Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pompa wtryskowa Audi A4 2,5 TDI V6

07 Lut 2010 18:52 6743 9
  • Poziom 9  
    Witam. mam taki problem ze swoją audicą po nocy nie mogę jej zapalić jest zapowietrzona paliwo cofa mi się zpowrotem do tyłu jak już ja odpalę cały dzień jest o.k i pali zostawie na dlużej i pozamiatane czy ktoś miał ten problem czy chodzi tu o pompę. Niby sprawdzali ją i elektronicznie jest o.k to co w niej jest ze nie trzyma paliwa
  • Poziom 17  
    pierwsze co to zobacz czy przelewy nie potruchlałe, a w niej to trzyma zawór jednostronnego działania na ssaniu
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    ZLOTY01 napisał:
    Miałem identycznie .Pompa do pompiarza na uszczelnienie.(u mnie nie trzymał simering za kołem zębatym)całość 200zł u pompiarza.

chodzi ci o simering na wałku pompy ja to wymieniłem i dalej nic.

sladi napisał:
    pierwsze co to zobacz czy przelewy nie potruchlałe, a w niej to trzyma zawór jednostronnego działania na ssaniu

to już sprawdziłem a gdzie ten zawór się znajduje w środku? czy na zewnątrz bo wymieniałem jakiś simering na zaworze nie wiem czy o to chodzi? próbowałem odpalać ja na przewody które zanurzyłem w baniaku z ropą i nie odpaliła samo sprawdzenie tej pompy kosztuje ok. 1000zł masakra
  • Poziom 13  
    Zawór jest z boku pompy na przelewie,jest opcja w innej usterce,spr przelewy.
  • Poziom 9  
    mistrz2000 napisał:

przelewy są ok wszystko już sprawdziłem zostaje chyba tylko ta nieszczęsna pompa

Dodano po 4 [minuty]:

Marcin_4 napisał:
    mistrz2000 napisał:

przelewy są ok wszystko już sprawdziłem zostaje chyba tylko ta nieszczęsna pompa

wpinałem nawet przeżroczyste węże i cofa paliwo dalej już nie wie czy to usterka mechaniczna czy elektroniczna? jak moge jeszcze ją sprawdzić
  • Poziom 20  
    A zaworek plastikowy na filtrze sprawdziłeś?
  • Poziom 9  
    AUTO-MAR napisał:
    A zaworek plastikowy na filtrze sprawdziłeś?

tak sprawdziłem nawet wymieniłem na nowy i nic nie pomogło obstawiam że jest to pompa padnięta
  • Poziom 9  
    ja tez mam taki problem z odpalaniem w a4 1.9tdi ale doszlem ze przy glowicy pompy leciutko pojawia sie krople paliwa i mam pytanie czy tam jest jakis symering czy cos inego
  • Poziom 10  
    Kolego sympatyczny przy głowicy pompy jest uszczelka gumowa i występuje to jako część zamienna na allegro ewentualnie rk niedziałek lub inne hurtownie motoryzacyjne, ja zaryzykowałbym wstawić zaworek tuż za filtrem paliwa przed pompa "zaworek zwrotny" jednokierunkowy:) Koszt ok 20zł a działa w 100%:) w pompie nie pamiętam dokładnie ale chyba siedzi zaworek N109 którego zadaniem jest właśnie zatrzymanie paliwa w pompie działa jak elektromagnes i można go sprawdzić czy działa:) zaraz podeśle wam podobny temat:)

Dodano po 5 [minuty]:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1555438.html