Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blokada Piecyka Gitarowego na kluczyk.

09 Lut 2010 15:40 914 3
  • Poziom 12  
    Witam! Mam piecyk gitarowy i jako, że u mnie w salce grają na nim wszyscy i nikt go zbytnio nie szanuje potrzebuje go jakoś dla reszty uniedostępnić. Myślałem o włączniku na kluczyk. Wyprowadzić kabel ze "slota" bezpiecznika, dalej przeciąć go stacyjką na kluczyk, dalej puścić bezpiecznik i wprowadzić kabel do slota bezpiecznika. Czy będzie to działać poprawnie?
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 36  
    można też po prostu zabierać kabel zasilający. Chyba, że wiesz, że mają zapasowy. W takim wypadku, jeśli masz przy głośniku konektory do zacisków (że można "wcisnąć" bez lutowania) a z drugiej strony np. na duży jack, to można zabierać też kabel od głośnika.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 43  
    dragoncell napisał:
    Witam! Mam piecyk gitarowy i jako, że u mnie w salce grają na nim wszyscy i nikt go zbytnio nie szanuje potrzebuje go jakoś dla reszty uniedostępnić. Myślałem o włączniku na kluczyk. Wyprowadzić kabel ze "slota" bezpiecznika, dalej przeciąć go stacyjką na kluczyk, dalej puścić bezpiecznik i wprowadzić kabel do slota bezpiecznika. Czy będzie to działać poprawnie?

Będzie działać. Pod warunkiem, że stacyjkę zamontujesz w obudowie a nie na kablach zwisających z kolumny.
  • Poziom 43  
    Takie zabezpieczenie też może okazać się niewystarczające, bo w jakimś momencie znajdzie się "fachowiec", który ominie stacyjkę a przy okazji coś spieprzy. Moja rada, zabierać piecyk do domu.
    Dawno temu, mieliśmy podobną sytuację iż w jednej salce miało próby kilka zespołów. Mikrofony, przewody, wzmacniacze itp. zamykaliśmy w przyniesionej, drewnianej skrzyni. Niestety nawet duża kłódka Nie była przeszkodą.

Pozdrawiam.