Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Doradzcie !!! sonda do oscyloskopu.

krzysiekkokosz 08 Lut 2010 19:50 1623 4
  • #1 08 Lut 2010 19:50
    krzysiekkokosz
    Poziom 2  

kupilem oscyloskop hitachi v 212 ale bez sond pomiarowych ---po przeglądzie oferty na alletanio wpadl mi w oko sonda firmy Schumberger do 400 mhz ale jest dluga 2,50 metra ---- następna texas redaut 250 mhz i jeszcze innych kilka ale tańszych ----zatem mam pytanie --- jaka wybrać ? rzucil mi się w oczy parametr ---czas narastania --czy najkrótszy jest najlepszy ??? --- Wszystko co bedę robił to diagnostyka samochodowa bez wysokich napięć ----DORADZCIE CO WYBRAĆ a moze jeszcze sa jakies innne mozliwośći ?

0 4
  • #2 08 Lut 2010 21:09
    kalasz20
    Poziom 26  

Witam
    Nie kupuj chińszczyzny której pełno na All..., szukaj markowych Hameg, Fluke, Tektronix, mogą być używane, z innych marek ciekawe są Testec dostępne w Ndn, solidnie wykonane, niewiele droższe od chińszczyzny, za bardzo ich jeszcze nie testowałem ale pierwsze wrażenia są pozytywne.
    Pozdr

0
  • #3 08 Lut 2010 21:19
    krzysiekkokosz
    Poziom 2  

czyli od tektronixa tez bedą ''pasować''? glupie pytanie ale jestem nowy w tym dziale.

0
  • #4 09 Lut 2010 00:04
    me_super
    Poziom 29  

krzysiekkokosz napisał:
    czyli od tektronixa tez bedą ''pasować''? glupie pytanie ale jestem nowy w tym dziale.

Zależy od pojemności wejściowej osc. i zakresu kompensacji w sondzie. Muszą się pokrywać.

0
  • #5 10 Lut 2010 22:43
    mdziewie
    Poziom 18  

Ja mam do tektronixa TDS380 500-megahercowe sondy Texasa TX6150. Generalnie jestem z nich zadowolony, poza przykrym faktem, że mają badziewne krokodylki ze zwichniętą szczęką.
    W przypadku diagnostyki samochodowej sondy o takich parametrach to oczywiście przesada, ale w każdym razie podejrzewam, że wszystkie texasy mają badziewne krokodylki i na to trzeba uważać:(

0