Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pionner deh2900-mp dziwny dzwięk podczas odsluchu CD

08 Lut 2010 23:16 1340 10
  • Poziom 13  
    Witam... :))

Auto Bmw e30

Mam mały problem z moim pionnerem lub wzmacniaczem Axton, otóż mam instalacje pociągnięta do wzmacniacza: tak zasilanie 15mm od aku masa też 15mm (1metr) przewód do karoserii... Sygnałowe pociągnięte środkiem z rem razem w odległości jakiś 20 cm od siebie :/... Subwoofer JBL 30cm, Głośniki przód GMS 950 13cm , tył Sony xplode 13 cm

Problem jest taki, gdy słucham z płyty słychać w subie tylko w nim jakby prace silnika tego w radiu od płyt taki dźwięk dziwnego buczącego pukania... Gdy przełączę na Tuner od razu dźwięk ten ustaje nie słychać żadnych dziwnych nie porządanych dźwięków ...

I jeszcze jedno gdy jest już tak dość porządnie na głośności to zaczynają światełka trochę przygasać wina słabego aku (jest już na wyczerpaniu stary jakiś Plus) czy czegoś innego

I teraz kieruje pytanie do was z czym tu może być problem głośniki grają niesamowicie dźwięk jest super. Co prawda przy dużych głośnościach nie słychać tego buczenia ale jak ściszę to już jest to uporczywe jest to niezależne od tego czy silnik chodzi w aucie czy nie :/
  • Poziom 28  
    Jakie masz kable RCA? Bo jeśli te najtańsze to tu może być problem. Ewentualnie są zbyt blisko instalacji auta. Dzwine jest to, że zakłucenia są tylko przy odtwarzaniu z CD.
  • Poziom 14  
    Zakłócenia w instalacjach CA to najtrudniejszy element walki :)
    Taki objaw jak opisujesz może być spowodowany przez różne elementy.
    U mnie pomogła wymiana kabli RCA, to najlepiej sprawdzić zamieniając na inne (pożycz od kogoś na moment testu).
    Często zakłócenia są wyłapywane przez sam zespół lasera i dlatego są słyszalne tylko przy odsłuchu CD.
  • Poziom 13  
    średniej jakości voice craft przy kablach tańszych jest to samo, Droższych niestety nie mam ale tańsze puściłem całkowicie poza autem przez szybę do bagażnika (brak czasu) :PP i podobny dźwięk ... :/ No właśnie dziwi mnie to również, że tylko na cd ehmmm czy pionner mają może z tym jakiś problem bo przecież jakby to wzmak to było by słychać również na tunerze :/
  • Poziom 35  
    Mnie dziwi to ze slychac te zaklucenia w subie bo np. sianie alternatora jest na subie nie slyszalne a inne glosniki bzycza , tutaj jest odwrotnie z uwagi na to ze filtry wysokich czestotliwosci dostepne na allegro zwane przeciw zakluceniowymi odcinaja wysokie pasma i szkodza na jakosc dzwieku glosnikow wysokotonowych to ich nie polecam do rozwiazywania problemow z sianiem altka ale na subie tego bys nie odczul tylko kwestia czy one co kolwiek pomoga , moze masa radia jest uszkodzona , masz mozliwosc podmiany radyjka ? Jak tak to zrob to w pierwszej kolejnosci
  • Poziom 13  
    To nie jest dzwięk wysokich czest ... Tylko jakby kurcze buczenie przerywane takie co chwila jakby zczytywaniem plyty wydaje mi się, że problemik tkwi właśnie w radiu ale jak radio zmieniać to ehmm
  • Poziom 35  
    Porzycz na odsluch jakies radio to sie przekonasz

Dodano po 2 [minuty]:

Albo podlacz dyskmena do wzmaka ;)
  • Poziom 13  
    Dobra a słuchajcie co może być przyczyną tego przygasania świateł przy większych głośnościach ?? alternator w bmw e30 1,8 jest 90A aku mam 60 ah, ale jest już na totalnym wyczerpaniu:/ Hmm czy coś z masą bo przy tych 200W rms z czego wzmak jest ustawiony na 1/3 lub troszkę mniej to nie powinno chyba się tak robić ??
  • Poziom 9  
    Sam sobie poniekąd odpowiedziałeś :) Aku może być przyczyną albo śniedz m.in.
  • Poziom 35  
    Pamietaj ze w momencie gdy samochod ma wlanczony silnik i sie porusza to zrodlem pradu jest alternator tez mialem w swoim problem z przygasajacymi swiatlami do momentu az nie rozpadl mi sie zupelnie alternator gdy poszedl do renowacji i wrocil odnowiony problem zniknal a mam 100A altek i aku 50A jedno i drugie jest reraz nowe i nie ma problemu nawet przy bardzo glosnym odsluchu wiec radze podmienic najpier akumulator na prube z innym a jezeli to nie przyniesie rezultatow to sprawdzic ladowanie alternatora
  • Poziom 13  
    Witam po dość dłuższym czasie :P ...

Zakupiłem sobie radio alpine cde-9870r nie jest to wysoka polka ale lepsze niz pi0onner i jest to samo podlaczylem tez jakies z wyzszej polki radio alpine i lekko ustalo ale i tak bylo slyszalne.

Zmieniłem akumulator i szczotki w alternatorze ladowanie w bmw podobno tak jest 13,8 caly czas :) i swiatelka przygasaja, na nizszych obrotach jest to oczywiscie duzo bardziej widzialne :P ...

Teraz tak co pomoze czy kondek jakis 1F, czy kompletna regeneracja altka pierscienie lozyska itp bo jedno mi troszke chuczy (lozysko)

I jakies jeszcze sugestie lub pomysly likwidacji tego buczenia w subwooferze :/ ??