Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomiar poboru prądu (trochę dziwne...)

08 Lut 2010 22:49 2231 4
  • Poziom 11  
    Witam
    mierzyłem ostatnio pobór prądu w Daewoo Lanos (wyposażony w alarm, centralny zamek immo, instalacja LPG),
    - wyszło 0,13 A (auto miało wtedy zamknięte drzwi bez wł. c.zamka i alarmu, radio jest podłączone pod stałe +12V)
    - po włączeniu alarmu pobór spadł do 0,01 A !!!
    - ponadto, nie wiem o co chodzi, ale po ok. 1 min od włączenia alarmu, słychać że coś się załącza jakimś przekaźnikiem i na chwilę zapala się dioda alarmu, świeci stale i później znów zaczyna migać, pobór tylko 0,01 A
    - po wyłączeniu alarmu znów 0,13 A

Jeżeli ktoś miał taki przypadek to proszę o info,
    dziękuje z góry za każdą odp,
    B.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 17  
    binges napisał:
    Witam
    mierzyłem ostatnio pobór prądu w Daewoo Lanos (wyposażony w alarm, centralny zamek immo, instalacja LPG),
    - wyszło 0,13 A (auto miało wtedy zamknięte drzwi bez wł. c.zamka i alarmu, radio jest podłączone pod stałe +12V)
    - po włączeniu alarmu pobór spadł do 0,01 A !!!
    - ponadto, nie wiem o co chodzi, ale po ok. 1 min od włączenia alarmu, słychać że coś się załącza jakimś przekaźnikiem i na chwilę zapala się dioda alarmu, świeci stale i później znów zaczyna migać, pobór tylko 0,01 A
    - po wyłączeniu alarmu znów 0,13 A

Jeżeli ktoś miał taki przypadek to proszę o info,
    dziękuje z góry za każdą odp,
    B.

Dobrze zmierzyłeś?
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 11  
    Mierzyłem tanim miernikiem elektronicznym,
    czerwony przewód do + aku, czarny do przewodu prądowego,
    kiedy alarm nie był włączony i paliła się dodatkowo lampka otwartych drzwi 1,2W było 0,23A, bez lampki 0,13A a po włączeniu alarmu 0,01A
    mierzyłem wielokrotnie
  • Poziom 18  
    Zmierzony pobór sugeruje że po wyłączeniu alarmu jest zasilany jakiś przekaźnik(standartowy przekaźnik pobiera ok 110mA)-może alarm posiada funkcję confort albo tak dziwnie podpięte jest odcięcie zapłonu.Sprawdź pobór przy rozpiętym alarmie.
  • Poziom 11  
    doktor333 napisał:
    Zmierzony pobór sugeruje że po wyłączeniu alarmu jest zasilany jakiś przekaźnik(standartowy przekaźnik pobiera ok 110mA)-może alarm posiada funkcję confort albo tak dziwnie podpięte jest odcięcie zapłonu.Sprawdź pobór przy rozpiętym alarmie.

dzięki za odp,
    alarm nie jest z funkcją domykania szyb itp.
    alarm jest stary, chyba firmy Proxima, piloty zniszczone, wiec chyba wymienię na nowy....
    rozpięcie alarmu polega tylko na wyjęciu bezpieczników?
    z tego co pamiętam to alarm posiada przekaźnik, ale nie jest to zwykły do odcięcia zapłonu cz pompy paliwa, tylko (jak to określił elektryk od LPG) jakiś rozbudowany, podwójny, elektroniczny?