Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Parownik Tomasetto AT07 vs LOVATO ELECTRONIC RGE 92 Reduktor

09 Lut 2010 16:35 14055 6
  • Poziom 10  
    Witam,
    Miał ktoś styczność z oboma, który więcej "przejedzie", tańszy w serwisie, łatwiejszy?
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 12  
    Tomasetto to raczej najtańsze na rynku reduktory więc pewnie to świadczy też o jakości.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 10  
    Bardzo ciekawa opinia, ale czy zawsze cena oznacza jakość?
  • Poziom 2  
    Tom. AT07 -przyzwoity w tej klasie cenowej, stabilny, dość trwały, z racji gabarytów przyjazny w montażu (zwłaszcza wersja zintegrowana z filtrem).
    Lovato- lepszy, trwalszy, trochę droższy(+jeszcze elektrozawór).
    Jeden z najlepszych-> BRC AT90 (+elektrozawór ET98).
    Wersje: AT07- 100 HP, 140 HP, 200 HP
    Lovato- 95 kW, 140 kW, Major(również turbo)
    BRC AT90- 70kW, 100kW, 140kW, Super SE(również turbo)
  • Poziom 12  
    W moim autku jest Lovato RGE 92 -przejechane ponad 100tyś km w 7 lat głównie na gazie .Ostatnio go rozebrałem ( i mimo że nie były mocno zniszczone )wymieniłem membrany dla zasady ale spokojnie mogłyby jeszcze drugie tyle zrobić.
  • Poziom 16  
    Podłącze się do postu
    Audi 80 b3 16V 2,0 silnik 6A (mechaniczny wtrysk)

Kupiłem auto działające tylko na lpg przejeździłem całą zimę rok temu, nie paliło tylko kilka dni jak temp spadała poniżej -10°C Zima była ciepła. Auto paliło przez cały rok ok i jak by było inaczej to pewnie bym uruchomił i benzynę choć przy tym silniku z tego co czytałem gaz jest pomyłką i mechaniczny wtrysk i tak padnie.
    Problemy zaczęły się w tym roku gdy temp spadała poniżej zera auto nie chciało palić. Wymieniłem u gazownika parownik przejechane ponad 50tkm, nie chciałem się bawić w membrany bo czytałem że i tak to czasami nic nie daje.

Po wymianie reduktora z Emmegas ML 94 na TOMASETTO 140 HP zaczęły się problemy co prawda lepiej odpala przy niższych temperaturach ale obr 600-800 lub gaśnie a jak temp 90°C to obr rosną do 1600-2000. Przy okazji wymontował mi tę klapkę przy rozdzielaczu by palił lepiej.
    Byłem już kilka razy na regulacji i jak obroty trochę lepiej to pali ponad 16l albo obroty spadają przy rozgrzanym silniku jak stoję np na światłach i lekko wcisnę pedał gazu to nawet czasami zgaśnie.
    Gazownik podejrzewał że gdzieś lewe powietrze ale sprawdzał i wszystko ok jedynie do kolektora nie ma dostępu.
    Parownik ten jak i poprzedni ma ręczną regulację wolnych obr ale wyregulować się tego nie da już sam próbowałem kręcić tym zaworem oraz czarna śrubą przy parowniku od napięcia membrany ale to nie jest to co było na starym reduktorze.

Teraz to nie wiem czy gazownika męczyć by wymienił ten najtańszy parownik 140 HP na to co było ML 94 czy coś lepszego np lovato.

Moje pytanie czy aż taka może być różnica w działaniu tych reduktorów?
    stary przestał palić jak temp poniżej -0
    a na nowym:
    obroty na zimnym od 600 do 2000 przy temp 90°C
    gaśnie przy lekkim wciśnięciu pedału gazu
    a jak zgaszę po przejechaniu 500m to ponowne zapalenie graniczy z cudem (stary po krótkim dydłaniu palił a na tym można aku rozładować i nic)
    Więc nie wiem czy po zimie coś się popsuło czy taki h...wy parownik lub gazownik!
    Benzyny nie chcę robić bo trzeba wymienić wszystko od pompy paliwa do wtryskiwaczy.
    pomóżcie

pzdr
  • Poziom 10  
    gastechnic napisał:
    Tom. AT07 -przyzwoity w tej klasie cenowej, stabilny, dość trwały, z racji gabarytów przyjazny w montażu (zwłaszcza wersja zintegrowana z filtrem).
    Lovato- lepszy, trwalszy, trochę droższy(+jeszcze elektrozawór).
    Jeden z najlepszych-> BRC AT90 (+elektrozawór ET98).
    Wersje: AT07- 100 HP, 140 HP, 200 HP
    Lovato- 95 kW, 140 kW, Major(również turbo)
    BRC AT90- 70kW, 100kW, 140kW, Super SE(również turbo)

Witam ponownie i chciałbym powrócić do tematu. Obecnie mam Tartarini TEC 99 i chciałbym bo wymienić na któryś z wymienionych przez ciebie.
    Zmyliło mnie tylko stwierdzenie:
    zwłaszcza wersja zintegrowana z filtrem - tzn to w czym ja mam teraz filtr trzeba by wymontować, i po co do tego mojej puszeczki z filtrem wchodzą kable, właściwie te same które wchodzą w parownik
    oraz:
    +jeszcze elektrozawór, które z urządzeń w mojej instalacji to odpowiednik tego elektrozaworu?
    Innymi słowy na który najłatwiej zamienić Tartarini TEC 99?

Pozdrawiam

Dodano po 30 [minuty]:

gastechnic napisał:
    (+jeszcze elektrozawór).
    )

To jest rzecz która znajduje się na gumowym przewodzie między parownikiem a mikserem?
    Czy to silnik krokowy czyli coś innego