Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

korektor graficzny+amplitun. HK AVR-140

daimon 08 Lut 2010 11:25 1853 9
  • #1 08 Lut 2010 11:25
    daimon
    Poziom 11  

witam jest posiadaczem amplitunera HK AVR-140, pięknie gra, lecz zauważyłem że dźwięk całkowicie inaczej się zachowuje gdy podłączony jest korektor graficzny.
    Jaki do tego sprzętu polecacie korektor od razu mowie ze będę chciał posłuchać muzyki dts, dd sorround itp.
    Szukam i nie znalazłem korektorów graficznych HK wiec może innej firmy,dobre...ale nie za drogie.Słuchanie muzyki będzie w dużym pokoju typowego blokowego mieszkania.
    Co radzicie?

0 9
  • #2 08 Lut 2010 15:56
    *daniel*
    Poziom 11  

polecam najwyższy model pioneera GR 777 będziesz zadowolony napewno bo daje niezłego kopa i to najlepszy korektor obecnie na rynku...sam go niedawno zakupiłem i jestem na maksa zadowolony....ale słuchanie przez eq trybów w dolby dts sorround itp to chyba nienajlepszy pomysł...

0
  • #3 08 Lut 2010 22:18
    Dani66
    Poziom 30  

Kenwood GE-1100 jest też dobry, ale tak w ogóle to moim zdaniem korektor jest zbędnym wydatkiem, lepiej za te pieniądze kupić lepszy wzmacniacz/amplituner czy kolumny.

0
  • #4 08 Lut 2010 22:45
    wolfi18
    Poziom 15  

dobrym korektorem za nie duże pieniądze, moim zdaniem jest radmor 5471. na allegro w bardzo dobrym stanie można kupić za około 80-100 zł i będziesz zadowolony. Gdy go kupiłem i podłączyłem byłem naprawdę mile zaskoczony :)

0
  • #5 09 Lut 2010 20:13
    *daniel*
    Poziom 11  

no radmora też bardzo polecam bo też miałem dawał rede....

0
  • #6 10 Lut 2010 13:11
    daimon
    Poziom 11  

był podłączony:)u mnie...grał super...grał naprawdę idealnie...ale co z dźwiękiem 5.1 surround,prologi c itp..przecież podłączam cd -> do korektora który później jest podłączany-> do zmachola...czy mając korektor radmora (ktory jest stara firma) nie tracę jakości dźwięku?

czy radmor jest lepszy od pioniera gr777?czy jeśli chodzi o korektory nie ma to różnicy zadnej?

0
  • #7 10 Lut 2010 18:41
    *daniel*
    Poziom 11  

myśle że taki stary radmor jednak bardziej podbijał dzwięki ale odgrywało sie ty przy większych zniekształceniach..łatwo radmorem można też przesteerować dzwięk i niebyt fajnie to brzmi...Pioneer GR 777 gra wyśmienicie,czysto dynamicznie i przejrzyście napewno na wyższym poziomie jak radmor niema zniekształceń, dzwięk jest taki ciepły i przyjemny..w radmor bardziej ostry i surowy!Taka jest moja opinia nie jestem jakimś super znawcą i fachowcem i opisuje to jak to odczuwam

0
  • #8 10 Lut 2010 19:32
    daimon
    Poziom 11  

dziękuje za wszelkie sugestie..daliście mi do myślenia bo i pioneer i radmor to moje ulubione firmy.Patrząc na technologie DANIEL ma chyba racje,przesterowany dźwięk słyszałem w radmorku(choć później grał całkiem ładnie) lecz do dzisiaj myślałem ze to wada każdego korektora.Chyba zdecyduje się jednak na PIONERA.Wiec temat wyboru korektora został tutaj zamknięty.Itak kupie dopiero jak odsłucham dźwięk bez korektora tak robią prawdziwi audiofile...ponoć:)

Natomiast ciekawi mnie Co podpowiecie o grubości kabla..głośniki to MISSION M34i w tzw"dużym pokoju" w bloku rozmieszczone od ampli maksymalnie do 3m....jakiej grubości kabel kupić..bo to ze beztlenowe to wręcz nakaz.

Czytając wcześniej posty wiem ze im grubszy to głośniej ..ale ponoć redukuje niskie tony...i analogicznie odwrotnie przy cienkim.Myślałem o 2,5mm2 co o tym sądzicie?

0
  • #9 18 Lut 2010 12:47
    Booorek89
    Poziom 16  

Wystarczy nawet 2x 1.5mm2 firmy Hama czy Monster Cable. Nie usłyszysz różnicy pomiędzy takim, a grubszym kablem.

0
  • #10 18 Lut 2010 13:34
    daimon
    Poziom 11  

OK POST-TEMAT ZUNAJE ZA ZAKONCZONY DZIEKUJE WSZYSTKIM ZA UDZIAL

0