Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Niewłaściwe sterowniki do drukarki HP 1000 SERIES

viper134 08 Lut 2010 13:48 3794 10
  • #1 08 Lut 2010 13:48
    viper134
    Poziom 2  

Po próbie wydruku procedura zaczyna się normalnie (czerwona plus żółta lampka i charakterystyczny dźwięk przygotowywania do wydruku) po czym drukarka ma w statusie drukowanie, i miga tylko żółta lampka i nie drukuje. Na komputerze brak błędów. Jest tak na 2 drukarkach wiec to wina sterowników które ściągnąłem z hp. Możecie coś poradzić i podać sterowniki, nie muszą być najnowsze

0 10
  • #2 08 Lut 2010 15:22
    yogi009
    Poziom 42  
  • #3 08 Lut 2010 15:24
    Daniel__RZE
    Poziom 16  

Witam
    Viper134 jaki masz system operacyjny i jakie teraz masz zainstalowane sterowniki ??
    ps sprawdź czy przypadkiem nie masz zapchanego bufora wydruków albo włączonej opcji wstrzymania wydruków ??
    Pozdro

0
  • #4 08 Lut 2010 15:31
    viper134
    Poziom 2  

XP 32
    A zapomniałem dodać że stronę testową (wywoływaną w drukarce) drukuje bez problemu

0
  • #5 08 Lut 2010 16:00
    Daniel__RZE
    Poziom 16  

Witam
    Ty masz HP LaserJet 1000 ??
    według tego co piszesz i serwisówki wynika:

miganie samej "żółtej" diody ready (górna) - oczekuje na dane do wydruku
    miganie samej "żółtej" diody attention (dolna) -to brak papieru, zacięcie papieru, otwarte drzwiczki lub brak toneru hmmmmm. Dobra zakładamy że serwisówka tu nie pomoże :( wymień kabel USB na jakiś inny i napisz czy masz czystą kolejkę wydruków ?? oraz nie masz zaznaczonej opcji "wstrzymane drukowanie" ??
    Pozdro

0
  • #6 08 Lut 2010 16:06
    viper134
    Poziom 2  

Wg. instrukcji mruganie żółtej lampki to oczekiwanie na pracę...
    Kolejka jest czysta
    Mam tylko jedną żółtą na górze i jedną czerwoną na dole
    Nie niem mam zaznaczonej tej opcji, a kolejka jest czysta.

0
  • #7 08 Lut 2010 21:00
    endriuf
    Spec od drukarek

Niestety z tą serią są problemy. Czasami nawet nie da się jej zainstalować. Spróbuj zainstalować ją jeszcze raz.

0
  • #8 09 Lut 2010 20:23
    madman
    Poziom 12  

Trudno odpowiedzieć na pytanie autora gdyż tak naprawdę nie podał On konkretnego modelu drukarki i mimo iż w nazwie tematu jest "1000 series" to nie wiadomo czy chodzi rzeczywiście o serię 10xx czy może P10xx. Z doświadczenia wiem, że seria HP LaserJet 10xx jest bardzo wrażliwa na złej jakości kabel usb. Te drukarki potrzebują prawdziwego kabla USB 2.0 a nie taniego, chińskiego, w dodatku cieniutkiego kabelka z napisem "usb 2.0", inaczej drukarka albo nie da się zainstalować albo wydruki "lecą w kosmos", zwłaszcza po sieci.

Co do serii HP LaserJet P10xx to najczęściej jest to problem sterowników. Sam notorycznie spotykam się z tym problemem przy drukarkach P1005 i P1006. Do tych drukarek trzeba użyć, powiedzmy to, "specjalnych" sterowników i co najważniejsze, zainstalować je "ręcznie" (a nie tak jak zwykle odpalamy płytkę instalacyjną HP). Oczywiście, nie wiedzieć czemu sterowników tych nie ma na stronach HP, ja wysępiłem je raz po rozmowie z HP więc jakby ktoś potrzebował to niech da znać (w tej chwili nie mam jak ich wrzucić bo piszę z domu).

0
  • #9 10 Lut 2010 10:04
    endriuf
    Spec od drukarek

Wersja lj1000 ma specjalny kabel. Nie jest to zwykłe USB.

0
  • #10 16 Mar 2010 18:53
    madman
    Poziom 12  

Co takiego specjalnego jest w tym kablu jeśli mogę spytać?

0