Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kto mi odpowie jak to się dzieje i na jakiej zasadzie?

cbshogun 25 Lip 2004 23:52 912 3
  • #1 25 Lip 2004 23:52
    cbshogun
    Poziom 15  

wiec odkryłem pare dni temu dziwne zjawisko.ustawiłem sobie w radiu samochodowym w samochodzie czestotliwośc stacji radiowej która gra u mnie w kablówce i o dziwo radio gra będąc pod domem .
    gdy ruszyłem samochodem po ulicy radio grało ale nieco slabiej aż znikło gdy podjechałęm pdoi dom znowu zaczęło grac .
    wpadłem na pomysł że sygnał kablówki w domu wzmocnie 2 wzmacniaczami antenowymi które dałem na full i ok 120dBuV na wyjściu uzyskałęm .
    do drugego wzmacniacza podłaczyłem goraca żyłe od dipola na pasmo 2m efekt? stacje z kablówki slychac mocno na całej ulicy i teraz pytanie jak to sie dzieje że 2 wzmacniacze anetnowe potrafią coś takiego zrobić?

• #2 26 Lip 2004 00:14
    JACHO
    Poziom 22  

Wkoncu wzmacniacz wzmacnia jak sama nazwa wskazuje. Nie podlanczaj ich za duzo bo cie posadza o nielegalne nadawanie(tylko zartowalem)

• #3 26 Lip 2004 00:46
    ozor
    Poziom 10  

Bez wzmacniaczy i bez anteny na wyjściu sygnału z kablówki złącze także lekko promieniuje. Stąd możliwy jest odbiór danego programu radiowego ale tylko w małej odległości, podobnie jest jeśli użyjesz w domu w którym są gniazdka od kablówki zwykłego TV ze zwykłą anteną (dipolem). Też bedziesz odbierał programy TV z kablówki tylko będą śnieżyć ale coś zobaczysz. Kiedy podłaczyłeś wzmacniacz i antenę na 2m o jakimś tam zysku energetycznym dostałeś małej mocy nadajnik telewizyjny :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME