Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagłośnienie Sprzęt HAND BOX LDM Kolumny Końcówki Mocy ATX

Nagłośnieniowiec 07 Lut 2010 19:29 10383 26
  • #1 07 Lut 2010 19:29
    Nagłośnieniowiec
    Poziom 10  

Witam wszystkich bardzo serdecznie w nowym temacie który poświęcam Polskim producentom aparatury nagłośnieniowej, chodzi mi tu głownie o HAND BOX'a oraz LDM'a

Zachęcam do zamieszczania opisów oraz zdjęć sprzętu jaki posiadacie typów oraz waszych opinii na temat firm. Jakości brzmienia, wykonania oraz inne drobnostki które pomogą innym w wyborze sprzętu.

Ja osobiście pracuje na scenie już od ponad 10 lat miałem do czynienia z dużą ilością sprzętu ale jednak z HAND BOXem oraz LDM pracuje najdłużej.

Jeżeli chodzi o moją opinie ....

LDM firma myślę wszystkim znana i od wielu lat zachwalana, oczywiście nie wątpię w to. LDM od samego początku przykładał wszelkiej staranności do swoich produktów pod względem stylistycznym jak i wizualnym. Zawsze był montowane dobrej jakości głośniki przeważnie CELESTION chodź zdarzały się wersję z wysokotonowymi głośnikami Tonsila lub zwykłymi Piezo. Dla mnie osobiście LDM brzmi bardzo miło przyjemnie dla ucha szczególnie jeżeli chodzi o nowe serie PDP mam osobiście kolumny PDP615 oraz PDP815 i co do brzmienia nie mogę mieć zastrzeżeń. Więc jeżeli chodzi komuś o mobilny i dobrze brzmiący sprzęt w tym przedziale cenowym wypada bardzo dobrze.

Natomiast jeżeli chodzi o HAND BOX'a hmm miał wzloty i upadki trzeba przypomnieć sobie czasy gdy DISCO POLO w Polsce zakwitało wszyscy DiscoPolowcy w 75% grywali na sprzęcie firm Hand Box była to wtedy bardzo znana i ceniona marka tak pozostało do dziś chodź już częściej słyszymy negatywne opinie na temat tego sprzętu. Jeżeli chodzi o komponenty zastosowanych tam głośników hmm bywały one różne ja osobiście mam kolumny (nadstawki) na głośnikach Eminence oraz porządnym Driverze 2" calowym i nie mogę mieć zastrzeżeń do dziś w mojej firmie pracuję końcówki ATX 1000 oraz ATX1200 przez ponad 7 lat nie zawodnie gdzie końcówki ADS psuły się kilkakrotnie .. wracając do głośników bywały różne raz Eminence raz Celestion niestety zdarzało się ze były też np: Alphardy :( na dzień dzisiejszy firma montuje głośniki IMG Stage Line, FANE oraz Cervin Vega moim zdaniem najlepiej brzmią głośniki FANE ale to już zależy od indywidualnej potrzeby :) jeżeli chodzi zaś o wykonanie kolumn moim zdaniem są bardzo solidne bez zastrzeżeń ...

Trudno jest o wybór dobrego sprzętu wiadomo koncertu gwiazdy typu Madonna hihi nie nagłośnimy taką klasą sprzętu ale jeżeli chodzi o wesela, zabawy oraz mniejsze nagłaśnianie w klubach oraz plenerach nic lepszego nie potrzeba. Jak wspomniałem sam używam tego nagłośnienia i daje radę na większe imprezy zabieram system POL AUDIO ale to już inna półka natomiast wydaje mi się zę mimo wszystko kolumny HAND BOX brzmią lepiej na plenerach np. BLT 2000 natomiast LDM'y na salach :)

Zachęcam więc do rozmowy o Polskich Producentach Sprzętu.
    Pol Audio, Gran, Box Electronics, Hand Box, LDM, Tonsil, Elestra itp.... (jeżeli znajdzie się ktoś co ma do czynienia z innymi firmami np. Peavey, Crest itp zapraszam do podzielenia się opinią i dodania zdjęcia sprzętu)

to tyle jeżeli chodzi o moją opinie na temat tych firm czekam na wasze opinie zdjęcia sprzętu itp

pozdrawiam

0 26
  • #2 12 Lut 2010 00:52
    !katun!
    Poziom 22  

Ja gram na Pol-audio starej serii. Bas na 18' (400W) do tego górki 15'+1' (400W) mają 10 lat, sprawują się świetnie. Do tego jest Handbox ATX1400, ADS LX800 oraz LX1400, w zależności od zapotrzebowania (akurat w ten weekend do LX1400 będą podpięte yamahy C115V). Generalnie bardzo polecam Polaudio oraz Handbox/ADS. Jedna rzecz: Handbox znacznie lepiej sprawdza się w basie od ADSów serii LX. Oto zdjęcia, coby nikt nie mówił że wymyślam bajki
    Nagłośnienie Sprzęt HAND BOX LDM Kolumny Końcówki Mocy ATX Nagłośnienie Sprzęt HAND BOX LDM Kolumny Końcówki Mocy ATX

0
  • #3 12 Lut 2010 14:02
    gófer
    Poziom 34  

To ma być w końcu o polskim sprzęcie czy o każdym?? Bo jak tu porównywać Cresta Ca do Ads Lx...

0
  • #4 14 Lut 2010 23:20
    Nagłośnieniowiec
    Poziom 10  

Głownie o Polski Sprzęcie ale też zagranicznym

kolego !katun!
    jak ci się sprawują te kolumienki YAMAHA ? jak to wogule brzmi bo słyszałem różne opinie, widziałem że masz też mikser MACKIEgo ? przymierzam się do zakupu takiego możesz go opisać a jak z kolumnami dB ? :)

Pozdrawiam

Z przykrością stwierdzam u Kolegi wstręt do Regulaminu Forum objawiający się skutecznym jego łamaniem.
    Regulamin p.15, 11.2
    Zdania rozpoczynamy z wielkiej litery, a kończymy kropką.
    Zbędne jest umieszczanie aż tak dużej ilości pytajników (ozdobniki).
    Kolega będzie uprzejmy i poprawi swój post, czy wybiera kolejne ostrzeżenie?
    (dj-MatyAS)

0
  • #5 14 Lut 2010 23:52
    !katun!
    Poziom 22  

A więc tak:
    Kolumny Yamahy są przezaje..ste w stosunku cena/jakość/WIELKOŚĆ. Są małe, niskiego basu co prawda nie ma (w moim przypadku nie jest to i tak wymagane)za to środek i górka "idealne". Czyściuteńko grająca paczka, rozbierałem ją, w środku Eminence made in USA. Naprawde godna polecenia, jest malutka.
    Mackie... hm ten mój jest made in USA, miałem też identycznego made in china, i różnic w brzmieniu nie było żadnych, po prostu to samo, nie wiem jak z trwałością. Ten mój ma z 5 lat, i sprawuje się dobrze. Ma wszystko co potrzeba mi (na karuzele) i zespołowi muzycznemu (zimą to właśnie zespół go użytkuje). Jedyny minus to taki, że każdy kanał musi być przyporządkowany do grupy- inaczej nic nie gra. Ale to taki detal. Fajna opcja w nim to przycisk wyciszający wszystkie kanały prócz wejścia bodaj tape in. Można w przerwie zespołu puścić muzyczkę, nie stresując się że ktoś złapie mikrofon czy włączy instrument. Fajna sprawa.
    Natomiast te kolumny dB KATEGORYCZNIE ODRADZAM. O tej exe3pro nie będę się rozpisywać, bo są stare i nie da się ich już kupić. Natomiast opera live 405 chodzi(ła) czyściutko, fajnie, bez basu, bo to przecież plastik... Tyle tylko, że wzmacniacz jest w technologii Pb-free i na dodatek jakoś tak du.iato zrobiony, że co chwilę puszczają luty. U mnie stoi nieużywana, bo nie mam już do niej siły. Generalnie odradzam wszystko co tanie i aktywne.
    Natomiast yamahy i mackie jak najbardziej ok.

Dodano po 2 [minuty]:

Jeszcze jedno... Te yamahy u mnie naprawdę dostają po dupie. Latem grają tydzień w tydzień techno, fakt że podparte basami, ale bez crossa. Także lekko nie mają, a kompletnie nic się z nimi nie dzieje. I nie ma czegoś co mnie w kilku kolumnach już denerwowało: pukanie, brzęczenie jakichś elementów w środku. A to zwrotnica brzęczy brzy uderzeniu basów, a to rączka, a to gniazdo. U mnie tego nie ma.
    Mam je rok.

0
  • #6 15 Lut 2010 22:35
    Nagłośnieniowiec
    Poziom 10  

ja myślałem że jednak kolumny dB można zaliczać do dobrej klasy i się zawiodłem. Co do kolumn Yamahy słuchałem je kiedyś w sklepie ale nie ten typ co ty masz tylko ten produkowany w Polsce i brzmialy dość twardo ale rewelacji nie było, co sądzisz o powermikserach Yamahy EMX 212, 312, 512 ??? warto to kupić miał może ktoś ??? A wracając do twoich Pol Audio na jakich głośnikach są zbudowane ??? głównie interesuje mnie bas czy jest głęboki dynamiczny ?? czy nie ma problemu z dudnieniem i góra ? czy mocno daje po uszach ??? ja kupowałem nie dawno nowe Hand Box'y oparte o 15" calowy głośnik Eminenca i driver 1" Eminenca i powiem ci że basu brakuje jest go mało co ale za to góra daje po uszach co tu robić ???? (na zdjeciu niżej po prawej stronie)

0
  • #7 16 Lut 2010 11:43
    !katun!
    Poziom 22  

Moje polaudio są na mccauleyach (w górkach i basach, w górce driver to BMS), chodzą fajnie, nawet bez basów można spokojnie zagrać wesele na te powiedzmy 100osób. Tyle że są dużo większe niż yamahy. Pol audio mają zdecydowanie więcej basu niż yamaha (mówimy cały czas o górkach). Sopran jest fajny, środek poprawny. Da się nimi ukręcić czysty sound. Co do powermikserów yamahy, miałem do czynienia tylko z modelem EMX5000, i jest ok.
    Kolumn hand-boxa nie znam, i nie jestem w stanie Ci nic podpowiedzieć. Znam wzmacniacz handboxa, bo takowy mam, no a kolumn w życiu nie miałem.

Dodano po 2 [minuty]:

Jeszcze jedno w temacie tego miksera mackie: Efektor jest fajny, ale z tych 16 presetów, fajne są dwa, może trzy. Jeśli chodzi o takie zespoły muzyczne, używa się w zasadzie tylko dwóch...Ale za to nie szumią, jak behringer.

0
  • #8 16 Lut 2010 16:52
    djmtey
    Poziom 17  

Ja posiadam powermixer ldm smx-12 2x300w 4ohm. Jestem z niego bardzo zadowolony.Miałem też kolumny ldm p-112 , bardzo dobre jako górki , posiadałem też końcówkę mocy ADS PA2300 , fajny sprzet dobrze sprawuje sie z basami.Chcę sobie kupić teraz jakieś starsze 3-drozne ldm'y lub z nowszej serii np pxp-315.Oto zdjęcia powermixera(wcześniej był niebieski).Pozdrawiam

Nagłośnienie Sprzęt HAND BOX LDM Kolumny Końcówki Mocy ATX Nagłośnienie Sprzęt HAND BOX LDM Kolumny Końcówki Mocy ATX

0
  • #9 16 Lut 2010 17:38
    !katun!
    Poziom 22  

a jak wygląda mocowo? Czuć, że jest to 300W?

0
  • #10 16 Lut 2010 20:26
    Nagłośnieniowiec
    Poziom 10  

Kolego !Katun! co do tanich i aktywnych to ci przyznam racje !!!!!!!!! BO TANIE AKTYWNE KOLUMIENKI TO SZAJS znajomy ma aktywny kolumny ale nie w plastiku tylko w drewnie firmy HK Audio i gra super ja osobiście mam odsłuchy LD Systems i jako tako grają mam też 2 sztuki aktywnych kolumn OMNITRONIC KB212A kupione tylko i wyłącznie na różne apele do szkół, konferencje itp itd jakoś do dawało rade przez ponad 2 lata i źle nie było ale ostatnio pożyczyłem koledze na imprezę firmową i oddał mi ale ze spalonymi gł. wysokotonowymi teraz musze powymieniać ;/ ale ogólnie na imprezki się nie nadają cała obudowa trzeszczy przy głośnej muzyce ;/ A wiem że obsługiwał dobrze sprzęt bo to też muzyk ;/ Niżej fotki ......

0
  • #11 16 Lut 2010 20:40
    Nagłośnieniowiec
    Poziom 10  

Do Dj MatySA - Oczywiście będę zwracał uwagę właśnie przeczytałem spoko nie chce już ostrzeżeń. Pozdrawiam.

A wracając jeszcze do power mikserów LDMa myślę że są dobre ale za drogie takie jest moje zdanie. Tym bardziej starsze wersję te co kolega pokazał są OK :) Miałem okazję zagrać też weselę na nowym wzmacniaczu LDMa i fajnie naprawdę brzmi :) Co do kolumn myślę że te starsze serię też dają rade. Ja zamieszczę jeszcze zdjęcia końcówki HAND BOX ATX1000 w trakcie czyszczenia :) jakby ktoś potrzebował - Pozdrawiam

Nagłośnieniowiec napisał:
    Do Dj MatySA - Oczywiście będę zwracał uwagę właśnie przeczytałem spoko nie chce już ostrzeżeń. Pozdrawiam.

Moderowany przez dj-MatyAS:

Jakoś tego niestety nie widać...
    1/Powyższe TYLKO (jeśli już) poprzez PW.
    2/Regulamin p.6
    Brak reakcji na polecenie moderatora (brak poprawienia moderowanego postu i unikanie błędów w następnych) = Ostrzeżenie.

0
  • #12 17 Lut 2010 02:04
    !katun!
    Poziom 22  

Szkoda, że nie ma crossovera, to przydatna rzecz... Hmm jakbyś chciał go w okolicach czerwca sprzedać to go może kupię.
    Nie wiem czy to już pisałem, ale Mam fajne porównanie: Hand Box ATX1400 i ADS lx1400, i mocowo ADS wydaje mi się ciut lepszy, za to hand box jest dobry w basie, czego nie można powiedzieć o ADSie... Wolę hand-boxa.
    PS: Czy moderatorzy naprawdę muszą być tacy surowi?

0
  • #13 17 Lut 2010 13:46
    djmtey
    Poziom 17  

Co do mojego powermixera LDM to czuć tą moc ,choć nie tak bardzo jak w typowych koncowkach mocy np.ADS , posiadam mixer bery 1002FX, ldm do wokalu jest zdecydowanie lepszy , w berym są za mocne soprany ,a tu jest umiarkowanie. Ogólnie polecam obydwa :D Pozdro!

0
  • #14 17 Lut 2010 21:33
    Nagłośnieniowiec
    Poziom 10  

kolego "djmtey" a jak ci się sprawują efekty w tym LDMie ? Czy nie zauważyłeś jakiś problemów z grzaniem po całonocnej imprezie? Pozdrawiam

0
  • #15 18 Lut 2010 21:43
    djmtey
    Poziom 17  

Ja mam wersję bez procesora efektów. Wzmacniacz dosyć mocno się grzeje nawet po 2 godzinach pracy na nieprzesterowanej mocy, powietrze jest ciepłe gdy wylatuje.

0
  • #16 18 Lut 2010 22:07
    Nagłośnieniowiec
    Poziom 10  

Ale czy zdarzyło ci się kiedyś przegrzanie i wyłącznie wzmacniacza?

0
  • #18 20 Lut 2010 06:58
    Nagłośnieniowiec
    Poziom 10  

Wkrótce będę przymierzał się do zakupu małego nagłośnienia na chałturki, tylko nie wiem co kupić czy lepiej kolumny na 2x15" bas i Driver czy lepiej osobny Bas 15" + Nadstawka 15" + Driver lub 12" + Driver. Jak myślicie które rozwiązanie lepsze?

Jeżeli chodzi o kolumny 2x15" + Driver zainteresowałem się takimi modelami, jak:
    - D.A.S Audio Mi 215
    - Proel EX215P4
    - Kempton PW215
    nie wiem co by tu z tych wymienionych modeli wybrać miał może ktoś z was te kolumny? Która firma wypada najlepiej? Planowałem kupić też LDMy PDP 615 podobne parametry i cena ale chce spróbować czegoś innego bo z LDMami do czynienia już miałem. Niżej zamieszczam zdjęcia kolumn.

0
  • #19 20 Lut 2010 14:37
    !katun!
    Poziom 22  

Nie znam tych firm, natomiast proponuję rozwiązanie osobny bas, jako górka 15'+ dobry driver. Jak będziesz grał małe sale, nie zabierasz basu i sprawa załatwiona. Swego czasu miałem do moich basów pol audio górki 10'+driver1'. Te górki nie grały basem, więc trzeba było zawsze go mieć, ale był pewien plus: zestaw grał BARDZO selektywnie.

0
  • #20 20 Lut 2010 21:14
    Dziub-Dziub
    Poziom 28  

Nagłośnieniowiec - Naprawdę myślisz, że kolumny w cenie podobnej do JBL JRX125, o takiej samej jak Jabole konstrukcji z cienkimi driverkami 1cal cewka 1,4cala mogą dobrze zagrać??

Ile masz kasy do przeznaczenia na cały system??

0
  • #21 21 Lut 2010 03:18
    Nagłośnieniowiec
    Poziom 10  

Kolego wiadomo że w tej cenie nie kupię nic dobrego ale mam też uraz do nagłośnienia z wyższej serii JBL ma kolega i gra prawie że tak samo jak o wiele tańsze kolumny innej firmy a różnica była tylko w cenie i dla tego zainteresowałem się opiniami na temat wyżej wymienionych kolumn bo często widzę je na chałturkach. Chcę kupić dodatkowy zestaw na różne imprezki do lokalu (ośrodek wypoczynkowy) nie chce dać za dużo kasy myślę że ok. 5-6 tyś max. Kolumny, koniec i mixer. Pozdrawiam :)

P.S. To jak myślicie jakie kolumny muzyka głównie mechaniczne (czasami występy zespołów w ośrodku)

0
  • #22 21 Lut 2010 22:36
    !katun!
    Poziom 22  

Szukaj używanych zestawów pol-audio, z tym że do muzyki mechanicznej niezbędny jest osobny bas. Czasami na allegro idzie wyłapać tanie, a dobre kolumny.

0
  • #23 22 Lut 2010 06:36
    Nagłośnieniowiec
    Poziom 10  

A nie chciał byś sprzedać może swoich Pol Audio?

0
  • #24 22 Lut 2010 19:20
    !katun!
    Poziom 22  

Nie, jestem z nich bardzo zadowolony i posłużą u mnie póki przestaną grać.

0
  • #25 23 Lut 2010 23:23
    Nagłośnieniowiec
    Poziom 10  

Witam ponownie. Mam taki mały dylemat, posiadam mikser Behringer UB1832FX od nowości jeszcze z tej serii Eurorack ma ok 4 lat i jak na razie nic nie trzeszczy, nie brzmi najgorzej porównując z nowymi Behringerami serii XenyX dużo ludzi doradza mi abym zmienił go ale mam taki mały mikser Yamahy i powiem wam szczerze że jak dla mnie Behringer brzmi cieplej od Yamaszki. Więc nie wiem czy na potrzeby wesel jest sens wydawać więcej kasy i kupować coś innego czy zostać przy tym Euroracku. Używam też Compressora TAPCO i niby lżej się śpiewa ale czy też jest sens podłączania tego? Co do firmy TAPCO nie jest chwalona ale powiem wam szczerze że lepiej spisuję się ich Compressor od produktów Behringera zastanawiałem się ewentualnie nad wymianą na DBX 266. Liczę na pomoc, niżej zamieszczam zdjęcia. Pozdrawiam

0
  • #26 24 Lut 2010 03:25
    !katun!
    Poziom 22  

Ja też mam dwa behringery ze starej serii, i nie mam zamiaru ich zmieniać z prostej przyczyny: coś nowego, co reprezentowałoby dużo większą jakość kosztuje swoje. Przynajmniej mackie serii cfx. Więc mi się to nie opłaca, i myślę że Tobie też nie.

0
  • #27 02 Gru 2010 19:14
    lew 71
    Poziom 9  

Witam.Mogę powiedzić co nieco o firmie Hand Box.Otóż byłem niemalże świadkiem powstania tej firmy.Ok 1990 r firma Hand Box produkowała sztywne futerały na instrumenty.Z czasem zaczęły sie próby budowy kolumn.Wraz z rozwojem disco-polo którego jak wszyscy stolicą był Białystok (Hand Box położony jest w odłegłości ok 30km) zrodził się zbyt na nagłośnienie.Sam osobiście grałem na zworowanych na Cervin Vega kolumnach z basem w postaci tzw. odwrotki.Moje zdanie jest takie:jakoże znam dobrze właściciela firmy wiem że jakośc produktów uzależniona była i jest od użytych komponentów w szczególności głośników.Na moje zamówienie w kolumnach były stosowane głośniki Beyma i na tamte czasy fajnie to grało.Wiem że w różnych momentach zdażało sie stosować różne głośniki, często eksperymentując co dawało rózne jakości sprzętu.Ogólnie jest opinia że końcówki są dobrej jakości.To chyba tyle.Pozdrawiam.

0