Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mitsubishi Carisma 1.9DID, 2002r. - tempomat

Welonik2 09 Lut 2010 00:17 3850 9
  • #1 09 Lut 2010 00:17
    Welonik2
    Poziom 9  

Witam,
    Chcę założyć sobie tempomat. Poczytałem sobie o tym modelu i o jego mechanice i elektryce i okazało się, że wystarczy w zasadzie zamontować sterownik tempomatu (manetkę) i podłączyć wiązką.

Czy wiecie może jak należy podpiąć? Nie mam niestety schematu...

Przewinęło mi się przez oczy również aktywacja tempomatu w samym ECU - czy ktoś już to robił i wie coś na ten temat?

0 9
  • #2 20 Cze 2012 09:27
    mcready666
    Poziom 2  

Cześć kolego chciałem zapytać czy założyłeś ten tempomat do Space Stara bo ja też mam taki zamiar a naprawdę by sie przydał !!

0
  • #3 20 Cze 2012 19:38
    Welonik2
    Poziom 9  

Cześć,
    Space star jak space star. Ja mam akurat carismę. Zakładam, że masz dida. W teorii to samo. Są pewne różnice w nowszych spacestarach.

Generalnie manetkę zainstalowałem, taśmę w kierownicy zmieniłem. Elektrykę wstępnie sprawdziłem. Mapy do komputera pod tempomat mam ale generalnie sama funkcja od tempomatu jest wyłączona w ECU i na chwilę obecną nie wiem jak ją włączyć.

Jeśli masz jakieś informacje to chętnie ich wysłucham. Może razem uda coś zrobić się.

Szukam osobę, która ma podobną carismę ale na razie nie udało mi się:)

Pozdrawiam

0
  • #4 21 Cze 2012 08:15
    mcready666
    Poziom 2  

Ja mam pewnego gościa który by mi podpowiedzial jak to zrobić ale jest on obecnie zagranicą, wróci mniej więcej za miesiąc wtedy go zapytam. Dzoęki jeszcze raz za informacje, jakbede cos wiedzial to dam znac.

0
  • #6 28 Lip 2012 18:24
    Welonik2
    Poziom 9  

Cześć,
    Tak widziałem to. To jest ostateczna ostateczność. :)

Jesli nie uda mi się z oryginalnym tempomatem to chyba skuszę się na to ale cena nie zachęca....

Pozdrawiam,
    Rafał

0
  • #7 14 Gru 2013 20:00
    KilleR.racer
    Poziom 2  

Witam , Panowie właśnie kupiłem taką Carisme 1,9 DiD i nie wyobrażam sobie jazdy bez tempomatu. Czy rozwiązaliście ten temat z tempomatem. Proszę o kontakt PILNE

0
  • #8 02 Maj 2015 14:40
    Welonik2
    Poziom 9  

Hej, nadal niestety nie. Ale powracam do tematu. Tobie się coś udało?

0
  • #9 05 Maj 2015 11:31
    KilleR.racer
    Poziom 2  

No niestety nic nie udało mi się zrobić w tym temacie. Mam elektronika który wygrałby mi Soft do ecu Ale muszę mieć do zaczytana ecu od identycznej cari z oryginalnym tematem. To jedyne wyjście. Lub podmiana ecu. Ale dochodzi immobilaizer , albo kolejną podmiana albo wyłączyć w ogóle . Tak źle tak nie dobrze :(

0
  • #10 05 Maj 2016 14:57
    Welonik2
    Poziom 9  

No to niestety o to samo odbiłem się...

0