Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SC-901 (volvo, alpine) wymiana lasera.

09 Lut 2010 10:54 3803 3
  • Poziom 12  
    Temat wejścia AUX przez wejście zmieniarki odpuszczam, z uwagi na to że utkwiłem w martwym punkcie (temat pod linkiem: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1569734.html).
    Chyba że jest jakiś magik który może mi zmontować taki bajer.

Proszę o pomoc w zamian, w kwestii wymiany lasera w moim radiu.
    Jest to model fabryczny, ale robiony przez Alpine. Oznaczenie: SC-901.
    Ma wbudowaną zmieniarkę na 3CD.
    Nie chcę wymieniać radia, bo całość jest dobrze zestrojona, wzmacniacz i 9 głośników - z ProLogic.

Czyta z oporami ostatnio oryginały.
    Czy wymiana lasera, pozwoli mi na odczyt nagranych na kompie płytek?
    Jeśli tak, gdzie mogę taki laser kupić (Wwa lub okolice) i jaki (oznaczenia).

Byłbym bardzo wdzięczny za porady.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Witaj!

Moim zdaniem odpowiednik SC-901 to 7980 lub 7982 (Alpine). Oznaczenie lasera w obydwu modelach to:

88T35580W01, nie jest juz dostepny nawet w Stanach.
    Mozesz tylko szukac na rynku wtórnym, ale ja bym wymienił najpierw kondensarory SMD na plycie sterowania laserem i wystroił.

Co do AUX to model 5980 mial wejscie AUX nalezaloby serwisówke i probować.

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    aries_2005 dzięki za info:)

Temat wymiany lasera odpuściłem, bo ekonomicznie zarówno zakup lasera jak i nawet samo podkręcenie (wtedy czyta cdry) przekalkulowałem i stwierdziłem że dokupię fm modulator.

Dokupiłem za 100 plnów model Pyle PLMD56 - myśląc że pasmo przenoszenia jest ok, a sygnał wystarczająco mocny.
    Ten modulator podłączany jest bezpośrednio do gniazda antenowego.
    Podłączyłem zew. źródło dźwięku - i zaczęło grać na falach 89,5.
    Po pierwsze, sporo szumu, po drugie zniekształecenia przy większej głośności.
    Po trzecie, małe pasmo przenoszenia.

Z uwagi na to, że zmieniarkę volvo ciężko dostać, a jak już jest to za 300 - 500 plnów, kupiłem zmieniarkę alpine CHM-S611.
    M-bus, więc teoretycznie zgodne.
    Ale różne wtyczki, plus zasilanie alpine jest we wtyczce, a w volvo odseparowane w drugiej .
    Do tego różne stadardy wtyczek i konfiguracja pinów.

Macgywerowską metodą, owinąłem wykałaczkę cienkim przewodem, robiąc rurki.
    Znalazłem rozkład pinów w alpine i volvo.
    We wtyczki (męskie) powkładałem zrobione wcześniej rurki z dolutowanymi przewodami - BUS, BUS GND a zasilanie puściłem osobno - ACC i +12 (testowo) połączyłem, GND podpiąłem z masą.

I tym sposobem, okazało się że CHM-S611 gada z SC-901, jest pełne sterowanie.
    Po odseparowaniu L,P i GDN Audio, zrobię przelotkę na chinche, zostawiając BUSa i zasilanie ze zmieniarki (aktywuje się wejście audio) i puszczę przez te chinche zewnętrzne źródło (oczywiście, zostawiając sobie możliwość przełączania między aux a zmieniarką - na razie poprzez ręczne przełączanie, docelowo zrobię switcha).

Tym sposobem, mam zmieniarkę na 6cd, która czyta cdry, oraz AUXa do zew. źródła dźw. np. mp3.
    Oczywiście, te lipne rurki z przewodów to tylko test, docelowo wszystko zrobię na przyzwoitych, spreparowanych wtyczkach i nowych przewodach.

Może komuś przyda się to info na przyszłość.

Pzdr.
  • Poziom 2  
    Kolego właśnie znalazłem zmieniarkę Alpine CHM-S611 czy mógłbys mi pomóc ją podłączyć?podaję gg 8548235