Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung ML-1630 Pokazuje brak Kasety z tonerem

arek4x4 08 Lut 2010 18:50 3894 7
  • #1 08 Lut 2010 18:50
    arek4x4
    Poziom 13  

ml-1630 kaseta z tonerem zamontowana a ona pokazuje brak kasety, ma ktoś pomysł co z tym zrobić ??

0 7
  • #2 08 Lut 2010 21:30
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

Sprawdziłeś czy wszystko styka prawidłowo? Moim zdaniem gdzieś nie łączy i nie wykrywa kasety poprawnie. To najczęstsze przyczyny takich usterek.

C.

p.s.. A próbowałeś inną kasetę załadować?

0
  • #3 08 Lut 2010 21:32
    arek4x4
    Poziom 13  

Innej nie mam styki przetarłem ale jutro zrobie to dokładmnie.

0
  • #4 09 Lut 2010 21:19
    slajas
    Poziom 21  

a czy w tonerze niema czasami bezpiecznika i moze on jest walniety lub nie doszedł do konca toner

0
  • #5 09 Lut 2010 22:17
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

Tam jest chip niestety...

C.

1
  • #6 10 Lut 2010 06:54
    arek4x4
    Poziom 13  

tak ale drukarka nie pokazuje koniec tonera tylko brak kasety

0
  • #7 18 Lut 2010 13:09
    arek4x4
    Poziom 13  

Ma ktos pomysł na naprawe przetarlem styki i nic

0
  • #8 19 Lut 2010 09:09
    labodek
    Poziom 11  

Akurat wczoraj mordowałem się z tym samym problemem ponad pół dnia w Samsungu ML-2250. Rozgrzebałem i złożyłem całą drukarkę łącznie z piecem (najczęściej podawane przyczyny usterek w samsungach to piec), sprawdziłem wszystkie czujniki i styki. Problem był tego typu: klient usuwając zacięcie paieru wyciągał i wkładał kasetę z tonerem,po uruchomieniu -czerwona dioda-czyli brak kasety? Ja wykonywałem dokładnie tą samą czynność - dioda zielona -wszystko OK !? Efekt jest taki że chyba w niektórych drukarkach jest niedokładnie wykonany wewnętrzny odlew korpusu drukarki lub trafiają się niedokładnie odlane wkłady tonerów. Okazało się że klient wkładając dociskał kasetę do góry a ja wkładając dociskałem kasetę do dołu. W moim przypadku łapały wszystkie styki w jego któryś niekontaktował. Przy wsuwaniu kasety ma ona pewien luz a musi złapać wszystkie styki z boku. Ktoś pisał na forum że to może być wina czujnika obecności kasety ale większość prostych drukarek Samsunga nie ma takiego czujnika. Są tylko od 1 do 4 czujniki obecności lub przejścia papieru i czujniki zamknięcia szuflad i pokryw. Drukarka mierzy przejścia poprzez wkład toneru i na tej podstawie wykrywa jego obecność. Musi więc być dobre połączenie a pola styku w tych kasetach są przecież niewielkie. Takie są moje wnioski, może się przydadzą i komuś pomogą.

0
  Szukaj w 5mln produktów