Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi B4 1,9TDI kontrolka ładowania problem

saperboo 08 Lut 2010 14:06 7869 10
  • #1 08 Lut 2010 14:06
    saperboo
    Poziom 11  

Witam posiadam Audi B4 94r 1,9TDI 90KM bez ABS po dłuższej trasie zgasiłem silnik i przy powtórnym uruchomieniu zapalił bez problemow ale świecą sie kontrolki od ładowania żarzy sie a hamulców i czynnika chłodzącego mrugają, auto jeździ normalnie. Paski sa cale wspomaganie działa ect. Po podłączeniu miernika napięcia widzę ze nie ma lądowania lub jest bardzo słabe. Może miał ktoś podobny problem?

0 10
  • #2 08 Lut 2010 14:22
    jsah
    Poziom 17  

saperboo napisał:
    Witam posiadam Audi B4 94r 1,9TDI 90KM bez ABS po dłuższej trasie zgasiłem silnik i przy powtórnym uruchomieniu zapalił bez problemow ale świecą sie kontrolki od ładowania żarzy sie a hamulców i czynnika chłodzącego mrugają, auto jeździ normalnie. Paski sa cale wspomaganie działa ect. Po podłączeniu miernika napięcia widzę ze nie ma lądowania lub jest bardzo słabe. Może miał ktoś podobny problem?

Jakie masz napięcie na akumulatorze przy pracującym silniku?

0
  • #3 08 Lut 2010 14:44
    wywrot88
    Poziom 17  

Witam, sprawdź masę zegarów i plus po zapłonie dochodzący do zegarów (bardziej prawdopodobny brak plusa).

1
  • #4 08 Lut 2010 14:46
    saperboo
    Poziom 11  

W okolicach 11,70V z nieznaczna tendencja wzrostowa na wyższych obrotach, dochodzi do 11,80V. Przy czym jak zgaszę silnik wzrasta do 12V.

1
  • #5 08 Lut 2010 15:04
    romoo
    Użytkownik obserwowany

Czyli nie masz ładowania jednak.

0
  • #6 08 Lut 2010 15:47
    saperboo
    Poziom 11  

w tym problem ze własnie nie mam lądowania, kontrolka od ładowania sie żarzy ale kiedy dodaje gazu zaczyna sie palić normalnie (zazwyczaj jest tak ze jak jest słabe ładowanie sie żarzy a kiedy zwiększymy obroty gaśnie) do tego kontrolka hamulców i czynnika chłodzącego mruga

0
  • #7 08 Lut 2010 16:09
    jsah
    Poziom 17  

saperboo napisał:
    w tym problem ze własnie nie mam lądowania, kontrolka od ładowania sie żarzy ale kiedy dodaje gazu zaczyna sie palić normalnie (zazwyczaj jest tak ze jak jest słabe ładowanie sie żarzy a kiedy zwiększymy obroty gaśnie) do tego kontrolka hamulców i czynnika chłodzącego mruga

Trzeba sprawdzić alternator (diody - czy nie są uszkodzone, oraz szczotki i regulator napięcia).

0
  • #8 08 Lut 2010 16:16
    MartinusMaximus
    Poziom 13  

Kolego,

musisz działać szybko, bo godziny Twojego akumulatora są policzone.
    To co u Ciebie się dzieje wskazuje na możliwe:

1. Uszkodzenie regulatora napięcia
    2. Uszkodzenie szczotek na alternatorze.
    3. Uszkodzenie uzwojenia w alternatorze (mało prawdopodobne).
    4. Nieprawidłowość w napędzie alternatora. To rzadkie, ale objawy pasują. Może być luźny pasek. Może też być rozkręcone koło alternatora - coś jakby wciśnięte sprzęgło. Sprawdź dokładnie, czy alternator kręci sie tak szybko, jak powinien, i czy przy przyspieszaniu prędkości obrotowej silnika (na luzie) nie zwalnia!

Powodzenia.

0
  • #9 08 Lut 2010 22:31
    polonez58
    Poziom 11  

Naprawić musisz alternator koniecznie. Usterki to -szczotki lub komutator wirnika lub regulator nap. ewentualnie radiator(diody)

0
  • #10 08 Lut 2010 22:35
    kamil II
    Poziom 18  

polonez58 napisał:
    Naprawić musisz alternator koniecznie. Usterki to -szczotki lub komutator wirnika lub regulator nap. ewentualnie radiator(diody)

O to nawet radiatory sie sypia kurde ludzie to odrazu wiedza co naprawiac nie to co ja sprawdzam mysle a po co?!

0
  • #11 10 Lut 2010 17:25
    saperboo
    Poziom 11  

Przyczyna okazała sie zużyta szczotka, wymieniłem szczotkotrzymacz zespolony z regulatorem napięcia. Wszystko działa jak powinno. Zamykam temat

0