Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DIVX/DVD player - domowej roboty

25 Lip 2004 20:04 2211 7
  • Poziom 10  
    Witam.

Czy ktos sie zastanawial czy mozna zrobic cos takiego ze starych czesci komputerowych?

Majac stara plyte glowna z prockiem zintegrowana k.graf i dzwiekowa, DVD-rom i Movixa (zastanawiam sie na jakim procku poleca folmy pod Movixem) trzeba przerobic wyjscie z d-sub na wejscie video (s-video).

Co jeszcze czekam na propozycje.
    Czy zdalo by to egzamin?

Pozdr SB
  • Poziom 14  
    Coś takiego zrobiłem, części kompa powkładałem do obudowy po odtwarzaczu compaktowym, dorobiłem odbiornik pilota na picu.
    Sprzęt to Duron 750, GF2MX400 TVout na BT868, 256ramu, 13GB twardy, muza MINT 6ch, WinXP, spowolniony programowo CD
    Musze powiedzieć że jestem z tego zadowolony (obraz jak na NVidie jest niezły, dzwięk jak na MINTA też.

A kombimuje coś żeby :
    -włączać kompa z pilota (mam już schemat itp.)
    -wypuścić DD do amplitunera cyfrowo(k. dźwiękowa ma piny na płytce, kombinowałem i kombinuje ale coś mi nie wychodzi.
    -wypuścić obraz na TV jeszcze podczas startu kompa(DOS,informacje biosa, i własnie te movixy)bios z karty ściągłem, zmodyfikowałem ale mam problemy z jego wgraniem
    -wyciszyć na maksa.
    -skrócić ładowanie systemu

Zajnstalowane są programy;
    -Cinemaplayer, jak się go pozna jest naprawde niezły i ma gotowca do GIRDERA
    -ePSX emulator
    -i to że stoi pod TV, to jescze przydaje się do dodawania napisów na 1430(wtajemniczeni wiedzą o co biega)
    W sumie to niezła zabawa.
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Hmm ja myslalem o czyms jeszcze prostrzym sama plyta gl. z karta graf. i muz. zrobic konwerter z d-suba na np EURO procek najslabszy jaki sie da (aby chodzil bez wentylatora lub b.maly) teraz tylko jak zaladowac tego Movixa aby byl na stale. Na stronce Movixa jest napisane ze mozna ladowac go przez Compakt Flasha lub USB.....

Tym sposobem odpada:
    - Twardziel ....
    - wypasiona k.graf i muzyczna

QRCZE przeciez polowa z dostepnych playerow na rynku to sa zrobione na takowych czesciach
  • Poziom 14  
    Żeby startować system z USB musiał byś mieć to w biosie, jeśli to starsza pł. główna to podejrzewam że tego nie masz.
    Na elektrodzie gdzieś w schematach komp. widziałem schemat jak podłączyć Compakt Flash do IDE
    Zastanawiam się czy można gdzieś kupić gotowe konwertery VGA na RGB?
    Jest jeszcze eMovix, robi się nim bootowalną płyte z filmem czy muzą, tak że nie potrzebował byś CF albo pamięci z USB.
  • Poziom 16  
    zgadza sie ja ostatnio dostalem DVD jakiejs tam firmy , otwieram go i patrze a tu zwykly naped DVD jak od kompa normalnie bylem w szoku i za co to sie placi !!
  • Poziom 11  
    :) A czego się spodziewałeś ? reaktora atomowego ? napęd DVD to napęd DVD. W pleyerach płaci sie za obróbkę strumienia cyfrowego z płyty DVD na Video i Audio. Czym lepsze przetworniki, dekodery itp tym droższy Player.
    Osobiście wole poczekać jak mój DVD Player popsuje się konkretnie
    i wtedy kupie sobie jakiś Player DVD z DivX'ami w markecie za 200 - 300zł.
  • Poziom 17  
    gdzieś chyba nawet na forum elektrody był program do odtwazania filmów (tagze divx) po dosem - nie potrzebowało się zadnego w32.... jak chcecie to poszukam tego u siebie bo chyba to skopiowałem

pozdro