Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie 1 fazy do licznika 3-fazowego

Mayday666 08 Feb 2010 12:16 3581 4
    Mayday666
    Level 2  
    Witam,
    Mam taki problem. Otóż walczę z Enion o podłączenie do sieci. Mieszkam w kamienicy, w której jest sieć 3-fazowa (ludzie mają piece kaflowe zaadoptowane do elektryki - działają na moc). Ja jednak mieszkam na poddaszu, siły mi nie trzeba, wręcz jest mi zbędna. Problem polega na tym, że przy 4kW energii o jakie wystąpiłem kazali mi zamontować zabezpieczenie przedlicznikowe 6A... mi potrzeba 20A i tylko jednej fazy. Czy więc mogę na rysunku narysować licznik 3-fazowy ale podłączenie do mieszkania przez jedną fazę i czy w takiej konfiguracji licznik będzie działał prawidłowo? Czy przejdzie taki motyw, że przez puszkę przechodzi jedno przyłącze a 2 są niepodłączone?
    Uprzedzę kilka możliwych odpowiedzi:
    - nie chcę występować o ilość mocy odpowiadającą 20A w sieci 3-fazowej bo mi nie trzeba i mnie na to nie stać,
    - nie chcę zmieniać licznika na 1-fazowy, chce by został ten co jest.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedz.
    darek_wp
    Level 28  
    Albo licznik 1 fazowy i zabezpieczenie 20A albo 3 faz i 6A - nie ma alternatywy. Przy liczniku 3 fazowym i zabezpieczeniu 20A zakład energetyczny udostępnia moc 11kW i za taką będzie żądał zapłaty. Coś za coś. Nawet jak zostanie licznik 3 faz i nie będą wykorzystywane pozostałe 2 fazy to zabezpieczenie przedlicznikowe nie pozwoli na pobranie 4 kW mocy. Nie da się zrobić nic z Twoimi założeniami.
    Mayday666
    Level 2  
    Ok dzięki wielkie, chyba zmuszony jednak będę do zmiany licznika na 1 fazowy :(
    pit455
    Level 14  
    ...i do zwiększenia mocy.
    retrofood
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Nie widzę potrzeby kontynuowania tematu, więc go zamykam.
    Jeśli ktoś coś chce dodać - proszę napisać na PW. W uzasadnionych przypadkach - otworzę.