Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Testo
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[opinia] STRAUS AUSTRIA PROFESSIONAL, ST/GGT007, STE 800,

vapor2005 08 Lut 2010 11:19 9821 0
  • #1 08 Lut 2010 11:19
    vapor2005
    Poziom 2  

Szukałem w sieci opinii dotyczącej tanich agregatów prądotwórczych - niestety wszystkie opisy były lakoniczne i nic z nich nie wynikało. W związku z powyższym zakupiłem agragcik z niższej półki cenowej do 300 zł i postaram się naświetlić jego wady i zalety. Może komuś się przyda. Przedmiotem opisu jest STRAUS AUSTRIA PROFESSIONAL ST/GGT007. Agregat dwusuwowy o mocy prądnicy Moc znamionowa: 650W i Mocy maksymalnej: 780W. Po wyjęciu z pudełka mamy: wtyczkę, klucz do świec oraz przewodzik do ładowania akumulatorów 12V. Postanowiłem odpalić sprzęta. Do baku nalałem mieszankę paliwową w proporcji 1:40 producent zaleca 1:50 - wcześniejsze zabawy z dwusuwami pokazały, że mniejsza proporcja oleju źle wpływa na łożyska itp. Ciekawostka w instrukcji (brak polskiej jest jakaś bułgarska) jest pojemność zbiornika paliwa 4L, a w rzeczywistości wchodzi 2,70 L. Przyciski na ON i co się okazało za 2-gim razem odpalił. Po kilku sekundach zaczął nierówno pracować lecz powodem tego było załączone ssanie. Po wyłączeniu ssania było ok. Zero dymu z wydechu i co dziwne okazał się po nagrzaniu dość cichy. Niestety przez otwory do przykręcenia rączki do przenoszenia sączyła się benzynka. Przykręcenie rączki nie zmieniło zaistniałej sytuacji. Dopiero silikon (taki do uszczelek samochodowych) wyeliminował problem - silikon na śruby i pod rączkę. Praca silnika w miarę stabilna lecz wskaźnik V-oltów skakał. Na 2,5L mieszanki pracował ponad 6H bez obciążenia. Pierwsze uruchomienie niech się dociera. Zostawiłem go na dworze przez całą noc - temperatura około -11 stopni. Rano ponowne zalanie i odpał. Zapalił za 5 razem. Zacząłem podpinać różne odbiorniki i robić test. Co stwierdziłem: agregat w sposób właściwy bezproblemowy radzi sobie z wiertarkami, lodówkami, telewizorami wszelkiego typu, żarówkami zwykłymi, silnikami. Niestety CD, DVD, jak i żarówki energooszczędne lipa. Żarówki z 4 sztuk 2 świeciły pozostałe dwie nie chciały się rozpalić. Teoria, że uzwojenia prądnicy są z aluminium można wsadzić głęboko w d..... wykonana jest z miedzi. Ogólnie rzecz biorąc wykonanie jest na wysokim poziomie jak użyte materiały. Plastiki dobre spasowanie również. Opisywany agregat jest bliźniakiem wszystkich sprzedawanych - tych małych. Sumując dobry sprzęt za rozsądne pieniążki. Gwarancja rok. Teraz zamierzam zasilać sprzęt typu DVD, CD przez komunistyczny stabilizator napięcia. Zobaczymy. Wszystkie opisane tu rzeczy są tylko i wyłącznie moimi spostrzeżeniami. Pozdrawiam.

1 0
  • Testo