Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z kluczem Renault Megane 99

Darkmind 07 Lut 2010 23:15 3975 9
  • #1 07 Lut 2010 23:15
    Darkmind
    Poziom 2  

Witam dzien dobry. Mam problem z Renault Megane 99. Otoz nie dziala kluczyk znaczy nie moge odblokowac immobilasera. Jedynymsposobem moge odpalic auto poprzez wbicie 4-ro cyfrowego kodu ale jest to denerwujace robic za kazdym razem gdy auto chwile postoi i zalacza sie na nowo immobiliser. Dioda od IR swieci bo sprawdzalem. Czerwona dioda takze na boku kluczyka. Czy jest to moze problem ze kluczyk sie rozkodowal? Przestal dzialac pewnego poranka i rozkrecilem go i zobaczylem ze dioda od IR jest odlutowana. Przylutowalem ja i swieci tak jak wczesniej mowilem. Czy jest jakis sposob zeby ten klucz jakos zakodowac na nowo czy wogole o co tu chodzi w tym? Czy musze wymieniac klucz? (zapasowy zgubilem).

0 9
  • #2 07 Lut 2010 23:26
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 08 Lut 2010 00:31
    Darkmind
    Poziom 2  

A w jaki sposob i ktory odbiornik? Chodzi o ten kolo lusterka?

0
  • #4 08 Lut 2010 07:47
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 08 Lut 2010 09:31
    Darkmind
    Poziom 2  

Dziekuje wszystkim za wspisy pod moim postem jak rowniez instrukcje synchronizacji kluczyka zamieszczone w innych tematach. ZROBILEM :) Jestem z siebie dumny bo zaoszczedzilem sobie pare zlotych za specjalitye. W kazdym razie narazie dziala. Jezeli przestanie i wykonam jeszcze raz te same czynnosci bezskutecznie odezwe sie. Pozdrawiam serdecznie. Pa

0
  • #6 08 Lut 2010 10:33
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 08 Lut 2010 10:39
    kamil II
    Poziom 18  

Motronic napisał:
    Darkmind napisał:
    bo zaoszczedzilem sobie pare zlotych za specjalitye.

I to jest to, co mnie zniechęca do pomocy na tym forum. Znów się czuję, jak by mi ktoś powiedział "dzięki frajerze".

I nawet Ci POMOGL nie nacisnol

0
  • #8 08 Lut 2010 10:41
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 08 Lut 2010 11:06
    kamil II
    Poziom 18  

Motronic napisał:
    Pieprzyć to pomógł, ale wszytkim się wydaje, że pomocy w tym dziale udzielają fryzjerzy, dekoratorzy wnętrz i inżynierowie ochrony środowiska.
    I po mechanikach/elektrykach można sobie jeździć dowoli, ile kto chce.

Z calym szacunkiem Jurek za duzo pomagasz lamerstwu i nie tylko Ty tracisz na tym

0
  • #10 08 Lut 2010 12:30
    Darkmind
    Poziom 2  

Przepraszam za wyrazenie. Nie nie mialem na mysli zadnej zlosliwosci. Sam jestem za tym ze jezeli ktos studiowal cos niech to wkoncu inni docenia i zaczna za to placic. Jednakze w tym wypadku sprawa zakonczyla zwyczajna kombinacja czynnosci a nie naprawy z wymiana podzespolow. Takie czynnosci powinnien gwarantowac ASO Renault gdyz jest to niedopomyslenia zeby problemy z immobilaserem wystepowaly na taka skale w samochodach Renault. W zyciu juz nigdy nie kupie Renault chocibym nawet wygral w Totka i szastal kasa na prawo i lewo.

Dodano po 8 [minuty]:

A po drogie czesto tego typu naprawy sa zwyczajnym robieniem ludzi w bambuko. Ostatnio mialem tez problem. Zapalala mi sie kontrolka na desce (wezyk wygladajacy jak puls) i auto mialo na biegu jalowym obroty ok 1500 na min. Pojezdzilem po mechanikach kazdy patrzyl, marszczyl sie dumal i wymienial domniemane podzespoly do naprawy. Koszty astronomia jak dla mnie. Wkoncu zwarlem sie w sobie i postanowilem sam pogrzebac i okazalo sie ze wtyczka idaca od modulu do gaznika sie obluzowala. Wystarczyla ja zwyczajnie wcisnac. A jak bym oddal do serwisu to jak myslicie ile zaplacilbym...?

0