Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Testo
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzony miernik UT60E - wyświetlanie losowych wyników

08 Lut 2010 21:31 1404 8
  • Poziom 12  
    Witam.
    Wpadł mi ostatnio w ręce miernik UT60E ale chyba nie do końca sprawny,. A mianowicie po włączeniu i ustawieniu gałki na pomiar napięcia zostaje automatycznie ustawiony zakres mV i na wyświetlaczu pojawiają się zmieniające się wyniki od 0 do ok 120mV. Po odłączeniu przewodów pomiarowych wartości skaczą ok -40mV.
    Ręczna zmiana zakresu na V powoduje pokazywanie na wyświetlaczu zer, ale co chwilę przed nimi pojawia się i znika znak minus.
    Wynik pomiaru napięcia w gniazdku elektrycznym daje prawidłowy wynik 230V.
    Po przekręceniu gałki w inne położenie(pomiar rezystancji, prądu itd) wszystko jest w porządku.
    Miernik kilka dobrych miesięcy leżał w chłodnym ale suchym miejscu.
    Bateria jest sprawna.
    Czym to może być spowodowane?
  • Testo
  • Poziom 43  
    Dlaczego twierdzisz, że jest on uszkodzony?
  • Testo
  • Poziom 12  
    Dlatego, że pokazuje napięcie pomimo braku jakiegokolwiek jego źródła (przewody pomiarowe są rozłączone).
    np. miernik laudmann LM-809 pokazuje przy takich samych ustawieniach stabilne 0mV.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Miernik jest jak najbardziej sprawny.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 31  
    Dokładnie , mój automat ma tak samo . Na "luzie" pokazuje losowe śmieci , przy pomiarze się zeruje i jest OK takze to normalne zjawisko.
  • Poziom 2  
    witam, mam podobny problem, tylko w czym rzecz? Po włączeniu na poszczególne zakresy na ekranie pojawiają się same "trójki" O co może chodzić bateria jest sprawna (nowa) bezpiecznik sprawny. czy to oznacza że mam szukać sobie innego miernika?
  • Poziom 43  
    A oprócz pokazywania tych "trójek" miernik mierzy poprawnie?
  • Poziom 2  
    nic innego nie pokazuje tylko ,3333