Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka Whirlpool ADG 689 - zatrzymuje się

09 Lut 2010 12:18 3965 6
  • Poziom 9  
    Witam. Zmywarka zatrzymuje się na 30-35min. przed końcem i wyświetla się komunikat P4 albo P5 albo P6 w zależności na którym programie była uruchomiona. Po ponownym uruchomieniu słychać klapnięcie przekaźnika i zaczyna pracować dalej i znowu się zatrzymuje. Takich uruchomień muszę wykonać 3-4 razy i potem działa normalnie. Wymieniałem rok temu pompę myjącą ale pompa pracuje ok. Z góry dziękuję za pomoc.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 9  
    Widzę, że nikt tu nie zaglada
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Zgadza się tylko,że żaden kod błędu się nie pojawia tylko pojawia się komunikat P4 P5 P6. Jak przycisnę Start to klapnie jakiś przekaźnik i rusza dalej i tak trzeba powtórzyć ze 3 razy i potem już idzie do końca. Gary sa domyte, woda wypompowana. Z programem serwisowym i sprawdzeniem podzespołów też będzie kłopot, ponieważ nie jestem serwisantem tylko elektronikiem. Nie mam nawet serwisówki żeby ocenić parametry podzespołów. Myślałem,że jest jakiś sposób na "czuja" ale chyba trzeba się ożenić z serwisem. A przy okazji jak taki program testowy uruchomić?
  • Poziom 21  
    F3 - wada w systemie grzewczym. "Klapnięcie" przekaźnika to nic innego, jak załączenie grzałki. Skoro ona sama jest dobra to znaczy, że programator nie jest w stanie wywołać jej załączenia. Jak widać przekaźnik (plus inne urządzenia) pobiera tak duży prądu, że zawiesza programator. Rozpocznij od niego szukanie awarii.
  • Poziom 9  
    Dzięki Jasxx za poradę. Nie miałem czasu do niej zajrzeć ale twoje uwagi są bardzo cenne. Grzałka jest dobra, ponieważ jak otworzę zmywarkę to jest gorąca woda. Po niedzieli wymontuję ją z mebli i zobaczę co się dzieje. Mam jeszcze jedno pytanie. Gdzie można zdobyć dla tego typu zmywarki diagram pracy programatora?