Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Alan 48 plus multi oraz antena president alaska

młody2066 08 Feb 2010 19:42 4048 24
    młody2066
    Level 20  
    Witam wszystkich.Mam takie zapytanie do kolegów użytkujących CB radia.Zamierzam kupić taki zestaw jak w temacie czyli radio Alan 48 plus multi i do tego antenę president alaska.Taki zestaw zaproponowali mi w na prawdę ceniącym się sklepie za 400zł,i chciał bym zasięgnąć opinii użytkowników co sądzą o takim zestawie,jakie osiągi można uzyskać na takim zestawie,może ktoś ma taki sam zestaw.Prośił bym żebyście w miarę szczegułowo opisali ten sprzęt bo chcę kupić coś na dłuższy czas a więcej kasy nie mogę wydać.Z góry wszystkim dziękuję.
    kajoj6661
    Conditionally unlocked
    zestaw nowy czy używany?

Dodano po 9 [minuty]:

radio ma multistandart,czyli krótko mówiąc możesz śmiało ruszać po europie,jest czułe,wł ANL(filtry),funkcja DW-umożliwia monitorowanie dwóch kanałów w tym samym czasie,AM/FM, moc 4watt,trochę za słaby głośnik mają jak dla mnie
    antena nie jest najgorsza na początek wystarczy porównywalna do mlki sirio/midland
    młody2066
    Level 20  
    Nowy zestaw to jest.Tylko czytałem na forach i coś o szumach pisali a ja strasznie szumów nienawidzę,w firmowym aucie mam daremny sprzęt i jestem przeczulony.
    marek kolbusz
    Level 16  
    Używam takie radio od prawie roku, z gorszą anteną i uważam że radio jest ok. W trójmieście tłok w eterze średni , selektywność i czułość dobra , blokada szumu działa sprawnie bez trzasków i stuków . Polecam
    młody2066
    Level 20  
    Dziękuję koledzy za odpowiedzi ale prosił bym o więcej komentarzy.
    kajoj6661
    Conditionally unlocked
    nie wiemy czego oczekujesz z zestawu cb
    młody2066
    Level 20  
    No tak jak pisałem,nie lubię strasznie szumów i zakłóceń,no i jakiś dosyć dobry zasięg żebym mógł rozmawiać z mobilem oddalając się od niego.
    kajoj6661
    Conditionally unlocked
    zasięg będziesz miał dobry,,w trasie nawet 15km.Jakie masz auto? Wszystko też zależy od silnika i elektryki w aucie,wszystkie urządzenia elektr tworzą w jaimś stopniu zakłocenia,,,ja mam starszy model48,czyli 48+ i nie narzekam,,,

Dodano po 2 [minuty]:

po zakupie,ustaw swr
    Pamiętaj,że czym dłuższa antena tym większy zasięg....fizyki nie oszukasz
    młody2066
    Level 20  
    Auto mam eskorta,elektryki w nim nie ma za dużo.A co to jest to swr?A jeszcze jedno pytanie,jest sposób żeby ładowarka od nawigacji nie zakłócała cb?Bo normalnie muszę wyłanczać radio w aucie służbowym jak mam nawigacje włączoną.
    kajoj6661
    Conditionally unlocked
    filtr anl masz wł w radiu?
    młody2066
    Level 20  
    tam chyba nie ma takiego filtra,tj.radio alan 199
    kajoj6661
    Conditionally unlocked
    myślałem ,że 48+multi,antene gdzie masz na dachu i jak masz przeprowadzony kabel od anteny cb
    młody2066
    Level 20  
    Ten problem to mam w firmowym aucie,antena zwykla jakas za pare groszy.nie wiem jaki kabel,taki jak byl przy antenie
    marek kolbusz
    Level 16  
    A silnik u kolegi to diesel, czy benzyna, bo to dla cb czasem duża różnica.
    młody2066
    Level 20  
    W tym samochodzie w którym mam ten problem to silnik jest diesel a w prywatnym aucie benzyna.
    marek kolbusz
    Level 16  
    Jak już pisałem wcześniej m; mam Alana 48Plus multi w eskorcie z dieslem i odbiór jest bardzo czysty, żadnych trzasków ani szumów chyba że na granicy zasięgu, gdy sygnał jest bardzo słaby. Jedyny mankament to może zbyt mała histereza squelch-a , ale pewnie się czepiam bo jak porównywałem z innymi radiami to było tylko gorzej. Co do zasięgu To nie mogę narzekać 3-5 km w mieście i ponad 15 poza, oczywiści w sprzyjających warunkach. Oraz kilka DX-ów z Kaliningradem - oczywiście jednostronnych. Antena hustler za chyba 50 zł.
    młody2066
    Level 20  
    No ok kolego,dziękuję Ci za wypowiedź.Raczej jestem już na ten zestawik zdecydowany.Jak kupię zamontuję to sam się przekonam.Ale dziękuję wszystkim za pomoc.
    kris pt
    Level 11  
    Jeśli chodzi o tego Alana to radyjko niezłe,troche przy duże,z połowy funkcji nie będziesz raczej korzystał,ale ogólnie okej.
    młody2066
    Level 20  
    Witam wszystkich ponownie.Koledzy mam znowu dylemat,zobaczyłem moim zdaniem lepszy zestaw cb+antena oto on (RADIO CB PRESIDENT JOHNNY III ASC + ANTENA MAGNESOWA TITANIUM 7000) za 499zł a tamten za 400zł.Proszę pomóżcie mi wybrać,czy między tymi dwoma zestawami jest jakaś kolosalna różnica czy jak to się sprawuje albo coś.Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
    młody2066
    Level 20  
    Koledzy kupiłem ten zestaw o którym wspominałem president johnny III z anteną titanium 7000 i jestem zawiedziony.Czysty zasięg mam do 2 km a za taką cenę to powinno być sto razy lepsze.Może źle go ustawiłem to radio albo coś,ma ktoś jakiś pomysł?Podobno się jej nie stroi tej anteny ale gość w sklepie w którym to kupowałem sprawdzał miernikiem i coś tam czarował przy antenie.
    michał 76
    Level 18  
    Nie spodziewaj się dużego zasięgu po antenie która ma 72cm. Nie ma anten których się nie stroi. Ale całkiem serio radio zostaw antenę wywal kup antenę np ML145, Alan s-9, Leem at 150. Te anteny mają ok 150cm podłączysz zobaczysz różnicę.
    kajoj6661
    Conditionally unlocked
    dla mnie antena najmniejsza to 1,5m, nic krótszego nie chcem oprócz floridy i gammy(helikal).Jak chcesz mieć jak największy zasięg to spróbuj od anteny 1,5m wzwyż
    michał 76
    Level 18  
    Zgadzam się z kolegą powyżej. Według mnie antena o długości ok 150cm to najlepszym wyjściem do samochodu
    młody2066
    Level 20  
    Gość w sklepie powiedział że na tym zestawie do 10 km będę maił czysty zasięg.A jaką antenkę bym kupił w miarę tanio a dobrą?
    kajoj6661
    Conditionally unlocked
    to chyba skłamał,,,zasięg rzędu 10-15km nie osiągniesz tutaj na antenie 72cm,nie wchodzi tu w rachubę florida