Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rejestrator z możliwością natywnej współpracy z Linux.

f-lexa 08 Lut 2010 18:34 1391 5
  • #1 08 Lut 2010 18:34
    f-lexa
    Poziom 15  

Potrzebuję 4 portowy rejestrator, którym będzie można zarządzać i prowadzić podgląd z Linux'a. Odpadają więc kontrolki ActiveX w Web-Serwerze oraz strumień Quicktime, których natywnie przeglądarki Linux'owe nie posiadają. Przerabiałem już Wine i IE6 z którymi rejestratory współpracują miernie lub wcale.

0 5
  • #2 08 Lut 2010 19:26
    qwor
    Poziom 11  

Dzień dobry

Ja to rozwiązuję (niestety) poprzez Virtualbox

Ps. Jeśli znajdziesz inne rozwiązanie podziel się ;-)

Pozdrawiam

0
  • #3 08 Lut 2010 22:04
    s6spn6
    Poziom 24  

a może obsługa z softem rejestratora i wine ;

0
  • #4 09 Lut 2010 14:36
    f-lexa
    Poziom 15  

Wirtualbox to (niestety) zakup licencji na jedyny słuszny system. To z kolei wyższe koszta dla klienta.
    Pewnie złożę jakiegoś kompa z kartą DVR na BT 878 i postawię na tym ZoneMinder. To będzie chyba najbardziej uniwersalne rozwiązanie. Skończa się kłopoty z niekompatybilnością przeglądarek internetowych. Nie mam tylko pewności co do jakości w ten sposób wygenerowanego obrazu :| .

0
  • #5 09 Lut 2010 14:55
    qwor
    Poziom 11  

Dzień dobry

Jakość to jedno bardziej przejmował bym się „prostotą obsługi” moje doświadczenie z tą konfiguracją zawsze kończyły się klapą, właśnie problemem był interfejs

Pozdrawiam

0
  • #6 08 Kwi 2010 18:59
    f-lexa
    Poziom 15  

Poproszono mnie o zakończenie wątku.Tak więc dla potomności:
    Jak napisałem tak zrobiłem. Postawiłem ZoneMinder'a na HP Compaq Evo 510 z Celeron'em 2,0GHz z kartą 8x BT878. Za system posłużył openSuse 11.2.
    Konfiguracja, po wywaleniu niepotrzebnych usług, radzi sobie z ośmioma kamerami przy 25klatkach. Jednak administrowanie serwerem przy takim obciążęniu przez http jest mało komfortowe. Wydaje mi się, że przy pełnym Pentium'ie 4 - 2,4GHz, było by bardzo komfortowo.

Jak zwykle (przynajmniej u mnie): Brak Windows'a - brak problemów.
    Pozdrawiam.

0
  Szukaj w 5mln produktów