Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Jakość obrazu] Dekoder TnK do TV Samsung LE40B650

asia1984 07 Lut 2010 23:03 2306 3
  • #1 07 Lut 2010 23:03
    asia1984
    Poziom 10  

Witajcie,

Tematów o TnK jest mnóstwo, ale nikt nie pytał o pomoc w doborze dekodera TnK do konkretnego modelu TV.

Dysponuję telewizorem Samsung LE40B650. Gdzieś wyczytałam, że aby obraz był ładny to musi być jakie skalowanie czy coś, niestety - nic z tego nie zrozumiałam :(

Czy może mi ktoś polecić jakiś dobry dekoder? Jedyne na czym mi zależy to najlepsza jakość obrazu jaką można z tej TnK wydobyć.

Jeden z użytkowników napisał, że "Ariva 100 HD jest w miarę tanim dekoderem cyfrowym obsługującym DVB-S2 i moim mniemaniu nie warto w chwili obecnej kupować niewiele tańszych dekoderów z obsługa tylko DVB-S. Na pewno są lepsze i droższe odbiorniki cyfrowe HD, ale do samego TNK chyba nie warto w nie inwestować."

Na razie HD mnie nie interesuje bo w TnK nie ma HD, a jest SD, ale jak onbraz ma być lepszy to mogę wziąć i dekoder HD. Proszę zatem o Wasze porady

Dzieki :)

0 3
  • #2 08 Lut 2010 13:17
    hojlo1
    Poziom 35  

Każdy TV musi skalować obraz pod siebie (przecież na ekranie chcesz widzieć wszystko). ;)
    (to tak w skrócie)

Faktycznie masz problem z wyborem dekodera.
    (tutaj nie poradzę, bo opisujesz że sama nie wiesz).

Jednak jak chcesz mieć najlepszą jakość obrazu z dekodera (nawet SD), to najlepsze połącznie będzie przez HDMI->HDMI i tego tez szukaj w dekoderze.

Pozdrawiam. ;)

0
  • #4 09 Lut 2010 09:05
    asia1984
    Poziom 10  

To nie lepiej jednak dołożyć 90zł i kupić Arive 100 HD? A nóż przyda się to HD w przyszłości....

0