Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Monitoring do 4 kamer z rejestratorem

akmar 08 Feb 2010 21:58 4244 7
 • #1
  akmar
  Level 2  
  Proszę o pomoc,

  Chciałbym zainstalować system monitoringu wizyjnego. Poszukuję zestawu opartego na rejestratorze z 3-4 kamerami. Oczekiwania: zapis przez 30 dni, kamery min 420 TV
  Jedna kamera zewnętrzna rejestrująca wejście przed lokalem.
  Jedna kamera wewnętrzna rejestrująca wejście do lokalu ( jak najlepsze zarejestrowanie twarzy osoby wchodzącej)
  jedna - dwie kamery rejestrujące sale obsługi.
  pomieszczenie o powierzchni ok 3o-35m2 oświetlone światłem sztucznym( żarówki energooszczędne ok 20 szt 20W) wysokość 2,8m
  Przed lokalem na zewnątrz lampa metalohalogenowa 70 w.

  Czytając trochę tematykę "celuję" w rejestrator Apera PDR-XM3004
  nie wiem jakie kamery do tego dobrać czy Apera czy Samsunga czy może Sony.

  Zapoznawałem się też z rejestratorami geovision ( trochę drogo) no i z wszytkimi tanimi AVtech, BSC i inne chińskie wynalazki.
  Proszę o pomoc i wsparcie.


  [/b]
 • #2
  crunky
  Level 32  
  Trochę już było powiedziane o tego typu instalacjach...
  W dobrym sprzęcie przebierasz, XM3004 nie miałem okazji testować ale zapowiada się ciekawy następca pdr-s1004 i ciekawy konkurent chińskich wynalazków z h264.
  Do niego wsadzisz dysk 1T i powinien miesiąc trzymać przy włączonej detekcji (w zależności od natężenia ruchu). Kamer i obiektywów na odległość nikt Ci nie dobierze, trzeba by być na miejscu i poznać oczekiwania i obiekt.
 • Helpful post
  #3
  Olexy71
  Level 20  
  Widziałem XM3004. Ładna jakość. Porównywalna z s1004. Miałem wątpliwości czy zapis w nowej kompresji będzie się sprawdzał, ale jest zadowalający. Jedyny mankament nagranego materiału, to szare plamki na jednolitych kolorystycznie, dużych polach (~1/3 obrazu). Zauważalne, ale bez wpływu na jakość zapisu istotnych szczegółów obrazu. Jeśli chodzi o twarz, przedmiot etc., to jest dobrze. I ta cena ... :-)
  Chińskie, tanie h264 cofnęły jakość kompresji rejestratorów z tego przedziału cenowego o 2 lata. No może nie dokładnie z tego przedziału, bo są one tańsze o ok. 20%. Jednak 200 zł to nie jest duża dopłata za aż taką różnicę w jakości nagrań.
  Szkoda że czasem tak trudno wytłumaczyć to klientowi ... te same cyferki te same numerki a cena + 20%. Trzeba pokazać. Zobaczy i wtedy jest wielkie zdziwienie...

  Jeszcze jedno: min. 420 TVL. Rejestracja/wyświetlanie w XM odbywa się z w 420 TVL (poprawcie jeśli się mylę), więc nie ma wielkiej potrzeby kupować nic ponad 420 bo dużo nie poprawisz jakości.
 • #4
  crunky
  Level 32  
  Olexy71 wrote:

  [...]
  Szkoda że czasem tak trudno wytłumaczyć to klientowi ... te same cyferki te same numerki a cena + 20%. Trzeba pokazać. Zobaczy i wtedy jest wielkie zdziwienie...

  Chyba każdy instalator przez to przechodzi. W przetargach czy przy wyborze ofert cuda przez to wychodzą.
  Olexy71 wrote:

  Jeszcze jedno: min. 420 TVL. Rejestracja/wyświetlanie w XM odbywa się z w 420 TVL (poprawcie jeśli się mylę), więc nie ma wielkiej potrzeby kupować nic ponad 420 bo dużo nie poprawisz jakości.


  Tutaj się nie zgodzę, 420 linii to miał PDR-S1004 który z tego co pamiętam wyciągał w okolicy 480-500, niektórzy pisali na forum że jeszcze więcej. A nawet jeśli zapisuje max 480 to jeśli podepniesz kamerę 480TVL i 540TVL to różnicę zauważysz. XM3004 chyba nie ma podanej ilości linii...
 • #5
  Olexy71
  Level 20  
  PDR-S katalogowo miały 450 TVL. Nie mierzyłem ile faktycznie. Jeśli chodzi o katalogowe dane XM to rozdzielczość jest przemilczana. Pewnie nie dlatego, że ma jakąś imponującą wartość... Podany jest tylko parametr zapisu w 4CIF. Prośba do jakiegoś szczura laboratoryjnego o pomiar. :-)
 • Helpful post
  #6
  crunky
  Level 32  
  Olexy71 wrote:
  PDR-S katalogowo miały 450 TVL. Nie mierzyłem ile faktycznie.

  http://www.aper.com.pl/upload/FTP/Rejestracja/PDR-S1004.pdf
  Miały też 40W poboru mocy gdzie zasilacz był 3 amperowy (12V)
  Tak że te parametry podawane są na wyrost, zdaje się za bardzo uczciwie :)
  Olexy71 wrote:

  Jeśli chodzi o katalogowe dane XM to rozdzielczość jest przemilczana. Pewnie nie dlatego, że ma jakąś imponującą wartość... Podany jest tylko parametr zapisu w 4CIF. Prośba do jakiegoś szczura laboratoryjnego o pomiar. :-)
  Trzeba trochę poczekać na testy...
 • #7
  akmar
  Level 2  
  Czyli co radzicie? zakupić pdr-s1004 - podobno są już na wykończeniu, czy ryzykować z nowym XM? Czy różnica w ilości lini rzędu 60-100 mocno przekłada się na jakości odtwarzanego obrazu? Przymierzam sie do kamer samsung SDC 313BP lub nieco lepszych SDC 425 lub SDC 435 różnica w cenie przełoży sie na jakość na tym rejestratorze. do tego jakieś szkło FUJINION i wydaje mi sie ze powinno śmigać.
 • #8
  crunky
  Level 32  
  Różnica między SDC-313 a SDC-425 to przede wszystkim znacznie lepsza redukcja szumów! Linie zostają na drugim planie. Obraz przy szarówce jest znacznie lepszy. Co do różnicy 60-100 linii to o ile dużo nie miałeś do czynienia z CCTV to na pierwszy rzut oka możesz nie zauważyć różnicy. Jednak jeśli dojdzie do zdarzenia to wtedy różnica wyjdzie na jaw, kiedy dla przykładu na jednej kamerze spokojnie odczytasz tablice a na innej zobaczysz tylko przeostrzoną jasną plamę. Rozpoznasz kogoś albo nie, podobnie banknoty na ladzie w powiększeniu. Eski to już koniec serii.