawiam
  • Poziom 12  
    aha to czyli nie ma dla mnie ratunku ? Z tym odinstalowywaniem aktualizacji próbowałem, ale to dośc żmudne bo praktycznie po każdym odinstalowaniu trzeba restartowac komputer.... Linuksa mam na drugim komputerze (SuSE) i nie mam problemów :). Ale niestety nie wszyscy domownicy lubią Linuksa i umilają mi życie swoim Windowsem (ja windowsa umiem jedynie instalować. Wychowałem się na Linuksie :)).... Jeszcze raz Wielkie dzięki !!
  • Poziom 16  
    Nom a ja mam za kazdym razem taki problem, kiedy zainstaluje latki do Outlooka to pozniej trzeba dluuuugo czekac zanim sie uruchomi, tak jakby sie zawiesil... i kto mi powie czemu jednym to hula a innym nie? A po odinstalowaniu latek(wtedy wszystkie odinstalowalem :P ) dalej sie to samo robilo... :/ i przez to przestalem korzystac z outlooka bo mnie zaczelo to denerwowac. Uzywam teraz IncrediMail :) Calkiem fajny:)
  • Poziom 39  
    Drobne ( brzydkie) pytanko - czy ten soft jest legalny? Nie odpowiadaj !!!> Bo przy próbie updata lewego systemu Gates się gniewa i podsyła różne psikusy.
    Pozdr. J.
  • Poziom 12  
    Hmm... Dzisiaj chyba przez przypadek wypsztyknął mi się kabel UTP z łącznika (kupiłem za mało i musiałem przedłużyć :)). Włączyłem komputer otworzyłem Mozille gdyż chciałem wskoczyć na forum zobaczyć czy nic nikt nowego nie napisał i jak się okazało nie było internetu. No ale, że się bardzo tym nie zraziłem odpaliłem playera i słuchałem muzyki z utrapieniem czekając aż mój system się wywali. Poniosła mnie chwila z muzyką i zanim się obejrzałem było juz grubo ponad godzine od włączenia komputera. Ale drażnił mnie fakt, że nie było internetu. Wziąłem więc właściwości Karty sieciowej żeby sprawdzić czy mi się przypadkiem bramka nie poprzestawiała. Patrze i widze "Kabel sieciowy odłączony". Sprawdziłem połączenia. Do sieciówki podłaczony. Zaglądam do łącznika, lecz tam był odłaczony. Podłączyłem go i zanim zdązyłem dojść do komputera to system już był wywalony :(. Dziwne, że wywala się jak jest podłączony do Inetu(dopiero teraz to odkryłem). Mam Firewalla i Antyvirusa więc jest chyba raczej nie możliwe żebym coś złapał ? Panda Antivirus Platinum 7. Popatrzyłem tez w netstat. Nie było żadnych podejrzanych połączeń. Mam nadzieje, że to bedzie jakaś wskazówka... i pomożecie mi rozwiązac mój problem :( Z góry dzięki za pomoc. Aha i jeszcze do postu wyżej. W sumie CD-Key mam oryginalny (nie mówie, że windows oryginalny ani nie) więc jak Microsoft mógł by się połapać, że mam np. piracki system ? Automatyczne Aktualizacje mam wyłączone. Tak sobie pomyślałem, że jak jest włączona Auto WU to może MS wysyła jakieś sygnały(pakiety?) które zawieszają komputer?.
  • Poziom 39  
    Cd-key to nie wszystko, musi być unikalny. Jeżeli pod tym samym kluczem ktoś już aktualizował lub tylko rejestrował windę to w ich bazie adresowej jest on zarejestrowany łacznie z np n ser. płyty gł. kompa.
    Rozbieżność tych danych może być przyczyną ataku na sprawność Twojego systemu.
    Pozdr.J.
  • Poziom 12  
    Przeinstalowałem Windowsa i nie instalowałem łatek z WU, tylko SP1 i mam spokój. Żeby nie zaczynac nowego tematu zapytam się odrazu czy można do tej płyty którą posiadam (mowa o niej w tym temacie) VIA KT133(A) wsadzić GF4 MX440 64 MB DDR i Hitachi 160GB ATA/100? Nie chodzi mi tutaj aby wykorzystać z karty MAX bo wiem, że to nie możliwe tylko chcę się do wiedzieć czy będzie współgrać i czy jest kompatybilna (czy ją wykryje) i czy dysk zostanie wykryty prawidłowo(całe ~160GB) i czy nie trzeba będzie żadnego Upgradu Biosu :). Z góry dzięki za odpowiedziedź. Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Myślę ze z GF4 nie powinno byc mniejszych problemow, natomiast co do dysku to lepiej zobacz np na stronie producenta plyty czy obsluguje Ci ona dyski o tak duzej pojemnosci i w razie czego czy jest najnowszy bios by dokonac ewentualnej aktualizacji.
  • Poziom 34  
    A jeżeli nie będzie Upgrade BIOSu,to wejdź na stronę produc. dysku i zobacz czy jest program typu Ontrack Disk Manager który programowo usuwa problem dużego dysku. Seagate,Maxtor takie programy oferują.
  • Poziom 12  
    Bardziej się obawiałem o GF4. Kolega ma płyte identyczną jak moja i hitachi 160Gb śmiga mu bez problemów bez upgradeu Biosu, ale niestety nie ma GF4 tylko 2 i chciałem się zapytac na forum żeby rozwiac wszelkie wątpliwości. Dzięki serdeczne jeszcze raz !! Pozdrawiam !