Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

P&W Project - Nadstawki budżetowe By Tonsil

djdinitro 08 Lut 2010 17:01 3811 7
  • P&W Project - Nadstawki budżetowe By Tonsil

Cześć. Chce wam pokazac nadstawki ktore ostatnio prawie ukonczyłem-Choć tymczasowo bez kraty i tak sa skończone.A więc od początku.

Dlaczego? Po wymianie głośników w poprzednich nadstawkach na lepsze te mi zostaly i tak sobie leżały pare mc,a przypomniałem sobie o prawie zrobionych budach ktore gdzieś leżały i czekaly...chyba na globalne ochłodzenie bo jak wiadomo kazdy teraz ma mało czasu.Budy te były bez frontów i musiałem je nieco przerobić by te głośniki pasowały,no ale najważniejsze ze nie zgniły od warunków piwnicowych bo je zdążyłem zaimpregnowac co zresztą czynie z kazdymi paczkami.

Co i jak? Robota trwała kilka tyg,niby można szybciej ale mi wcale sie nie spieszyło i chciałem kazdy drobny element zrobic najlepiej jak sie da-To chyba widac(sory za zdjęcia) Głośniki midbassowe to tonsile gdn 30/60 opisywane juz w poprzednich konstrukcjach więc chyba nie musze ich przedstawiać? Grają nadal ładnie,głośno i niesamowicie czytelnie a w duecie z gdwt 12-19/150 prezentuje sie wręcz idealnie ale o tym pużniej.Co tam jeszcze?uchwyty jak we wszystkich moich paczkach robie wg.własnego projektu (oszczędnośc,wygoda?) większośc elementów miałem,dokupiłem koc, gniazda na statyw, terminal(kaseton) i stopki.Zwrotnica 12-12db podział dośc wysoki 4,5khz (wiekszość elementów nowa),budy wentylowane tak by wyszło strojenie na 65hz chociaz bas wycinam aktywnie bo i tak go wiele niema to niema to znaczenia jakie są te otwory ale jak grają pełnopasmowo to juz cos dają.

Brzmienie? Gdyby miały z 5db więcej i mocy z 200watt więcej to nigdy bym ich nie odstawił gdzieś na bok ot niech se bedą,bo grają jak konstrukcje przynajmiej raz droższe.Dzwięki mowy,kobiecy wokal są bez najmniejszego jazgotu,bardzo czytelne i miłe cała perkusja w rockowym nagraniu oddaje najdrobniejsze niuanse dzwiekowe,bez problemu nadąża z szybkością wybrzmienia,niema zadnego ociągania,nawet stopa jest wyraznie zaznaczona i jak bym był specem (od garów) to pokusił bym sie o odgadnięcie jakiej jest firmy haha! W muzyce technicznej wyszło ze nieraz tłusty niski bass jest niewskazany a ostra średnica i miła góra sa wskazane.Fakt ze te przyjemności dzwiekowe sa dostępne tylko w umiarkowanym poziomie głośności (100watt 80% wysteru)bo na granicy przesteru juz niestety tak ładnie niejest tu niema co sie oszukiwać przetworniki jakie są każdy widzi ale w małych aplikacjach te kolumny w zupełności wystarczą-Odsłuchy dla dj"a jak znalaz,juz wiem do czego beda mi potrzebne o ile ich nie sprzedam bo tak planuje.

Konkluzja. Za pare złotych, przy odrobinie dokładnej pracy mozna spłodzić cos co jakby małym krokiem zagląda do profesjonalki,a do tego daje duzo radości z posiadania czegos nowego.Dodam też ze moc do nich przez te pare godz testowania dawały im 4 wzmacniacze na zmiane by mniej więcej wiedziec co im służy. Mocowo dawały rade z Elmuzem 2158,dobrym partnerem był tez IMG Stage Line Sta500,Na koniec Phonic DN1500,ale to okazało sie nie trafione ze względu na za duzą moc.I taki drobny test na Denonie od domowego Stereo-Było dobrze ale to nie ta opcja.

Pytania?porady?info....Dopisujemy.

ps.Dziękuje za uwage.

P&W Project - Nadstawki budżetowe By Tonsil P&W Project - Nadstawki budżetowe By Tonsil P&W Project - Nadstawki budżetowe By Tonsil P&W Project - Nadstawki budżetowe By Tonsil P&W Project - Nadstawki budżetowe By Tonsil

Proszę poprawić niepoprawną i niechlujną pisownie.
    (joy_pl)

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    djdinitro
    Poziom 25  
    www.laif.fora.pl <--testy,opinie Sprzęt i Pogaduchy - JESLI W JAKIMS STOPNIU POMOGŁEM...KLIKNIJ NA POMÓGŁ
    Specjalizuje się w: nagłosnienie, dj, elektronika
    djdinitro napisał 992 postów o ocenie 19, pomógł 50 razy. Mieszka w mieście Wałbrzych. Jest z nami od 2007 roku.
    wariato
    Poziom 43  
    Jak grają te GDNy z tymi membranami ,,estradowymi'' ? Są efektywniejsze ? Jaka pojemność obudowy ? Ile tłumiłeś tego GDWT ?
    Wizualnie jest OK, typowo estradowe paczki. Sympatycznie było gdyby zamiast tego GDNa włożyć tam np. GD 30/100 zawsze to kilka dB więcej i wyższa średnica. Pozdrawiam

P.S. Gdzie kupiłeś/zamawiałeś koc do obicia ?
    flubber.trip
    Poziom 27  
    Fajna i porządna konstrukcja. Podoba mi się. Jedyne do czego mogę się doczepić, to rączki w uchwytach. Mogłeś je jakoś zeszlifować na bardziej owalne, lub dać jakieś rurki, albo pręty. W obecnej postaci to nie wiem czy są specjalnie wygodne :/
    Aha i jeszcze brak kraty, ale rozumiem że ma być :]
    Pozdrawiam
    djdinitro
    Poziom 25  
    po wymianie tej membrany na ta co jest teraz,gdn stracily na basie ale maja tera "kick" lepsza srednice,a dzieki dluzszej cewce maja nieco wat wiecej,zwrotnica to dlugo modernizowana hybryda 2,2uF Kondensator, cewka rownoleg 0,6mH i analogicznie dla toru basowego, Buda ma 40l a koc od maxima88 aledrogo.

A co do tych uchwytow zamiast rurki czasem dawalem kawalek przecietego trzonka np.od lopaty bo ma dobra grubosc,a ze tak nieco nieladnie to wyglada to cóż nie ma to znaczenia szlifowalem ale po co az tak dokladnie ma byc/
    to ma grac, nie wygladac,jeszcze odmaluje bo wyszlo troche...ładniej :)
    flubber.trip
    Poziom 27  
    Nie chodzi mi o to że rączki są prostokątne, mi się to nawet bardziej podoba, tylko czy się nie wrzynają w dłonie podczas przenoszenia.

EDIT:
    Ps. Co to za wooferek widoczny na dole na zdjęciu, też jakieś DIY?
    djdinitro
    Poziom 25  
    Raczki nim pomalowalem staralem sie tak wyprofilowac by nie "ciely" w palce a poza tym te nadstawki waza ok 18kg wiec nie ma tragedii,wygodnie sie niesie nawet trzymajac jedna reka za ten uchwyt. Tak te suby pod nadstawkami bo mam 2szt to tez diy,opis jest gdzies na elce. Dexon Drb 15/200
    robert1
    Poziom 16  
    A można wiedzieć jak cena za te paczki ?
    djdinitro
    Poziom 25  
    cena wszystkiego co weszlo w ich skad to 450zl ale chce za nie mniej.