Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Monitoring do 4 kamer z rejestratorem

akmar 08 Feb 2010 21:58 4244 7
    akmar
    Level 2  
    Proszę o pomoc,

Chciałbym zainstalować system monitoringu wizyjnego. Poszukuję zestawu opartego na rejestratorze z 3-4 kamerami. Oczekiwania: zapis przez 30 dni, kamery min 420 TV
    Jedna kamera zewnętrzna rejestrująca wejście przed lokalem.
    Jedna kamera wewnętrzna rejestrująca wejście do lokalu ( jak najlepsze zarejestrowanie twarzy osoby wchodzącej)
    jedna - dwie kamery rejestrujące sale obsługi.
    pomieszczenie o powierzchni ok 3o-35m2 oświetlone światłem sztucznym( żarówki energooszczędne ok 20 szt 20W) wysokość 2,8m
    Przed lokalem na zewnątrz lampa metalohalogenowa 70 w.

Czytając trochę tematykę "celuję" w rejestrator Apera PDR-XM3004
    nie wiem jakie kamery do tego dobrać czy Apera czy Samsunga czy może Sony.

Zapoznawałem się też z rejestratorami geovision ( trochę drogo) no i z wszytkimi tanimi AVtech, BSC i inne chińskie wynalazki.
    Proszę o pomoc i wsparcie.

[/b]
    crunky
    Level 32  
    Trochę już było powiedziane o tego typu instalacjach...
    W dobrym sprzęcie przebierasz, XM3004 nie miałem okazji testować ale zapowiada się ciekawy następca pdr-s1004 i ciekawy konkurent chińskich wynalazków z h264.
    Do niego wsadzisz dysk 1T i powinien miesiąc trzymać przy włączonej detekcji (w zależności od natężenia ruchu). Kamer i obiektywów na odległość nikt Ci nie dobierze, trzeba by być na miejscu i poznać oczekiwania i obiekt.
  • Helpful post
    Olexy71
    Level 20  
    Widziałem XM3004. Ładna jakość. Porównywalna z s1004. Miałem wątpliwości czy zapis w nowej kompresji będzie się sprawdzał, ale jest zadowalający. Jedyny mankament nagranego materiału, to szare plamki na jednolitych kolorystycznie, dużych polach (~1/3 obrazu). Zauważalne, ale bez wpływu na jakość zapisu istotnych szczegółów obrazu. Jeśli chodzi o twarz, przedmiot etc., to jest dobrze. I ta cena ... :-)
    Chińskie, tanie h264 cofnęły jakość kompresji rejestratorów z tego przedziału cenowego o 2 lata. No może nie dokładnie z tego przedziału, bo są one tańsze o ok. 20%. Jednak 200 zł to nie jest duża dopłata za aż taką różnicę w jakości nagrań.
    Szkoda że czasem tak trudno wytłumaczyć to klientowi ... te same cyferki te same numerki a cena + 20%. Trzeba pokazać. Zobaczy i wtedy jest wielkie zdziwienie...

Jeszcze jedno: min. 420 TVL. Rejestracja/wyświetlanie w XM odbywa się z w 420 TVL (poprawcie jeśli się mylę), więc nie ma wielkiej potrzeby kupować nic ponad 420 bo dużo nie poprawisz jakości.
    crunky
    Level 32  
    Olexy71 wrote:

[...]
    Szkoda że czasem tak trudno wytłumaczyć to klientowi ... te same cyferki te same numerki a cena + 20%. Trzeba pokazać. Zobaczy i wtedy jest wielkie zdziwienie...

Chyba każdy instalator przez to przechodzi. W przetargach czy przy wyborze ofert cuda przez to wychodzą.
    Olexy71 wrote:

Jeszcze jedno: min. 420 TVL. Rejestracja/wyświetlanie w XM odbywa się z w 420 TVL (poprawcie jeśli się mylę), więc nie ma wielkiej potrzeby kupować nic ponad 420 bo dużo nie poprawisz jakości.

Tutaj się nie zgodzę, 420 linii to miał PDR-S1004 który z tego co pamiętam wyciągał w okolicy 480-500, niektórzy pisali na forum że jeszcze więcej. A nawet jeśli zapisuje max 480 to jeśli podepniesz kamerę 480TVL i 540TVL to różnicę zauważysz. XM3004 chyba nie ma podanej ilości linii...
    Olexy71
    Level 20  
    PDR-S katalogowo miały 450 TVL. Nie mierzyłem ile faktycznie. Jeśli chodzi o katalogowe dane XM to rozdzielczość jest przemilczana. Pewnie nie dlatego, że ma jakąś imponującą wartość... Podany jest tylko parametr zapisu w 4CIF. Prośba do jakiegoś szczura laboratoryjnego o pomiar. :-)
  • Helpful post
    crunky
    Level 32  
    Olexy71 wrote:
    PDR-S katalogowo miały 450 TVL. Nie mierzyłem ile faktycznie.

http://www.aper.com.pl/upload/FTP/Rejestracja/PDR-S1004.pdf
    Miały też 40W poboru mocy gdzie zasilacz był 3 amperowy (12V)
    Tak że te parametry podawane są na wyrost, zdaje się za bardzo uczciwie :)
    Olexy71 wrote:

Jeśli chodzi o katalogowe dane XM to rozdzielczość jest przemilczana. Pewnie nie dlatego, że ma jakąś imponującą wartość... Podany jest tylko parametr zapisu w 4CIF. Prośba do jakiegoś szczura laboratoryjnego o pomiar. :-)
    Trzeba trochę poczekać na testy...
    akmar
    Level 2  
    Czyli co radzicie? zakupić pdr-s1004 - podobno są już na wykończeniu, czy ryzykować z nowym XM? Czy różnica w ilości lini rzędu 60-100 mocno przekłada się na jakości odtwarzanego obrazu? Przymierzam sie do kamer samsung SDC 313BP lub nieco lepszych SDC 425 lub SDC 435 różnica w cenie przełoży sie na jakość na tym rejestratorze. do tego jakieś szkło FUJINION i wydaje mi sie ze powinno śmigać.
    crunky
    Level 32  
    Różnica między SDC-313 a SDC-425 to przede wszystkim znacznie lepsza redukcja szumów! Linie zostają na drugim planie. Obraz przy szarówce jest znacznie lepszy. Co do różnicy 60-100 linii to o ile dużo nie miałeś do czynienia z CCTV to na pierwszy rzut oka możesz nie zauważyć różnicy. Jednak jeśli dojdzie do zdarzenia to wtedy różnica wyjdzie na jaw, kiedy dla przykładu na jednej kamerze spokojnie odczytasz tablice a na innej zobaczysz tylko przeostrzoną jasną plamę. Rozpoznasz kogoś albo nie, podobnie banknoty na ladzie w powiększeniu. Eski to już koniec serii.